1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guzek jądra, markery nowotworowe
Autor Wiadomość
Kamil89 


Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

 #1  Wysłany: 2011-02-08, 19:17  Guzek jądra, markery nowotworowe


Witam opisze swoj problem.

Pare dni temu zaczelo bolec mnie jadro zauwazylem na nim guzek wielkosci pryszcza na skorze ,
kiedys mialem problem z prawym jadrem tak samo wyskoczyl pod skora na jadrze bolało zrobime usg i bylo ok zero problemow ,
teraz takze zrobiłem usg i bez zarzutu okazalo sie ze jest na jaderku prawym i lewym torbielka i nic wiecej ktorej nie nalezy usuwac ani nic z nia robic.

Dla dodatkowej pewnosi zrobilem markery no i chyba nie sa ok:

-bhCG 1.20
-AFP 8.69
-w moczu białko 30g

Co dalej z tym mam zrobic jutro ide do urologa bo mowi ze te dane sa niepokojace
co sadzicie o tym i wogole co dalej mam robic .
 
arek 


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 54
Skąd: dolny_śląsk
Pomógł: 5 razy

 #2  Wysłany: 2011-02-08, 20:35  


Dla pewności można zrobić również wynik LDH - dopełnienie do wszystkich badań. Powiedz, czy miałeś kiedyś problemy z wątrobą, bo może się okazać, że to ona jest powodem delikatnego wzrostu...
Radziłbym Ci za jakiś nie długi czas powtórzyć wyniki (BHCG, AFP i LDH) i najlepiej gdzieś jeszcze skonsultować to twoje jądro. Nie wszytko od razu musi być rakiem...

Z drugiej jednak strony brak podniesionych wartości markerów lub nieznaczne podwyższenie) nie musi oznaczać, że jest wszystko OK. - coś z własnego doświadczenia - miałem nie duży guzek, do tego BHCG delikatnie ponad normę - bodajże 2,5), badanie USG wskazało mikrozwapnienia - lekarz stwierdził, że to na pewno nie rak! - następnie kilka konsultacji - u urologów specjalistów - po usunięciu jądra okazało się że to był nowotwór złośliwy - dodam jeszcze, że jestem po przebytym wnętrostwie, co znacznie zwiększało niebezpieczeństwo choroby nowotworowej. Nie mam na celu straszenia Ciebie, ale bądź czujny i dociekliwy w sprawie swojego zdrowia! dawaj znać o swoich działaniach! Pozdrawiam i powodzenia!
 
Kamil89 


Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

 #3  Wysłany: 2011-02-08, 20:40  


Wiesz co nigdy nie mialem problemow z watroba obcenie biore spalacz tluszczu moze to przez niego chociaz watpie. hmm
badanie napewno powtorze za jakis miesac albo dwa lub trzy nie wiem kiedy najlepiej?
jadro byłem u 2 specjalistow no niby wszystko ok jest ze to tylko torbiele i nic wiecej albo mi sie wydaje ale tak od rokui spalo mi troche libido a mam 22 lata

A moze to jakies problemy z układem pokarmowym?
 
arek 


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 54
Skąd: dolny_śląsk
Pomógł: 5 razy

 #4  Wysłany: 2011-02-08, 20:53  


Kamilu, nie jestem lekarzem, ale skoro jutro masz wizytę u urologa, to idź na nią, zobaczysz co on powie - i napisz o tym :)
Badania bym powtórzył, ale prędzej, za jakiś tydzień - dwa. Odstawiając wcześniej jakieś wszelkie turbo wspomagacze. Zapytaj lekarza, może warto by zrobić USG jamy brzusznej - przyjrzeć się wątróbce, skoro jądra rzeczywiście "dobrze" wyglądają...
 
