1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gruczolakorak głowy trzustki G2 - meta do wątroby, sieci
Autor Wiadomość
asia2766 


Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Zabrze

 #1  Wysłany: 2012-07-29, 21:24  


[post wydzielony z tego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum]

Grażka
U mojego męża (39lat) rozpoznano Rak trzustki w stadium rozsiewu do wątroby i sieci. gruczolakorak g2.

Wszystko zaczęło się koniec marca 2012, mąż miał bóle brzucha z promieniowaniem do pleców. Poszedł do gastrologa który wykonał panendoskopie 05.04.2012r .Test ureazowy silnie dodatni .P doktor wypisał antybiotyk i powiedział że powinno przejść, ale nie przeszło. Mąż zaczął tracić na wadze.
Chodziliśmy od lekarza do lekarza, którzy stawiali różne diagnozy nawet nerwice żołądka. Żadnych badan tylko kolejne leki. Mąż w ciągu 2 miesięcy schudł 20 kg.

Zrobiliśmy na własny koszt badania krwi a przy okazji markery ca19-9 i CEA. Ca 19-9 wynik 9912,00 U/ml. Zmieniłam mężowi lekarza rodzinnego i poszliśmy z wynikami. Od razu pani doktor skierowała nas do szpitala. Tam zrobili usg i TK jamy brzusznej. 06.06.2012r. Rozpoznanie Rozsiany proces nowotworowy.

Mąż przeszedł 20.06.2012r Laparotomie zwiadowczą z pobraniem wycinków z wątroby, trzustki i fragmentu sieci większej. wyniki histopatologi otrzymaliśmy 03.07.2012r.
W Centrum Onkologii w Gliwicach mąż miał zacząć chemioterapie 26.07.2012r niestety pojawiła się żółtaczka męża skierowali na oddział chirurgiczny w miejscu zamieszkania w celu odbarczenia dróg żółciowych. Obecnie mąż przebywa w szpitalu i czeka na zabieg. Próby wątrobowe ma znacznie podwyższone, a marker ca19-9 wynosi 699293,11 U/ml.

Mieszkamy w Zabrzu Proszę o jakąś pomoc namiary na dobrych onkologów, dietetyków. Nie wiem co mam robić i gdzie szukać pomocy.
_________________
ASIA
 
grażka 


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #2  Wysłany: 2012-07-30, 11:28  


Asiu,
bardzo się cieszę, że dr Cichocki nie jest na urlopie i w czwartek pojedziesz do niego na konsultację. Zrobi wszystko, co w Jego mocy aby Wam pomóc.
Pozdrawiam
 
asia2766 


Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Zabrze

 #3  Wysłany: 2012-08-02, 22:07  


Witam
Niestety Dr.Cichocki nie może nam pomóc.Za to od Pani doktor dostałam wiele cennych rad. Będziemy walczyć.
_________________
ASIA
 
grażka 


Dołączyła: 19 Gru 2011
Posty: 170
Skąd: Warszawa
Pomogła: 35 razy

 #4  Wysłany: 2012-08-03, 08:36  


Asiu, ogromnie żałuję, że dr Cichocki nie był w stanie Wam pomóc.
Tak, rady naszej Pani Doktor są nieocenione, bardzo wiele jej zawdzięczamy.
Po odbarczeniu dróg żółciowych poprawią się wyniki badań. Wzmacniajcie tatę, chemioterapia jest szansą na poskromienie raczyska.
Mocno trzymam kciuki.

[ Dodano: 2012-08-03, 09:40 ]
przepraszam za przejęzyczenie. Wierzę, Asiu, że razem z mężem poradzicie sobie.
 
asia2766 


Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Zabrze

 #5  Wysłany: 2012-08-21, 20:54  


Witam
Mąż jeszcze nie dostaje chemii ponieważ bilirubina jest jeszcze za wysoka.Mam nadzieje że jutro coś sie zacznie.Wszystko sie przeciąga.Niepokoi mnie że mąż ma bardzo odęty brzuch może ktoś wie od czego to może być .Mąż dostaje ok. 5 litrów płynów przez kroplówke żeby oczyścic organizm może to jest przyczyną.
_________________
ASIA
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2012-08-21, 21:16  


A jaki jest bilans płynów - ile płynów mąż wydala w stosunku do przyjmowanych?
Kiedy było ostatnie USG jamy brzusznej? Być może tworzy się wodobrzusze, ewentualnie może być to wynik zajętej nowotworowo wątroby.
_________________
 
asia2766 


Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 4
Skąd: Zabrze

 #7  Wysłany: 2012-08-22, 22:34  


Maż miał usg 26.07.Przy kroplówkach co chwile chodzil do toalety więc wydaje mi sie że wydala prawidłowo.Dziś męża odesłali do domu bilirubina poszła w góre.Ma sie oczyszczać w domu za tydzień znowu jedziemy na onkologie.Wszystko to sie tak przeciąga.Na szczęście brzuch zrobił mu się miękki.Lekarka powiedziała, że musiał coś zjeśc.
_________________
ASIA
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group