1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gruczolakorak odbytnicy
Autor Wiadomość
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #31  Wysłany: 2014-12-05, 14:55  


nostalgia napisał/a:
Bardzo go teraz boli miejsce gdzie wszczepiono mu port. sprawia mu ból gdy wstaje, porusza ręką lub szyją.

Wydaje mi się, że nie powinno tak być. Nie jest to taki zabieg żeby aż taki ból był. U nas np. na następny dzień po założeniu była już podawana chemia, żadnych dolegliwości pozabiegowych nie było. Może są tacy pacjenci, gdzie tak jest, organizm się przyzwyczaja, ale to już jest trzeci dzień. Należy to zgosić lekarzowi, niech się wypowie czy tak może być czy nie.

[ Dodano: 2014-12-05, 17:05 ]
I oczywiście, nie przeszkadza port w codziennym życiu, jest w takim miejscu, że można normalnie funkcjonować :)
 
 
nostalgia 


Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 66
Pomogła: 5 razy

 #32  Wysłany: 2014-12-08, 08:18  


tata ostatnio troszkę gorączkował więc dla bezpieczeństwa byliśmy w szpitalu. Wyniki krwi w porządku poza lekko obniżoną hemoglobiną (12,6) oraz CRP, które wynosiło 3..

Czy podwyższone CRP może być wynikiem jakiejś infekcji czy może być objawem wznowy lub przerzutów?

dzisiaj tata ma dostać chemię. zastanawiam się czy przy takim CRP mogą mu jej nie podać?

gorączka już minęła. W sobotę już było wszystko ok.

[ Dodano: 2014-12-08, 08:24 ]
przepraszam chyba źle podałam wartość CRP. Nie pamiętam dokładnej wartości wiem tylko, że lekarz powiedział, że jest 6-krotnie podwyższone..
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #33  Wysłany: 2014-12-08, 18:11  


nostalgia napisał/a:
Czy podwyższone CRP może być wynikiem jakiejś infekcji czy może być objawem wznowy lub przerzutów?

Generalnie i to i to.
Natomiast nie znając wartości CRP nie sposób powiedzieć, czy chemię podadzą, czy nie. Jaka jest przy okazji wartość leukocytów?
_________________
 
nostalgia 


Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 66
Pomogła: 5 razy

 #34  Wysłany: 2014-12-08, 19:23  


Jutro wrzucę aktualne wyniki. Chemie podali dzisiaj przez port i teraz tata jest w domu. Ma podłaczony taki woreczek i chemia pompowana jest na bieżąco. Jutro ma się stawic ponownie na kolejną dawkę i w środę jeszcze jedną. Potem wszystko odłączą i przerwa.
 
giaurka 


Dołączyła: 11 Lis 2014
Posty: 24
Skąd: Śrem
Pomogła: 1 raz

 #35  Wysłany: 2014-12-08, 21:47  


Nostalgia jak się tata czuje? Ile czasu trwają te wlewy?
_________________
...chwila, która trwa, może być najlepszą z Twoich chwil...
 
nostalgia 


Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 66
Pomogła: 5 razy

 #36  Wysłany: 2014-12-09, 06:30  


giaurka,
na razie pierwszy dzień chemii. dzisiaj tata jedzie ponownie i jutro też. Tacie w szpitalu podają chemię przez kilka godzin, a później odsyłają do domu z takim woreczkiem. Nie wiem póki co nic więcej. Jak zdobędę jakieś informacje to się odezwę.

giaurka napisałam Ci kiedyś wiadomość prywatną. możemy tam się kontaktować jeśli chcesz.

[ Dodano: 2014-12-09, 18:40 ]
A teraz moje pytania i prosba o odpowiedz.

Co moze byc przyczyną takich roznic miedzy wynikami z 2 grudnia a z 5 grudnia? Mam na myśli hemoglobinę, hematokryt, leukocyty.. Dodam, ze wyniki z 2 grudnia były robione przed zabiegiem wszczepienia portu.

Czy jesli markery CEA są wyższe teraz niż przed operacją, ale mieszczą się w normie to moze byc zły znak? Po operacji markery nie były oznaczone.

Z dokumentów wynika ze chemia to FOLFOX4. Czy jest to standardowa dawka tej chemii czy jest jakas silniejsza? Sugeruję się słowami onkolog, ktora wspominała tacie o silniejszej chemii..









