1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
guz, niekorzystne wyniki biopsji
Autor Wiadomość
ies 


Dołączyła: 27 Lis 2012
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2012-11-27, 10:14  guz, niekorzystne wyniki biopsji


Witam,
Nie bardzo jestem w temacie, ale piszę do Was z nadzieją, że cokolwiek mi rozjaśnicie.

Jestem przerażona, ponieważ u mojej mamy wykryli guz ok. otworu kulszowego (okolica pośladkowo-udowa). Dostała skierowanie na rezonans magnetyczny. W wynikach było coś, że jest to guz z rodziny myksoma, a dalej coś poli....sarkoma. Przepraszam, nie pamiętam dokladnie, być może to istotne ale nie chce dzwonić do mamy i dopytywać, żeby jej nie przypominać bo jest w strasznym stanie psychicznym.

Miała iść jutro na operację. Natomiast dziś z rana dostała telefon ze szpitala, że wyniki biopsji wyszły niekorzystnie, że wszystkiego dowie się w pt, bo ma przyjść na zaplanowanie leczenia.
I teraz jesteśmy przerażone, bo miałyśmy nadzieję, że to nic złośliwego, że jutro wytną tego guza...

Proszę jeśli ktoś się orientuje niech napisze co może być przyczyną odwołania operacji? Co to znaczy planowanie leczenia? Ile to może trwać? Kobieta przez tel nie chciała nic mówić, a moja mama przez te pare dni wykończy się nerwowo :(
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #2  Wysłany: 2012-11-27, 12:06  


ies, witaj
pytasz:
Cytat:
co może być przyczyną odwołania operacji?

Bardzo trudno odpowiedzieć na Twoje pytanie - bo powodów może być kilka, na przykład dodatkowe badania związane z diagnostyką...

Cytat:
Co to znaczy planowanie leczenia?

W pierwszej kolejności trzeba postawić rozpoznanie a następnie wybrać najskuteczniejszą z możliwych i dostępnych metod aby wyleczyć całkowicie chorego lub zatrzymać rozrost nowotworu. Określenie zaawansowania choroby stanowi główną podstawę do wyboru strategii leczenia.
Lekarz po rozpoznaniu choroby może określić w przybliżeniu czas leczenia.

Serdecznie pozdrawiam... :)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
ies 


Dołączyła: 27 Lis 2012
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2012-11-27, 12:34  


Dziękuję bardzo za tę odpowiedź.
Mam jeszcze jedno pytanie. Zdaję sobie sprawę, że ostateczną diagnozę wystawi lekarz, że nikt po przez forum nie powie mi co dokładnie dolega mojej mamie, jednak proszę mi spróbować odpowiedzieć czy jeśli operacja jest odwołana i jest skierowanie na dalsze leczenie czy to oznacza, że ten guz jest złośliwy? Czy tak naprawdę nie ma reguły i jest jeszcze szansa, że to nic groźnego? Wiem moje pytania nie są zbyt mądre ale naprawdę się przejmuję i próbuję dowiedzieć się czegokolwiek. Z góry dziękuję!
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #4  Wysłany: 2012-11-27, 13:38  


ies, :)

konieczne jest podanie większej ilości informacji na temat obecnego stanu zdrowia Mamy, ponieważ trudno jest niestety nam odpowiedzieć nie widząc wyniku, nie znając historii choroby Mamy, objawów, z powodu których zostały zlecone badanie itp. tak ? :)
Rozumiem niepokój i chyba najlepiej będzie po piątkowej wizycie u lekarza przepisać lub dodać w formie załącznika wszystkie dotychczasowe wyniki badań. Na pewno wówczas ktoś z Forum udzieli Ci konkretnej odpowiedzi.
_littleflower_
_________________
Aegrotus sacra est...
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #5  Wysłany: 2012-11-27, 13:40  


