1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
gruczolak
Autor Wiadomość
vektor 


Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 17

 #31  Wysłany: 2010-07-21, 12:18  


Witajcie

Bardzo przepraszam ze pisze post pod postem ale nie mam możliwości edycji

Jutro mama idzie na 3-dni na chemie zobaczymy jak się będzie czuć będzie poddawana gruntowym badaniom ponieważ zgodziła się na terapie testowa (Jako królik doświadczalny ) Bedą sprawdzać lek do łagodzenia chemioterapii .

Mam pytanie czego mogę się spodziewać po pierwszym wlewie jak mama będzie sie czuła czy będzie wymiotować ?? Zawroty głowy ? Na co będzie trzeba uważać ??
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #32  Wysłany: 2010-07-21, 12:36  


Każdy pacjent różnie reaguje na chemię - jedni nie mają żadnych skutków ubocznych, po prostu dostają kroplówkę i nic się nie dzieje, u innych występuje z kolei szereg działań niepożądanych. Dlatego ciężko powiedzieć, czego macie się spodziewać.

Wymioty nie pojawiają się o razu, zresztą na pewno razem z cytostatykami zostanie podany dożylnie środek p/wymiotny, później również otrzymacie na niego receptę, już w tabletkach. Być może pojawi się lekkie osłabienie. Ciężko wyrokować, bo każda osoba reaguje inaczej.
 
billyb 
MODERATOR



Dołączył: 02 Mar 2009
Posty: 532
Skąd: z Europy ;-)
Pomógł: 275 razy


 #33  Wysłany: 2010-07-22, 14:19  


@vektor

wymioty pojawią się najwcześniej drugiego dnia wraz z osłabieniem, brakiem apetytu i niesmakiem. Po każdym wlewie skutki uboczne wzmagają się. Trzeba dużo pić, spać i w ogóle szanować się przez 3-4 dni po wlewie. Zawroty głowy mogą nastąpić, ale nie muszą, tak jak i wszystkie inne możliwe sensacje. Poza tym nie pisałeś, jaka chemia ma tu zastosowanie.

Na czym polega ten program badawczy dokładnie?
 
vektor 


Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 17

 #34  Wysłany: 2010-08-11, 11:08  


Witajcie
Nie pisałem wcześniej ponieważ byłem zabiegany od szpitala do pracy itp.

Mama jest po pierwszym wlewie wczoraj był kryzys zmęczenie brak apetytu itp .
Mama miała kolejne badanie CT wykluczono wątrobę nie ma przerzutów ale okazało się ze są przerzuty do drugiego płuca i węzłów chłonnych ( z deszczy pod rynnę ).

Co do badania klinicznego wiem tyle ze podają mamie lek wspomagający chemioterapie
nie znam nazwy mam tylko Nr badania klinicznego . Reszta danych jest zastrzeżona.
 
vektor 


Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 17

 #35  Wysłany: 2010-10-28, 17:17  gruczorakorak


Witajcie

Moja Mama jest chora na raka płuc dokładnie lewego z przerzutami do prawego i węzłów chłonnych.
Zastosowano u niej leczenie paliatywne bo było podejrzenie przerzutów do wątroby zakwalifikowała się do programu w którym podaje się xxxxxx nie znam nazwy ( lek osłonowy) dzięki temu ma tomograf po każdym 2 cyklu chemii .

Po dwóch chemiach stwierdzono pomniejszenie się guzów , po kolejnych dwóch węzły chłonne zmniejszyły się do normalnych rozmiarów a na płucach maleją powoli .

Zostało Mamie 2 kolejne chemie co będzie później jakie leczenie czy naświetlanie czy są szanse na wyleczenie ?? jak to się przedstawia.??





Dodam ze wątroba jest czysta bez zmian nowotworowych .

[ Komentarz dodany przez: absenteeism: 2010-10-28, 19:45 ]
Scaliłam założony przez Ciebie nowy wątek do poprzedniego, który już masz na forum. Proszę, pisz dalej w tym jednym temacie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group