1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz mieszany ślinianki
Autor Wiadomość
Iga 


Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 106
Pomogła: 11 razy

 #46  Wysłany: 2011-01-13, 13:52  Dawid


Swietnie ze jestes juz po, gratuluje!!! Trzymam kciuki za dobra rekonwlescencje! Iga
 
kama 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 14 Gru 2010
Posty: 537
Skąd: Poznań
Pomogła: 87 razy

 #47  Wysłany: 2011-01-13, 20:02  


życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
 
DawidS1234 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 22

 #48  Wysłany: 2011-01-17, 17:41  


Witam

Dzisiaj dotarłem do domu.

1. Wyglądam jak bym pod sklepem dostał tzw. "tulipanem" (butelką z potłuczonym dnem) przez twarz.
Ciecie praktycznie od połowy ucha do szyji. Na szczęście rana sucha nie sączy sie tyle mówiły
pielęgniarki zmieniające opatrunki (dziś rano)

2. Co do zabiegu. Przed dostałem pół niebieskiej tabletki (taki Matrix) i prawie momentalnie
zasnąłem. Potem zawieźli mnie na blok chwilę byłem półprzytomny a potem obudziłem się po zabiegu.
Uczucie jak na imprezie kiedy ostatnią rzeczą która sie pamięta jest podnoszony kieliszek a potem
człowiek budzi się w domu :)

3. Po zabiegu przez 6h zakaz wstawania najlepiej sen.
Na mnie narkoza jakoś mocno nie działała po 6h czułem się dobrze, akurat była 21:30 wiec można było dalej spać.
Na drugi dzień praktycznie nie czułem że był zabieg. Jedynie opatrunek i pojemnik do którego spływał płyn i rurka mówiły że było coś nie tak.
Ze skutków ubocznych to drętwa małżowina uszna (czucie wraca powoli) , i słaby słuch w uchu (okazało się że jakiś skrzep był w uchu po oczyszczeniu słuch wrócił).
Najważniejsze pierwszą rzeczą którą zrobiłem było sprawdzenie nerwu twarzowego. Sprawdziłem czy domyka się oko i czy mogę sie uśmiechać. Test wyszedł pozytywnie Nie było źle. Do trzech miesięcy powinno być ok.
Na drugi dzień po zabiegu został odciety pojemnik a płyn wyciekający z drenu szedł w gazik. Było go na tyle mało że nie stanowiło to problemu. A potem to wyjęcie drenu i dwa razy dziennie zmiana opatrunku.
Opuchlizna mniejsza niż wycinali mi ósemki.
Sam zabieg trwał 3h i robiło go trzec lekarzy (Którym bardzo dziękuję) W trakcie zabiegu został usunięty guz wielkości 3x2,5cm i płat czołowy ślinianki przyusznej prawej.
Rozmawiałem z panią Doktor która operowała powiedziała że z zewnątrz nie było niczego podejrzanego żadnych nacieków ani niepokojących śladów. Poszedł do badania wyniki za 14 dni. Bądzmy dobrej myśli

Dziś jestem już w domu i jest ok w czwartek zdjęcie szwów a potem około 26-27.01.2011 po wyniki badania wycinka

Kolejne Ciekawe doświadczenie w życiu za mną. Jeszcze jedno - jestem mile zaskoczony obsługą w szpitalu. Nie byłem problemem i złem koniecznym. Pomimo natłoku obowiązków cała załoga miała czas na rozmowe i zawsze była chętna do pomocy. Uśmiech i dobre słowo było prawie zawsze. Na tą chwilę dziękuję
Pozdrawiam
Dawid
 
DawidS1234 


Dołączył: 08 Mar 2010
Posty: 22

 #49  Wysłany: 2011-01-28, 10:10  


Cześć

Odebrałem dziś wynik badania Histopatologicznego. Oto one

Cytat:

Degeneratio adiposa glandulae salivaris -A,C [M-50000].

Tumor mixtus -B[M-8940/0]

A-górna cz.płata powierzchownego ślinianki -fr.tkankowy 2/2/1 cm
B-guz ślinianki wraz z dolną częścią płata powierzchownego -fr.utkania ślinianki 3,5/2/2cm na przekroju białawy guzek 1,8cm
C-pozostałe utkanie


Według Lekarza prowadzącego wszystko jest dobrze i nie powinno się nic dziać.
Co znaczą te cyfry w nawiasach kwadratowych

Z innej beczki mam mały problem. Rana prawie się zagoiła ale w jednym miejscu jest dziurka i przez nią ciągle wypływa coś co przypomina wodę. Jestem co dwa dni w szpitalu na kontroli mam sobie robić opatrunki uciskowe a to od tygodnia jak ciekło tak cieknie.

Co do powikłań po zabiegu to słuch wrócił do pełnej sprawności małżowina uszna "czuje dotyk" nerwy w porządku. Nic tylko dziękować najwyższemu za taki obrót sprawy.
Pozdrawiam
Dawid
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #50  Wysłany: 2011-01-28, 11:00  


DawidS1234 napisał/a:
Co znaczą te cyfry w nawiasach kwadratowych

To numery chorób wg ICD-O = Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób dla Onkologii, nic niepokojącego.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group