Nowy Dokument_1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1044 raz(y) 200,78 KB

Nowy Dokument 1_1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 937 raz(y) 301,01 KB

Nowy Dokument 2_1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 961 raz(y) 300,31 KB

Nowy Dokument 4_1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 967 raz(y) 183,4 KB

 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #37  Wysłany: 2014-12-10, 11:34  


Różnice w wynikach krwi: (o ile dobrze doczytałam, to chemia była 2.12.?) - po chemii wyniki morfologii krwi mogą spadać. I to warto kontrolować (tak najlepiej zrobić morfologię krwi po ok. 10 dniach od podania chemii).
Czy 5.12. - krew była pobrana w innym miejscu niż 2.12? Jeśli tak, to mogą się również nałożyć na te różnice w wynikach morfologii, różne laboratoria.
Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
nostalgia 


Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 66
Pomogła: 5 razy

 #38  Wysłany: 2014-12-10, 12:00  


2.12 został wszczepiony port. Chemia była dopiero 8 grudnia. dlatego tak zastanawia mnie taki spadek w morfologii...

[ Dodano: 2014-12-10, 12:05 ]
w okresie między 2.12 a 5.12 tata troszkę gorączkował, ale przeszło. Czy możliwe, że podczas wszczepiania portu tata stracił dużo krwi i stąd ten spadek? No i te CRP podwyższone...

Poza tym pytałam jeszcze o markery. Czy po operacji mogą być wyższe niż przed (nadal w normie)? Czy jeśli są wyższe niż przed operacją to bardzo złe..

Strasznie się denerwuje, że coś się dzieje. takie wahania w tej morfologii :( i jeszcze fostafaza zasadowa 94 U/l :(
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #39  Wysłany: 2014-12-10, 12:09  


Aha to przepraszam.

Nawet u zdrowego człowieka poziom krwinek nie jest stały w czasie.
Gorączkowanie , jak i podwyższone CRP mogło mieć wpływ na ilość leukocytów.
Przy zakładaniu portu też może wystąpić krwawienie.

Co do tego markeru CEA - nie potrafię odpowiedzieć, bo się nie znam.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
nostalgia 


Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 66
Pomogła: 5 razy

 #40  Wysłany: 2014-12-10, 12:23  


Bardzo dziękuję za odpowiedź.

czyli mogła być to jakaś infekcja, stąd gorączka i te wahania?

następne badanie krwi 19 grudnia. mam nadzieję, że wyniki się poprawią, ale teraz chemia może je dodatkowo pogorszyć.
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #41  Wysłany: 2014-12-10, 12:37  


nostalgia napisał/a:
Poza tym pytałam jeszcze o markery. Czy po operacji mogą być wyższe niż przed (nadal w normie)? Czy jeśli są wyższe niż przed operacją to bardzo złe..

Nie wiemy jaka była ich wartość po operacji, dlatego się nie ma co wypowiadać. Czy wzrosły i wracają do normy ( bo tak się zdarza po operacji) i dlatego są trochę wyższe niż przed czy rosną bo coś się dzieje, na chwilę obecną jest już w trakcie chemioterapii, więc sprawdzić się nie da jaką on by np. za 2-3 tygodnie miał wartość ( tzn. jako jeszcze bez leczenia).
Nie wiem czy to jasno napisałam.
 
 
nostalgia 


Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 66
Pomogła: 5 razy

 #42  Wysłany: 2014-12-10, 13:07  


tak jasno. Rozumiem.

Czyli na razie ciężko jest coś powiedzieć.

A czy poziom markerów powinien być oznaczony po pierwszym cyklu chemii? Widziałam taty skierowanie na morfologie na 19.12 i markery nie są zaznaczone.
 
ileene 



Dołączyła: 13 Maj 2014
Posty: 610

 #43  Wysłany: 2014-12-10, 13:12  


nostalgia napisał/a:
A czy poziom markerów powinien być oznaczony po pierwszym cyklu chemii?

Nie. Będzie zapewne miał badany przed 3 kursem chemioterapii.
 
 
nostalgia 


Dołączyła: 12 Lis 2014
Posty: 66
Pomogła: 5 razy

 #44  Wysłany: 2014-12-10, 13:38  


a co z tą fostafazą zasadową? co może być przyczyną podwyższenia poziomu?
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #45  Wysłany: 2014-12-10, 13:46  


Przejrzałam Twój wątek, i jeden z wyników był "Wątroba o wzmożonej echogeniczności" < http://www.forum-onkologi...6,15.htm#235071 >co wskazywało na/sugerowało 'problemy z wątrobą". A podwyższone wyniki ALP otrzymuje się w chorobach np. wątroby (np. marskość wątroby, zapalenie wątroby). To być może Twojego Taty jest problem z wątrobą.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group