1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz jajnika - dlaczego lekarze ukrywają prawdę?
Autor Wiadomość
mc1


Dołączył: 25 Lip 2009
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2009-07-25, 10:25  Guz jajnika - dlaczego lekarze ukrywają prawdę?


Witam.
Nie wiem od czego zacząć.

Korzystając z okazji, że byłam na chorobowym (z innego powodu niż sprawy kobiece) postanowiłam iść do ginekologa.
Po badaniu, na którym dowiedziałam sie, że mam torbiel i powiększoną macicę, lekarka dała mi zaświadczenie, które kazała dostarczyć do lekarza rodzinnego.
Na tym zaświaczeniu pisało TU OVERI DEX i jeszcze coś czego nie potrafiłam rorszyfrować.
Po badaniu pani ginekolog zaczęła zadawać duzo pytań związanych z bólami itp.

Po wyjściu zaczęłam kojarzyć fakty, trochę poczytałam na temat bóli i się przeraziłam, bo od roku rzeczywiście odczuwałam bóle w dole brzucha i to niemalże codziennie, były też krwawienia międzymiesiączkowe ciemnie i bardzo "nieprzyjemne", ale trwały 1 może 2 dni więc się nie martwiłam.
Dodam też, że z 63 kg, schudłam do 55kg i to mnie martwi najbardziej, bo nigdy nie stosowałam żadnej diety, wręcz przeciwnie jadłam wszystko (często w nadmiarze).
Pani ginekolog powiedziała na końcu, ze mam przyjść po miesiączce i zobaczymy jak to będzie wyglądało.
Nic więcej nie powiedziała.

Zrobiłam na własną rękę usg szyji ponieważ boli mnie często prawa strona szyji i na nim jeden węzeł jest odczynowy (22mm) i jeden zwłókniały.
Poza tym wszystko ok.
Poszłam do lekarza rodzinnego pokazałam to badanie i zapytałam dlaczego pani ginekolog kazała to dostarczyć odpowiedział, ze to taki wymóg NFZ.
Nie zlecił żadnych badań tylko kazał zgłosić się po miesiączce do ginekologa.

Teraz mam pytania:
Czy rzeczywiście NFZ każe raz do roku takie badanie od ginekologa dostarczyć do lekarza rodzinnego?
Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym przypadkiem rozpoznania (ale jeszcze nie diagnozy)? I jak to się ewentualnie dalej potoczyło?
Czy powinnam czekać do miesiączki (to około 2 tyg), czy raczej zrobić jakieś badania na własną rękę?

Proszę o odpowiedź.
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #2  Wysłany: 2009-07-25, 12:03  


wymóg NFZ i zdrowy rozsądek nakazuje wszystkie wyniki i zalecenia od specjalistów dostarczać do lekarza rodzinnego. wypisy że szpitali też. To lekarz rodzinny powinien znać nasze choroby i psychikę.
Lekarze nie powiedzą ci czy jestes chora i jak bardzo dopóki nie będą mieli na papierku potwierdzenia swoich przypuszczeń.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group