1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz jajnika
Autor Wiadomość
presja 


Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 9

 #1  Wysłany: 2014-02-13, 21:56  Guz jajnika


Witajcie
Życie bywa bardzo przewrotne.

Wczoraj podczas badania USG wykryto u mojej teściowej guza na jajniku 6cm.
Przyszła do lekarza z objawami gastrycznymi : wzdęcia i powiększony brzuch.
Podczas badań okazało się że ma wodobrzusze.
Morfologia wyszła idealnie, mamografia również.

Podczas robienia badania cytologicznego w październiku nic nie wyszło.

Miała dziś robioną tomografię jamy brzusznej i rtg płuc, narazie nie ma wyników.

Proszę napiszcie czy to musi być wyrok?
Przeczytałam już tyle stron że mam mętlik w głowie.
Wszędzie prawie natknęłam się na informacje, że wodobrzusze jest jednoznaczne z wyrokiem.
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #2  Wysłany: 2014-02-13, 22:10  


Objawy z jakimi zglosila sie tesciowa do lekarza, sa objawami raka jajnika.
Wynik morfologii, mammografii i cytologii w przebiegu raka jajnika moze byc idealny-nie ma wplywu.

Guz 6cm na jajniku w polaczeniu z wodobrzuszem nie wyglada dobrze.

Trzeba poczekac na wyniki badan.

Pozdrawiam Cie i witam na forum.
_________________
Don't underestimate the things that I will do..
 
 
presja 


Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 9

 #3  Wysłany: 2014-02-13, 22:15  


Witam, dziękuje za odpowiedź. Czy to możliwe by była jeszcze jakaś szansa na to że to może nie być nowotwór :( Chodziła przez 3 miesiące od lekarza do lekarza bo miała wzdęcia, aż w końcu jej zrobili USG ale już ma wodobrzusze...

Jest załamana, ciągle płacze i jest zdemotywowana. Boże normalnie nie mogę uwierzyć że to może okazać się prawdą :(
 
lilith.p 


Dołączyła: 02 Lip 2013
Posty: 196
Skąd: Bydgoszcz
Pomogła: 21 razy

 #4  Wysłany: 2014-02-13, 23:46  


Presja, u mojej Mamy było podobnie, jak u Twojej Teściowej. Również chodziła do lekarza z takimi objawami, nawet do ginekologa. Leczono Ją na grzybicę, a w styczniu 2 lata temu - wodobrzusze i marker CA 125 prawie 7 tys. Jeśli już chcecie znać wyniki, zróbcie marker. Norma wynosi 35. Obawiam się, że to niestety nowotwór jajnika, a wodobrzusze świadczy o dość zaawansowanym etapie choroby.

[ Dodano: 2014-02-13, 23:48 ]
Skupcie się na wyborze dobrego ośrodka, gdzie Teściowa będzie operowana. Najlepiej w CO, szpitalu uniwersyteckim, tam, gdzie jest doświadczona kadra ginekologiczno-onkologiczna.

[ Dodano: 2014-02-13, 23:51 ]
Pamiętajcie o jednym rak to nie wyrok.
 
presja 


Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 9

 #5  Wysłany: 2014-02-14, 00:33  


Nie mogę spać, ciężko mi sobie jakoś to uzmysłowić. Czekamy na jakieś dalsze wyniki, pobrano jej materiał dokładnie nie wiem jaki, do badań w kierunku nowotworu. Wodobrzusze pojawiło się chyba niedawno(kilka dni?), do tej pory miała same wzdęcia. Brak innych objawów. 15 lat temu miała usuwanego torbiela z jajnika, więc może to tylko nawrót? Cały czas wierzę że to tylko torbiel, a wodobrzusze może mieć jakieś inne podłoże...
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #6  Wysłany: 2014-02-14, 17:32  


Wiesz ile jest tego plynu ? Mozesz przepisac caly wynik?

Inne NIENOWOTWOROWE przyczyny wodobrzusza
-marskosc watroby
-infekcje
-niewydolnosc serca

Czy tesciowa leczy sie na cos? Jaki jest jej stan ogolny?
_________________
Don't underestimate the things that I will do..
 
 
presja 


Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 9

 #7  Wysłany: 2014-02-14, 20:36  


Niestety nie mogę, bo nie mam ich przy sobie. Widziałam dziś wyniki tomografii jamy brzucha i płuc. Brak powiększeń, met, wytworów jedyne co to tylko napisane że jakieś torbiele w wątrobie. Reszta bez zarzutu. Trzustka, nerki, płuca jelita idealne. Płynu nie wiem ile jest niestety.

[ Dodano: 2014-02-14, 20:47 ]
No więc stan ogólny bardzo dobry. Ma apetyt, brak obrzęków, nudności, zaparć, jakiś krwawień etc Jedyne na co się skarży to zatrzymanie gazów. W poniedziałek ma dostać wyniki badań które potwierdzą czy to nowotwór a jeżeli tak to jakiego stopnia. Została wypisana dziś do domu, zrobiono jej wszystkie możliwe badania. Poza wykrytym guzkiem na jajniku o wielkości 6-7cm to nic innego nie zobaczyli. Wszystkie wyniki są wzorowe, czy jest jednak nadzieja że ma duże szanse ze to nowotwór ale niezłośliwy bądź we wczesnym stadium?