Ciężko cokolwiek powiedzieć bez dokładnego wyniku ale jeżeli piszesz że w wyniku było sarcoma to jest to mięsak a mięsaki są nowotworami złośliwymi.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #6  Wysłany: 2012-11-27, 13:58  


A jeżeli to rozpoznanie się potwierdzi co pisze banialuka, to powinien to robi Fachowiec (przez duże F) i może dlatego operację przesunięto, aby to ktoś operował bardziej doświadczony, albo może trzeba jeszcze innej konsultacji..(gdzie się leczycie?)
A
Jolana napisał/a:

konieczne jest podanie większej ilości informacji na temat obecnego stanu zdrowia Mamy, ponieważ trudno jest niestety nam odpowiedzieć nie widząc wyniku, nie znając historii choroby Mamy, objawów, z powodu których zostały zlecone badanie itp. tak ? :)


...dlatego to są tylko nasze domysły
 
ies 


Dołączyła: 27 Lis 2012
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2012-11-27, 14:08  


DorotaP napisał/a:
A jeżeli to rozpoznanie się potwierdzi co pisze banialuka, to powinien to robi Fachowiec (przez duże F) i może dlatego operację przesunięto, aby to ktoś operował bardziej doświadczony, albo może trzeba jeszcze innej konsultacji..(gdzie się leczycie?)


Mama leczy się w Centrum Onkologii w Warszawie na ul Roentgena. Lekarz jest podobno bardzo dobrym specjalistą.
No nic, zdaję sobie sprawę, że ciężko coś więcej powiedzieć bez żadnych konkretnych informacji. Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Może faktycznie w pt dowiemy się już czegoś konkretniejszego.
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #8  Wysłany: 2012-11-27, 14:23  


ies napisał/a:
Mama leczy się w Centrum Onkologii w Warszawie na ul Roentgena.


To jesteście w najlepszych rękach i możecie zawierzyc lekarzom z TEGO ośrodka
 
paulag24 


Dołączyła: 01 Mar 2012
Posty: 166
Pomogła: 4 razy

 #9  Wysłany: 2012-11-27, 14:54  


Czy Twoja mama miała jakieś objawy?czy guz został wykryty podczas przypadkowego badania?pozdrawiam serdecznie
_________________
PaulaG24
 
ies 


Dołączyła: 27 Lis 2012
Posty: 4

 #10  Wysłany: 2012-11-27, 15:44  


Mama wyczuła guz ręką (pod skórą). Jak poszła do lekarza okazało się, że miał już ok 3 cm (raczej płaski). Ale nie miała żadnych objawów, nic ją nie boli, nie jest słaba, wręcz przeciwnie, zawsze pełna energii, wszystkie badania (np. moczu) bardzo dobre. Dlatego byłam pewna, że to nie może być nic poważnego, a tu się okazuje, że jednak :(
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #11  Wysłany: 2012-11-27, 18:20  


ies napisał/a:
jeśli operacja jest odwołana i jest skierowanie na dalsze leczenie czy to oznacza, że ten guz jest złośliwy?

Odwołanie operacji nie oznacza z zasady guza złośliwego, ale:

ies napisał/a:
jesteśmy przerażone, bo miałyśmy nadzieję, że to nic złośliwego

ies napisał/a:
dalej coś poli....sarkoma.

jeśli w wynikach pojawia się fragment cośtam-"sarcoma", to niestety oznacza to nowotwór złośliwy (sarcoma = mięsak - nowotwór złośliwy).
_________________
 
hiarAga 



Dołączyła: 16 Lip 2012
Posty: 21
Skąd: okolice Warszawy

 #12  Wysłany: 2012-11-27, 20:15  


Nie można denerwować się na zapas. Juz sama diagnoza powoduje straszną nerwówkę.
Odwołana operacja może być jedynie przesunięta w czasie, bo najpierw mama może przejść naswietlania i chemię, a potem dopiero potem może zostać skierowana na operację. Wszystko zalezy od tego, jakie leczenie zastosuje lekarz w waszym przypadku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group