1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Guz endometrium
Autor Wiadomość
jaskółka 


Dołączyła: 11 Kwi 2014
Posty: 10

 #1  Wysłany: 2014-04-23, 15:58  Guz endometrium


Witam.
Ginekolog robiąc usg przezpochwowe wykrył guza endometrium wielkości podobno około 1-2cm.
Czy można na podstawie tylko tego badania stwierdzić , że to nie jest nowotwór złośliwy?
Lekarz się nim nie przejął i nie zlecił żadnych dodatkowych badań. Zapisał estrofem i dufaston na podobno zespół policystycznych jajników (też tylko na podstawie badania endoskopowego), cytologia zrobiona z powodu prośby pacjentki wykazała zmiany odczynowe związane z zapaleniem, na co położna powiedziała, że wynik pokazuje , że wszystko jest w porządku.
Co z tym guzem, czy faktycznie go tak zostawić bez dodatkowych badań? (nie wiem nawet jakich)
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #2  Wysłany: 2014-04-23, 16:04  


jaskółka
"REGULAMIN - cz. II - zasady ogólne Forum DUM SPIRO-SPERO.
1. Niniejsze Forum ma służyć wsparciu pacjenta onkologicznego oraz jego bliskich poprzez umożliwienie wymiany doświadczeń i merytoryczną dyskusję dotyczącą choroby nowotworowej i wszystkiego, co jest z nią związane."
Ani w tym, ani w tym: http://www.forum-onkologi...9791.htm#218691 nie widzę choroby nowotworowej, czy się mylę?
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
jaskółka 


Dołączyła: 11 Kwi 2014
Posty: 10

 #3  Wysłany: 2014-04-23, 16:33  


Ok, jeśli moje pytania, które zadałam przeszkadzają-proszę usunąć moje posty i najlepiej usunąć moje konto. Tak regulamin coś mówił, ze to niemożliwe, albo administratorzy się pofatygują, albo mówi się trudno, no tak wyszło, że czytałam go po zarejestrowaniu.
Przy nowotworach bardzo ważna jest diagnostyka, to żeby ją w ogóle przeprowadzić i w stosunkowo szybkim czasie. Tyle się mówi , że to "kuleje" w Polsce i że podobno tyle ludzi przez to niepotrzebnie umiera. Ale jak to Cie nie rusza i nie masz zamiaru odpowiadać na moje pytania, cóż... nie narzucam się.
Chociaż absenteeism zapytałam o diagnostykę to jej to nie przeszkodziło- odpowiedziała mi i jeszcze dodała, że jakbym miała jeszcze jakieś pytania , wątpliwości to żebym napisała wątek.
Trochę pokręcone zatem to forum. Jak nie mogę zadać takich pytań to już chyba rezygnuję z korzystania.
 
Maura 


Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 92
Pomogła: 6 razy

 #4  Wysłany: 2014-04-23, 17:38  


Jaskółka nie masz co się obrażać, trzeba po prostu zignorować takie wpisy jw. Jeżeli lekarz nie pomoże w diagnostyce a chcemy się dowiedzieć czegoś więcej, żeby nie było za póżno, to wg. mnie to miejsce jest po to.Nie każdy miał w swoim życiu do czynienia z rakiem, ale każdy się go boi i nie wiemy nigdy czy to już jest TO! Bądżmy dla siebie w chwilach wątpliwości bardziej serdeczni i wyrozumiali. Służba zdrowia kuleje, ludzie się nienawidzą- gdzie my żyjemy!Głowa do góry jaskółko, pytaj a ktoś życzliwy Ci pomoże!!
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #5  Wysłany: 2014-04-23, 18:19  


PODOBNO...po cco wyniki, niech kazdy pisze podobno- bo skoro chory NIE JEST PEWIEN co wykazal badanie to wkrecajmy sobie raki i oczekujmy wspolczucia na forum

piszmy tez jak bardzo sie ludzie nienawidza i w jakim kraju zyjemy- na PODOBNO onkologicznym forum

[ Dodano: 2014-04-23, 17:31 ]
najpierw sie obrazilam to pozniej zrobie na zlosc i powklejam cytaty-co?! nie szkoda Ci czasu? PODOBNO czas to pieniadz
_________________
Don't underestimate the things that I will do..
 