[ Dodano: 2014-02-14, 20:49 ]
Niewydolność serca została wykluczony, próby wątrobowe wyszły bardzo dobrze więc marskość odpada. Nie umiem powiedzieć nic o infekcji. Dodam że teściowa miała usuwanego torbiela kilka lat temu z jajnika.
 
kina 



Dołączyła: 14 Lut 2013
Posty: 130
Skąd: Bielsko-Biała
Pomogła: 54 razy

 #8  Wysłany: 2014-02-14, 22:18  


od wyniku histopatologicznego zalezy dobor dalszego leczenia -torbiel tez jest okreslana jako zmiana ale niezlosliwa, zlosliwe zmiany na janikach to raki.Jesli rak to czeka was dluga i męcząca droga leczenia.Te droge obiera sztab specjalistow na tzw konsylium lekarskim na podstawie stanu ogolnego zdrowia pacjentki, jej wynikow wszelakich badan biocemi z krwi oraz morfologi.Kazdy pacjent jest innym przypadkiem i dla kadego dobiera sie leki na jego miare ale wg ogolnych zasad leczenia standardowego.I nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem -raka sie leczy a nie od razu sie z nim umiera ..pozdrawiam
 
presja 


Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 9

 #9  Wysłany: 2014-02-17, 10:31  


Marker CA 125 wyszedł 1090. Dziś teściowa jedzie do dr. skręta w Rzeszowie. Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.
 
Michał21 


Dołączył: 20 Lut 2013
Posty: 30
Skąd: podlaskie

 #10  Wysłany: 2014-02-17, 11:36  


Wodobrzusze i wysoki marker nie wróżą dobrze.
_________________
Michał
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #11  Wysłany: 2014-02-17, 12:55  


Witam,
bardzo ważne jest aby operował doświadczony chirurg onkolog, który wykonuje takie operacje, w szpitalu w którym jest możliwe zrobienie badania sródoperacyjnego, tak jak napisała lilith.p, CO lub inny dobry szpital.
Operacja taka powinna być wykonana w jak najszybszym terminie i wtedy lekarze podejmą decyzje co dalej. W większości przypadków zalecana jest chemioterapia.
pozdrawiam janna
 
presja 


Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 9

 #12  Wysłany: 2014-02-17, 18:54  


HE4 wyszło 840 :(

[ Dodano: 2014-02-17, 20:28 ]
Może ktoś to skomentować, co znaczy HE4 o takiej wysokości
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #13  Wysłany: 2014-02-17, 21:19  


presja napisał/a:
co znaczy HE4 o takiej wysokości
presja napisał/a:
HE4 wyszło 840 :(

Nie potrafię precyzyjnie odpowiedzieć na Twoje pytanie, nie znając przelicznika podanej przez Ciebie jednostki :( na pmol/l, w których wartości referencyjne tego markera podano w tej tabeli (w zależności od wieku, dla osób niepalących).

Zakładając, że jest to jednak wartość dość znaczna, można przypuszczać, że oznaczać to może toczący się proces nowotworowy,
z drugiej strony ponieważ HE4 uważany jest za marker bardziej czuły, może to oznaczać względnie wcześniejsze stadium zaawansowania nowotworu niż gdyby przekroczona wartość dotyczyła markera CA125.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
presja 


Dołączyła: 13 Lut 2014
Posty: 9

 #14  Wysłany: 2014-02-17, 21:27  


RICHELIEU na wynikach pisało CA125 1190 a przy HE4 pisało 840 wiec ja nie mam pojęcia co to moze znaczyć. Wg innych badań nie ma nigdzie nic, ani w wątrobie ani w trzustce ani nerkach, płuca też czyste.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #15  Wysłany: 2014-02-18, 07:59  


presja napisał/a:
na wynikach pisało CA125 1190 a przy HE4 pisało 840 wiec ja nie mam pojęcia co to moze znaczyć.

Jeśli wartości są podane w odpowiednich jednostkach, to oznaczają one znaczne przekroczenie norm,
co powinno być powodem zwrócenia bacznej uwagi przez lekarza onkologa.

presja napisał/a:
Wg innych badań nie ma nigdzie nic, ani w wątrobie ani w trzustce ani nerkach, płuca też czyste.

Pierwotna diagnostyka moim zdaniem powinna dotyczyć przede wszystkim zmian w jajnikach i okolicach,
a dopiero w następnej kolejności dalszych lokalizacji.

infinity napisał/a:
Guz 6cm na jajniku w polaczeniu z wodobrzuszem nie wyglada dobrze.

Myślę, że tutaj należy upatrywać przyczyn podwyższenia wartości markerów.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group