1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
gorąca prośba o pomoc-
Autor Wiadomość
sylka30 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2013-06-28, 17:45  gorąca prośba o pomoc-


witam.
2 miesiące temu odkryłam na prawym pośladku guz. Poszłam do chirurga i zrobiono mi USG i to opis. W pośladku prawym części dolno- przyśrodkowej widoczna policykliczna, dobrze odgraniczona struktura o obniżonej i nieco niejednorodnej echogeniczności o wym 57X41x52mm w zmianie tej nie udało się uchwycić przepływów naczyniowych.
Na tej podstawie miałam biopsje cienkoigłową wynik Bezpostaciowe masy rogowe- obraz zawartości kaszaka. Ale, że uskarżam się na ból w prawej nodze a dokładnie odczucie ucisku lekarz zdecydował zrobić jeszcze RW z kontrastem.
Badanie miednicy mniejszej wykonano w sekwencjach FSE, obraz T1/T2 zależnych w sekwencjach FSE obrazach T2 w FAT- SAT oraz dynamiczne badanie z podaniem dozżylnego środka kontrastowego w obrazach T1 zależnych T1 FAT-SAT
w badaniu stwierdza się:
W tkance tłuszczowej okolicy kroczowo pośladkowej prawej guz zawierający gęsta treść płynną dobrze otorebkowany o wym. H=97mm, T=70mm, AP=65mm. Zmiana nie ulega wzmocnieniu kontrastowemu.Modeluje przeponę dna miednicy mniejszej wpuklając się do jamy miednicy.
Modeluje od strony prawej pochwę, cewke moczową i dobytnice przemieszczając narządy nieznacznie w lewo. Nie stwierdza się modelowania mięśni. Pozostaje w sąsiedztwie z mięśniem zasłaniaczem zewnętrznym prawym. Węzły chłonne niepowiększone. Tkanka tłuszczowa wokół zmiany niezmieniona.
I na tej podstawie chirurg skirował mnie do chirurga onkologa na konsultacje nie wiele mówiąc. W czwartek byłam już na owej konsultacji gdzie onkolog powiedział, że to nie jest raczej kaszak bo jest zbyt głęboko. Podejrzewa mięsaka. W poniedziałek mam biopsje jeszcze gruboigłową pod USG.
Proszę powiedzcie mi czy gdzieś na korytarzu czy nawet w Waszym otoczeniu spotkał się z takim kaszakiem albo błędną biopsją cienkoigłową?? Sama nie wiem co mam myśleć, faktycznie szukając informacji o kaszakach o takim się nie spotkałam. wiem, że póki nie mam wyniku kolejnej biopsji nikt mi nie powie nic na 100% ale może ktoś zna podobny przypadek.
Dziękuje z góry za wszelkie informację.
 
abigail 


Dołączyła: 05 Gru 2011
Posty: 246
Pomogła: 16 razy

 #2  Wysłany: 2013-07-01, 09:33  


Z biopsji cienkoigłowej przy mięsakach może nic nie wyjść.A w jakiej poradni byłaś? tzn.w jakim mieście? Znają się tam na mięsakach jakby co?
_________________
Babcia - Leiomyosarcoma, przerzuty na płucach, wątrobie, mostku i śledzionie
Moja najdzielniejsza na świecie(*)kiedyś wyjdzie mi na spotkanie
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #3  Wysłany: 2013-07-01, 16:18  


sylka30,

przede wszystkim zwracaj prosze uwage, jak przepisujesz wyniki: rob odstepy miedzy jednym wynikiem a drugiem, rob akapity.

Piszesz wszystko wlasciwie jednym ciagiem i fatalnie sie to czyta.

Po wtore,
musisz czekac na ta konsultacje. Swoja droge, twoja historia przypomina mi troche moja, a wlasciwie, w jaki sposob odkrylem u siebie nowotwor zlosliwy.

Byla morfologia? LDH? Jakiekolwiek inne badania?

No, ale musisz czekac.
 
Lucyna45 


Dołączyła: 06 Sty 2013
Posty: 84
Pomogła: 27 razy

 #4  Wysłany: 2013-07-01, 17:43  


Do Tam-Tam-Taram! To nie konkurs kaligrafii,nie bądż czepliwy,dziewczyna oczekuje porady i pomocy a nie opinii jury konkursu!

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-07-01, 18:50 ]
Lucyno, wyniki pisane "jednym ciągiem", bez oddzielenia ich od reszty tekstu, naprawdę ciężko się czyta - a co dopiero interpretuje, bo o to jak przypuszczam chodzi większości na Forum.
Większość postów i tak poprawiamy samodzielnie - troszkę szkoda tracić na to czas, którego i tak nie ma za wiele..


 
sylka30 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2013-07-02, 17:33  


ok zgadzam się i bije się w pierś mogłam oddzielić badania by było bardziej czytelne. przepraszam.

abigail najpierw byłam w zwykłej chirurgicznej do momentu wyniku rezonansu teraz jestem w poradni onkologiczno- chirurgicznej w Łodzi w im. Kopernika. Czy się znają na mięsakach chyba tak bo ten lekarz do którego trafiłam prowadził już takie przypadki.

tam-tam- taram z morfologii miałam tylko robione
INR- w normie
wskaźnik protrombinowy w normie
czas protromibinowy w normie
APTT w normie
Ratio też
Fibrynogen również.

W/w badania były raczej robione do tej biopsji gruboigłowej, którą miałam wczoraj. Wynik za dwa tygodnie.

Dziękuję serdecznie za odpowiedzi.
 
sylka30 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 4

 #6  Wysłany: 2013-07-11, 19:03  


prawdopodobnie mogę temat zamknąć bo dziś dostałam telefon z wynikami biopsji.
we wtorek jadę do szpitala do Łodzi umówić się na termin zabiegu.

Dalej nie ma 100% pewności co to jest. postanowili to jednak najpierw wyciąć a potem dać do pełnych badań histopatologicznych całości guza. Prawdopodobnie to jest potworniak ale z laboratorium powiedzieli ze nie podpiszą się jako wynik pewny tylko jako prawdopodobny/ przypuszczenie. w badanych materiałach nie znaleźli komórek rakowych.

Dopytywałam o tego potworniaka i jak to możliwe ze nie mam go na jajnikach(czytałam w internecie jak padło już takie przypuszczenie i potworniaki u dorosłych kobiet znajdują się na jajnikach i nazywane są jako torbiele skórzaste) tylko w pośladku idąc do miednicy i stwierdził lekarz ,że jeśli to jest to, to mam to jeszcze z życia płodowego i jestem nietypowym przypadkiem mającym to w tym wieku i w tym miejscu... także tyle wiem, że jednak zabieg i pełna analiza.
 
betsi 



Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 1068
Pomogła: 107 razy

 #7  Wysłany: 2013-07-11, 21:48  


sylka :tull: trzymam kciuki!!!
 
sylka30 


Dołączyła: 28 Cze 2013
Posty: 4

 #8  Wysłany: 2013-07-12, 20:51  


:) dziekuje betsi.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group