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #6  Wysłany: 2014-04-24, 07:34  


jaskółka napisał/a:
Ginekolog robiąc usg przezpochwowe wykrył guza endometrium wielkości podobno około 1-2cm.
Czy można na podstawie tylko tego badania stwierdzić , że to nie jest nowotwór złośliwy?

Nie można. Do tego potrzebne jest histopatologiczne przebadanie pobranego wycinka.

jaskółka napisał/a:
Co z tym guzem, czy faktycznie go tak zostawić bez dodatkowych badań?

Nie podajesz wystarczających informacji, by można było odpowiedzieć na to pytanie:
Jak zadać na Forum pytanie by uzyskać POMOCNĄ odpowiedź?

jaskółka napisał/a:
Lekarz się nim nie przejął i nie zlecił żadnych dodatkowych badań. Zapisał estrofem i dufaston na podobno zespół policystycznych jajników (też tylko na podstawie badania endoskopowego)

Podobno lekarze wiedzą, co dla pacjenta jest najlepsze ...
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
janna 


Dołączyła: 01 Maj 2013
Posty: 253
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 20 razy

 #7  Wysłany: 2014-04-24, 12:42  


jaskółka, jesli masz watpliwości, to skonsultuj się z innym lekarzem. Ginekolog-onkolog powinien być przy Centrum Onkologii, bez skierowania.Tam powinnaś uzyskać odpowiedź, co to jest ? Miejmy nadzieję, że nic złośliwego.
pozdrawiam janna.
 
jaskółka 


Dołączyła: 11 Kwi 2014
Posty: 10

 #8  Wysłany: 2014-04-24, 14:41  


Napisałam "podobno" ponieważ w opisywanym przypadku ginekologicznym pacjentka była już u kilku lekarzy i każdy stawia inną diagnozę, jeden śmieje się i ubolewa nad diagnozą i postępowaniem drugiego w dodatku zdarzają się przypadki kobiet, którym robiono usg dopochwowe i lekarz nie zauważył kilku centymetrowego raka, który akurat był złośliwy.

"Podobno lekarze wiedzą co dla pacjenta jest najlepsze... " - który z nich, skoro każdy z nich ma zupełnie inne zdanie na temat choroby i leczenia pacjenta, panie Richelieu? Może jednak nie potrzebnie Pan szydzi z mojego "podobno"? Za resztę posta Panu dziękuję , jest tam pewna cenna informacja.

Infinity, przykro mi z powodu Twojej złośliwości, zawiści, szyderstw, kłamliwego obrażania mnie
Nie jestem osobą, która "wkręciła" sobie raka , a już tym bardziej nie szukam współczucia na forum. Piszę , jak już pisałam, po to by się poradzić , zadać konkretne pytania, doinformować się.
Nie obraziłam się, nie widziałam sensu dalej pozostawać na forum skoro miałabym nie mieć możliwości pytać o diagnostykę nowotworów. Po poście, który dostałam jakoś się stało , że odnosiłam wrażenie , że jest to zdanie całego forum, a nie pojedynczej osoby, dlatego nie widziałam możliwości dalej z forum korzystać i nie widziałam sensu istnienia mojego konta.
Nikomu nie zrobiłam na złość, swoim postem w tamtym wątku wykazałam pewną niesprawiedliwość w zachowaniu jo_a gdyż , czy Ci się to podoba czy nie, w jej jak i w moim wątku nikt jeszcze nie powiedział, że istnieje potwierdzenie, że to nowotwór złośliwy.

