1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gruczolakotorbielak śluzowy (guz graniczny ?) jajnika
Autor Wiadomość
ANDZIA75 


Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 3
Skąd: sandomierz

 #1  Wysłany: 2011-02-08, 16:54  Gruczolakotorbielak śluzowy (guz graniczny ?) jajnika


Wykryto u mnie guza jajnika,
przeszłam operację jego usunięcia wraz z guzem usunięto mi lewy jajnik i lewe przydatki oraz część prawego jajnika.
W czasie operacji guz się rozlał.

W opisie pooperacyjnego badania patomorfologicznego rozpoznanie gruczolakotorbielak śluzowy jajnika (do różnicowania z guzem granicznym na podstawie większości badań).
W wycinkach z guza (pobrano 19 wycinków) w większości utkanie odpowiadające gruczolakotorbielakowi śluzowemu.
Ogniskowo w wycinkach obserwuje się atypię oraz nawarstwianie komórek (do 2 i ogniskowo 3 warstw) z figurami podziałów powyższej warstwy podstawowej,
Nie znaleziono naciekania podścieliska.
Jajowód bez zmian.

Dostałam skierowanie na konsultację onkologiczną czego mogę się spodziewać i co tak naprawdę oznaczają te wyniki ?

ANDZIA75
_________________
ANDZIA75
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2011-02-09, 08:04  


Andziu, witaj na forum.

Brak naciekania podścieliska jest korzystną okolicznością.

Niestety, źle się stało, że doszło do rozlania się guza podczas jego usuwania.
Więcej na ten temat na naszym forum możesz przeczytać w tym poście.
Powinnaś wyjaśnić z lekarzem który przeprowadzał zabieg, jakie podjął środki zaradcze
(płukanie obszaru operacyjnego, uzupełniająca chemioterapia) i jak się to przekłada na Twoją dalszą sytuację.

Na konsultacji onkologicznej oprócz powyższej kwestii powinnaś dowiedzieć się też o:
- ocenę stanu zaawansowania choroby (w tym obecność przerzutów do węzłów chłonnych),
- ocenę stopnia złośliwości guza, czy planuje się dodatkowe badania (jakie, kiedy ?) w celu odpowiedzi na te dwa pytania,
- odpowiedni do wyżej uzyskanych odpowiedzi sposób leczenia i dalszego postępowania.

O sposobie przygotowania się do konsultacji (przygotowanie pytań do lekarza) zobacz np. tutaj.

Pozdrawiam i życzę dobrych wyników.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
ANDZIA75 


Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 3
Skąd: sandomierz

 #3  Wysłany: 2011-02-09, 13:10  


Bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytania, ale dodam jeszcze ze operacje przeszłam w szpitalu powiatowym z którego to właśnie dostałam skierowanie na konsultację onkologiczną, tylko że wraz ze skierowaniem nie dostałam opisu operacji czym był bardzo zdziwiony lekarz ginekolog do którego trafiłam w centrum onkologii (dodam że w centrum onkologii byłam już 2 razy i nic konkretnego się nie dowiedziałam. Ginekolog dał mi skierowanie do poradni gdzie ustalają chemię. W poradni lekarz powiedział że wyznaczy dzień w którym mam się zgłosić do szpitala na badania i będę tam jakieś 4 dni, ale nie tłumaczył mi co to za bania i jak one będą przebiegać ani też nic nie powiedział jak widzi dalsze leczenia. Bardzo się boję tych badań). Po tych wizytach wydaje mi się że dalej stoję w punkcie wyjścia i dalej nie wiem co ze mną Jakoś nie mogę porozumieć się z tymi lekarzami są bardzo zajęci i nie mają czasu aby porozmawiać i coś wytłumaczyć, ale teraz chć wiem jakie pytani zadawać. Pozdrawiam

Andzia75
_________________
ANDZIA75
 
ANDZIA75 


Dołączyła: 02 Lut 2011
Posty: 3
Skąd: sandomierz

 #4  Wysłany: 2011-02-11, 10:58  


Witam ponownie i znów mam pytanie, chyba będę miała konsultacje z profesorem Józefem Starzewskim i chcę się coś o nim dowiedzieć. Jeśli ktoś ma jakieś informacje to bardzo proszę o jej podanie.

pozdrawiam

ANDZIA75
_________________
ANDZIA75
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group