1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz jajnika lewego w ciąży
Autor Wiadomość
Polska1 


Dołączyła: 04 Cze 2012
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2012-06-04, 19:06  Guz jajnika lewego w ciąży


Witam. Mam nadzieję, że ta wiadomość w przyszłości komuś pomoże.

W pierwszym miesiącu gdy byłam już pewna, że jestem w ciąży poszłam do ginekologa... wszystko się potwierdziło... z małą nieoczekiwaną niespodzianką.
Okazało się że mam jakąś zmianę na lewym jajniku.
(Odczuwałam tylko ból na jednej stronie gdy kładłam się spać.. .nie było możliwe bym na niej zasnęła, jednakże myślałam, że to może być objaw ciąży... jak się okazało nie do końca).
Ale trafiłam na wspaniałego ginekologa, który nie chcąc mnie wówczas martwić powiedział, że dopóki nie porobią mi badać w ośrodku zdrowia to nic nie będzie przypuszczał ponieważ musi mieć pewność i mam być dobrej myśli.
Także wyszłam z gabinetu zadowolona, że będę mamą i prawie nie martwiłam się jakąś małą zmianą.

Po 2 tyg podczas odbioru badań okazało się że moja zmiana ma 6 cm i nie klasyfikuje sie na laparoskopie ze wzgl na wielkość.
Zrobiono mi badanie Ca125 na kom nowotworowe, ktore wyszło negatywnie i musiałam czekać do 3 miesiąca ciąży na operacje, aby Maluch miał jak największe szanse na przeżycie.
Oczywiście co ok 3 tyg chodziłam do ginekologa na usg i inne potrzebne badania.

Co wizytę mój guz rósł... tak że podczas operacje jego wymiary sięgły 25-30 cm średnicy, jak pisało na wypisie szpitalnym po operacji.
Miałam znieczulenie ogólne i zebrało się specjalne konsylium, aby wspólnie ustalić przebieg mojej operacji, leki, itp.
Dodam jeszcze, że poza guzem miałam usunięty cały jajnik, którego nie dało sie niestety uratować.
Guza wykrył mi doktor Greberski w Kaliszu, jednakże ze względu na to, iż nie przeprowadza już operacji postanowiłam mieć operacje w Poznaniu, dlatego prywatnie postanowiłam chodzić do dr Mellera.
Łącznie operowało mnie 3 lekarzy: Meller, Banach i 3 niestety nie pamiętam:( ale obsługa w szpitalu naprawdę była rewelacyjna.
Teraz jestem 3 tyg po operacji normalnie chodzę i funkcjonuję i gdyby nie 15cm pionowa blizna, to psychicznie również czuje się świetnie... ale najważniejsze że maluszek jest zdrowy.

Dopiero tydz po operacji miałam robione usg... i z zamarciem czekałam z mężem na usłyszenie serduszka :) ... najgorszy jest pierwszy tydz po operacji ale naprawdę z każdym dniem jest potem coraz lepiej i nie należy się poddawać.. najważniejsze to dobre nastawienie psychiczne, chęć chodzenia na tyle ile można - a będzie dobrze.
Po 2 tyg tylko blizna o wszystkim przypomina i leki podtrzymujące ciąże... Duphaston lub Luteina.

W razie pytań proszę pisać: monika969@onet.eu ale jak widać w ciąży tak poważne operacje również są możliwe... i teraz już tylko czekamy na szczęśliwe rozwiązanie, a mianowicie poród :)

 
iris 


Dołączyła: 08 Cze 2012
Posty: 3

 #2  Wysłany: 2012-06-08, 17:59  Re: Guz jajnika lewego w ciąży


Witam.
Bardzo się cieszę, że Pani historia zakończył się pozytywnie. Osobiście czekam na pozytywne zakończenie mojej (opisałam ją tu: http://www.forum-onkologi...omoc-vt5901.htm ).
Bardzo się boję:(
 
Moniq 


Dołączyła: 05 Sty 2016
Posty: 43
Pomogła: 5 razy

 #3  Wysłany: 2016-01-07, 17:49  


Jestes tu jeszcze Polska1?
Chciałam zapytać jak dalej potoczyła się Twoja historia? Urodziłaś szczęśliwie? Miałaś badanie hist-pad po tej operacji tego guza?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-01-07, 18:07 ]
Polska1, ostatni raz była tutaj w czerwcu 2012.
Lepiej wysłać maila lub pw.


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group