Jeżeli tak się zachowuje większość osób na tym forum, to nadal mam wątpliwości czy dalej pisać , czy nie. Nie mam zamiaru tego robić żeby potem czytać posty pisane na tak niskim poziomie moralnym.

janna, pacjentka jest już od jakiegoś czasu zapisana do innego lekarza, ale na wizytę jeszcze poczeka, bo termin odleegły. Nie jest to wprawdzie ginekolog-onkolog tylko taki zwykły, ale jej opinie dają jakąś tam nadzieję, że będzie rzetelna. Dziękuję Tobie i Maurze za pisanie w odmiennej atmosferze.
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #9  Wysłany: 2014-04-24, 14:57  


Oj jaskółka... nie interesuje Cię, dla kogo jest to forum, nie interesował Cię regulamin forum... jesteś jak gość w cudzym domu, w którym krytykujesz umeblowanie, smak podanej zupy i metody wychowawcze gospodarzy. A na koniec szumnie zapowiadasz, że wyjdziesz i nie wrócisz. Reakcja moderatorów jest i tak subtelna. Przykro, że ludzie udzielający bezinteresownie pomocy muszą czytać posty takie, jak Twój. Z takim nastawieniem będzie Ci ciężko gdziekolwiek zagrzać miejsca i uzyskać wsparcie merytoryczne.
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #10  Wysłany: 2014-04-24, 15:28  


staram się unikać takich sytuacji ale...muszę wtrącić swoje 3 grosze.
Zobacz na swój pierwszy post! :"wykrył guza endometrium wielkości podobno około 1-2cm[/u]" piszesz podobno co do wielkości a nie diagnozy. Skąd osoba odpowiadająca ma wiedzieć coś czego nie piszesz.
Zresztą Richelieu zalinkował jak zadać pytanie by uzyskać odpowiednią pomoc.
Uważam, że odpowiedzi są takie same jak zadane przez Ciebie pytanie, jak Twój pierwszy post.
_________________
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca. -Paulo Coelho
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #11  Wysłany: 2014-04-24, 16:00  


NADAL
Cytat:
Ani w tym, ani w tym: http://www.forum-onkologi...9791.htm#218691 nie widzę choroby nowotworowej, czy się mylę?

Długo jeszcze będziemy marnować czas, energię i miejsce na serwerze?
Ja, na ten przykład, podobno mam być bogata. W związku z tym będę biegać po wszystkich salonach i warsztatach mercedesa i zawracać dolną część ciała ludziom, którzy zajmują się sprzedażą, konserwacją i naprawą takich samochodów.
Bo nie wmawiam sobie a tym bardziej im, że owego kiedyś kupię, ale warto sprawdzić co mają pod maską i jakiego oleju się do nich używa.

W którymś z ww wątków jest zdiagnozowana choroba nowotworowa?
Albo chociaż ("tfu tfu"-splunęłam szkaradnie) podejrzenie? Nie? To na spacer! Albo na forum o haftowaniu.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
alka28+ 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 149
Pomogła: 50 razy

 #12  Wysłany: 2014-04-24, 16:50  


A ja nie rozumiem, czego sie tak dziewczyny czepiacie?
Wyrazila sie nie tak, zdarza sie, potem to wyjasnila. Ze nie ma zdiagnozowanego raka? Wlasnie o to chodzi w jej poscie, ze ma watpliwosci, czy proces diagnostyczny jest wlasciwy, a to juz chyba jak najbardziej nadaje sie na to forum.
Ilu ludzi idzie za pozno do lekarza z powodu poprzednich okropnych doswiadczen? Stosujmy ta sama metode i na forum? Nie umiesz dobrze zapytac, wyraziles sie nie tak, to co, juz nie zaslugujesz na pomoc?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #13  Wysłany: 2014-04-24, 17:02  


jaskółka napisał/a:
"Podobno lekarze wiedzą co dla pacjenta jest najlepsze... " - który z nich, skoro każdy z nich ma zupełnie inne zdanie na temat choroby i leczenia pacjenta, panie Richelieu? Może jednak nie potrzebnie Pan szydzi z mojego "podobno"?

W takim razie zamiast tego - jak napisałaś - szyderstwa będzie szczera i poważna odpowiedź:
uważam, że nie uzyskasz rzetelnej pomocy na internetowym forum od osób które piszą z Tobą "zdalnie",
jeśli badający Cię i mający z Tobą osobisty kontakt lekarze nie potrafili postawić zgodnej diagnozy.
W takiej sytuacji jedyne co się nasuwa, to zaufanie opinii takiego lekarza, którego uznasz za wiarygodnego.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group