Kamil89 


Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

 #5  Wysłany: 2011-02-08, 20:56  


no ok jutro ide zobacze co powie usg jamy mialem i jest oka
badania napewno powtorze bo spac spokojnie nie bede dal rady to napewno napiszei podziele sie z wami tym co sie dowiem . pozdrawiam was

[ Dodano: 2011-02-09, 16:56 ]
Witam byłem u lekarza zrobil raz jeszcze usg jest pewnien ze wszystko ok
kazał jedynie zrobic mi markery za okolo 3 mies jesli wyjda dobrze to si jesli zle bedziemy szukac przycyzny
 
Kamil89 


Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

 #6  Wysłany: 2011-02-11, 20:05  


Nie wiem czemu ale np jest taki czas ze czasami bola mnie bardzo nadjadrza np dzis od 3 godzin i to dosc mocno
 
seba 


Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 93
Pomógł: 7 razy

 #7  Wysłany: 2011-02-11, 22:06  


Kamilu!!!! Odstaw ten spalacz tłuszczu.

Po co ci to? Cwiczysz czy co ? Pewnie z tego masz problemy.
 
Kamil89 


Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

 #8  Wysłany: 2011-02-15, 15:15  


Ja tylko biegam czasami hmm martia mnie zwiekszone wartosci afp
ale pojde za miesiac na badanie i zrobie ponownie
czy moze juz teraz isc do poradni onkologicznej?
 
seba 


Dołączył: 26 Lis 2010
Posty: 93
Pomógł: 7 razy

 #9  Wysłany: 2011-02-15, 18:42  


Idź czym prędzej do urologaa.
Powiedz mu co ci dolega. Pewnie masz stan zapalny jader. Tylko to trzeba szybko leczyc a nie ze samo przejdzie. To co bierzez od spalania tłuszczu odstaw.
 
Kamil89 


Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

 #10  Wysłany: 2011-02-15, 20:34  


ja byłem i niby nic nie ma wiec nie wiem co ja mam robic mowi jest ok poza tym ze afp jest wieksze i mam powtorzyc badanie za miesiac wiec niby hmm co jest grane podpowiedzcie co ja mam zrobic bo juz sam nie wiem
 
mama65 


Dołączyła: 10 Maj 2010
Posty: 41
Pomogła: 5 razy

 #11  Wysłany: 2011-02-15, 22:45  


Dodatkowa konsultacja nie zaszkodzi. Idz do innego urologa (nawet prywatnie ) i zobacz co ci powie. Może faktycznie jest jakiś stan zapalny jądra, ale to i tak trzeba koniecznie leczyć, a nie zostawić tak sobie. Jeżeli jesteś z Wrocławia mogę ci podać namiary na bardzo dobrego urologa, który na pewno nie zbagatelizuje problemu i wszystko dokładnie wytłumaczy co i jak.
 
Kamil89 


Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

 #12  Wysłany: 2011-02-16, 09:45  


Wiesz u ilu byłem 1 profesora dziadek z 60 lat uwazał ze nawet usg nie trzeba robic ale zrobil i teraz 2 razy u tego samego goscia ktory wytlumaczyl co i jak , miałem juz 3x usg robione i czysto oprocz torbielek.

Martwi mnie jedynie wieksze afp 8.65 oraz lekki bol u dołu plecow.
Ale mam za miesiac zrobic afp jeszcze raz i hcg jsli bedzą gorsze od tych co są wyników to ide z powrotem jesli afp mniejsze bedzie od 3 to umowilem sie z lekarzem ze nie musze przychodzic/
 
Kamil89 


Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

 #13  Wysłany: 2011-02-27, 17:22  


Bede robil markery lada dzien i myśle jakie zrobic na pewno:
-afp
-bhcg
-ldh

i co jeszcze ? CEA czy PSA ?
 
Kamil89 


Dołączył: 08 Lut 2011
Posty: 15

 #14  Wysłany: 2011-02-28, 17:32  


zrobiłem takze zdj rentgenowskie kregoslupa bo boli
 
arek 


Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 54
Skąd: dolny_śląsk
Pomógł: 5 razy

 #15  Wysłany: 2011-02-28, 17:34  


a markery?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group