1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gorączki bez powodu
Autor Wiadomość
tajemnicza 


Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2011-07-01, 16:22  Gorączki bez powodu


Witam was, jestem tu nowa :)
Właściwie to nie wiem jak trafiłam na to forum i czemu zakładam akurat w tym temacie wątek. Ale mam nadzieję, że wy mi doradzicie, co robić.
Kilka razy miałam dziwne incydenty. Miałam gorączkę bez powodu, która sama nawet bez podania leków przechodziła po paru godzinach. Raz zdarzył się nawet skok do ponad 39 stopni. Towarzyszyło temu osłabienie, dreszcze. Zauważyłam na plecach siniaka (przynajmniej tak wygląda), który nie boli, niewiadomo skąd się wziął ale też nie znika od kilku miesięcy gdzieś. Ale u lekarza z tym nie byłam.
Ogólnie jestem osłabiona, senna, szybko się męczę, dość często mam bóle głowy (migreny). Ponad rok temu miałam początki anemii (ale to pewnie przez jedzenie). Lekarz wówczas zalecił jakieś witaminy, kontrolę co jakiś czas. Wstyd, ale na morfologii byłam właśnie z rok temu. Niedawno miałam okazję zrobić na własną rękę prywatnie morfologię i przyznam się szczerze, że spodziewałam się anemii ale miła niespodzianka, bo na szczęscie hemoglobina i czerwone krwinki wyszły w normie :) Ale niestety wyszło nieco obniżone leukocyty i nieco podwyższone limfocyty, czego na morfologii sprzed roku nie było. Co mogło spowodować taki spadek leukocytów i podwyższenie limfocytów? Na szczęście parametry te są blisko normy, ale nie zmienia to faktu, że nieco ją przekroczyły. Myślicie, że powinnam pokazać ten wynik lekarzowi? Czy może odczekać i zrobić morflogię za jakiś czas? Pozdrawiam was ciepło :)
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #2  Wysłany: 2011-07-01, 19:12  


tajemnicza,

Nie zdiagnozujemy Cię przez internet. Przyczyn wzrostu temperatury jest masa, przyczyn bólów głowy jeszcze więcej, przyczyn niedokrwistości też znalazłoby się parę.
Musisz pójść do lekarza. Zapraszamy na TO forum, jeśli okaże się, że masz chorobę nowotworową.
Mamy nadzieję, ze nie masz.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
tajemnicza 


Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2011-07-01, 19:17  


No ja też mam taką nadzieję... Na szczęście teraz hemoglobina i czerwone krwinki były w normie. Napisałam, gdyż chciałam się spytać co może oznaczać niewielki spadek leukocytów i podwyższenie limfocytów. I do jakiego lekarza się udać? Pozdrawiam i przepraszam za kłopot...
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #4  Wysłany: 2011-07-01, 19:46  


tajemnicza napisał/a:
co może oznaczać niewielki spadek leukocytów i podwyższenie limfocytów


Może oznaczać na przykład katar.

tajemnicza napisał/a:
do jakiego lekarza się udać?


Do lekarza pierwszego kontaktu.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
tajemnicza 


Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2011-07-02, 10:24  


Akurat kataru ostatnio nie miałam, ani nie chorowałam ostatnio :) Najwyżej powtórzę morfologię za rok i zobaczę jak wyjdzie :)
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #6  Wysłany: 2011-07-02, 22:26  


Tajemnicza
A jakie masz wyniki płytek krwi? pytam w związku z tym Twoim wielkim siniakiem na plecach, który - jak piszesz - nie znika od kilku miesięcy?

jeżeli coś Cię niepokoi, to może nie odwlekaj morfologii na "za rok".
Chyba bym powtórzyła za 3 miesiące.
A jak znowu będziesz miala jakieś epizody gorączki, to może wcześniej.

pozdrawiam
_________________
Katarzynka36
 
 
tajemnicza 


Dołączyła: 01 Lip 2011
Posty: 4

 #7  Wysłany: 2011-07-02, 23:49  


Właśnie płytki krwi w porządku :) No najdziwniejsze są te skoki gorączki. W marcu bodajże miałam takie skoki przez 2 dni, gorączka skakała na kilka godzin i sama przechodziła :roll: a skoki były tak do 38 stopni, kilka razy do 39, a raz nawet ponad 39 stopni. I takie indydenty miałam kilka razy ale nie tak gwałtownie jak w marcu, zwykle były to większe stany podgorączkowe lub temperatura powyżej 38 stopni. Na szczęście od marca się to nie powtórzyło.
W każdym razie pozdrawiam was serdecznie i raz jeszcze przepraszam, że zawracam wam głowę :)
 
Niebieska 


Dołączyła: 21 Cze 2011
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2011-07-05, 17:24  


hej

ja mam takie stany (do 38 ponad) od ponad roku- wciaz nie mam diagnozy- a badali mnie pod każdym możliwym względem!!! tylko że ja dodatkowo mam lekko "skopaną" morfologię i takie tam.. - zobacz mój wątek... już się przyzwyczaiłam do tych stanów :(
_________________
per aspera ad astra ....
 
niki 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Lip 2011
Posty: 890
Pomogła: 236 razy

 #9  Wysłany: 2011-07-16, 16:28  


witam
u mnie choroba zaczeła sie od wysokich goraczek, niskich leukocytow i wielu innych objawow , nie będe podpowiadac jakich , zrob sobie ANA jesli bedzie dodatnie to udaj sie do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do reumatologa , to może byc ale nie musi choroba z grupy kolagenoz,
sama choruje na SLE,ale to nie to forum bo choroba nic ma nic wspolnego z nowotworem
jestem tutaj z powodu choroby taty ( nowotworu płuc)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group