1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2012-03-25, 11:33
GIST w młodym wieku
Autor Wiadomość
moniun 


Dołączyła: 15 Paź 2011
Posty: 20

 #1  Wysłany: 2011-10-15, 19:01  GIST w młodym wieku


Witam wszystkich forumowiczów!
Jestem tu nowa, bo o moim GIST (złośliwy nowotwór przewodu pokarmowego) dowiedziałam się w tym tygodniu. Jestem dość młoda - mam 23 lata, średnia osób chorujących na GIST wynosi 55 lat, więc czuję się zaszczycona! :?ale?: Szukam młodych ludzi chorujących na tą (lub inną) chorobę. Powiedzcie jak znieśliście diagnozę, jak i czy w ogóle rozmawialiście o niej z rodziną i znajomymi, no i jak odpowiedzieliście sobie na pytanie: dlaczego akurat ja?! :uuu:
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-10-15, 19:17  


moniun, jeśli chodzi o chorych na GIST, z pewnością skontaktujesz się z nimi przez stronę Stowarzyszenia Pomocy Chorym na GIST.
_________________
 
moniun 


Dołączyła: 15 Paź 2011
Posty: 20

 #3  Wysłany: 2011-10-16, 10:01  


Wiem, znam to stowarzyszenie. Przeczytałam już chyba wszystkie materiały, które mają zamieszczone na stronie. Po prostu szukam ludzi w podobnym wieku, którzy chorują na nowotwory, niekoniecznie na GIST. Myślę, że dobrze jest pogadać z kimś, kto jest w podobnej sytuacji. To jakoś tak podnosi na duchu...
_________________
Zapraszam na forum dla osób chorych na GIST: www.gist.fora.pl WEJDŹ
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #4  Wysłany: 2011-10-16, 10:06  


Jak wygląda sprawa Twojego leczenia? Możesz wkleić/przepisać wynik rozpoznania?
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #5  Wysłany: 2011-10-16, 10:34  


niestety ta choroba o wiek sie nie pyta, a szkoda :/ ja mam 24 lata i od 2 lat choruję na raka wątroby jeżeli chodzi o pytanie dlaczego ja do dziś tego nie wiem ale początki były ciężkie ale teraz juz przywykłam do tej choroby i leczenie, kroplówki itp to dla mnie normalność, moi znajomi nie wiedzą o mojej chorobie poza paroma wyjątkami i mi z tym dobrze bo nie musze każdemu opowiadać jak się czuję itp są dni że jest ciężko ale tak juz pozostanie mam synka i dla niego walcze i jestem taka silna, także musisz być dzielna i walczyć, pierwsze miesiące są najgorsze, przepłakane noce itp ale to minie także trzymam kciuki za Ciebie, pewnie dopiero zaczynasz leczenie ale bądź dzielna a jak masz ochote to płacz ile sie da to też pomaga, pozdrawiem Cię gorąco.
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #6  Wysłany: 2011-10-16, 16:14  


mania napisał/a:
ale teraz juz przywykłam do tej choroby i leczenie, kroplówki itp to dla mnie normalność,


ja też

pozdrawiam :)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #7  Wysłany: 2011-10-16, 17:05  


ja100 napisał/a:
mania napisał/a:
ale teraz juz przywykłam do tej choroby i leczenie, kroplówki itp to dla mnie normalność,


ja też

pozdrawiam :)

Ja też
Pozdrawiam :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
moniun 


Dołączyła: 15 Paź 2011
Posty: 20

 #8  Wysłany: 2011-10-18, 10:17  


Dzięki Wam wszystkim za wpisy! :-D

Jeśli chodzi o historię mojej choroby, to zostałam przyjęta do szpitala na oddział ginekologiczny z podejrzeniem uszypułowanego mięśniaka macicy. Dopiero w trakcie operacji okazało się, że jest to guz na jelitach. Po 3 tygodniach odebrałam histopatologię i tam było napisane tajemnicze GIST. Dopiero u hematologa dowiedziałam się więcej, później sama zaczęłam trochę czytać. W piątek idę na tomografię, żeby sprawdzić czy nie ma przerzutów. Od tego wyniku zależy co się będzie dalej działo, albo rozpocznę leczenie uzupełniające, albo będę czekać i obserwować co się dzieje (i tak już do końca życia). :?ale?:

Wybrałam dwie najbliższe osoby, którym powiem o wszystkim. Jedną przyjaciółkę mam już za sobą, ale nie było to łatwe..... Kiedy powiedziałam jaka jest diagnoza, zobaczyłam w jej oczach przerażenie i łzy. Bardzo się starała to ukryć, ale to jednak wielkie emocje. Mimo to nie żałuje, dobrze mieć pewność, że w ciężkich chwilach ktoś będzie Cię wspierał. Na razie staram się z tego żartować, inaczej chyba bym zwariowała. No i czekam na wyniki! :mrgreen:
 
ja100 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Cze 2010
Posty: 1343
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 162 razy

 #9  Wysłany: 2011-10-18, 10:19  


moniun napisał/a:
No i czekam na wyniki!


:okok"
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #10  Wysłany: 2011-10-18, 10:33  


moniun napisał/a:
Na razie staram się z tego żartować, inaczej chyba bym zwariowała. No i czekam na wyniki! :mrgreen:

Czekamy razem z Tobą, :okok"
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #11  Wysłany: 2011-10-18, 10:53  


JustynaS1975 napisał/a:
Czekamy razem z Tobą,
_itsme_
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
moniun 


Dołączyła: 15 Paź 2011
Posty: 20

 #12  Wysłany: 2011-10-28, 18:18  


Są wyniki! W wielkim skrócie brzmi to tak: Nieznacznie powiększona wątroba i śledziona. Wzdłuż naczyń krezkowych stwierdza się dość liczne wielkości do 8mm węzły chłonne oraz kilka węzłów okołoaortalnych średnicy do 10mm.

Czy ktoś miał może kiedyś podobne wyniki i może mi mniej więcej powiedzieć o co chodzi, bo już nie mogę się doczekać wizyty u lekarza :-D
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #13  Wysłany: 2011-10-29, 20:49  


ale napisali Tobe że powiększona wątroba i śledziona i nic więcej nie napisali np o zmianach ogniskowych lub o stanach zapalnych , we wnioskach że to mogą byc przerzuty? Ciężko mi powiedziec coś na ten temat ale razem z Toba czekam na dobre wieści od lekarza , Jeżeli chodzi o węzły chłonne to moje mają po 4cm ale lekarz mi powiedział że węzłami nie należy się tak przejmować najważniejsze że nie ma przerzutów na inne organy.
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #14  Wysłany: 2011-10-29, 20:53  


moniun, przepisz lub wklej cały wynik to będzie łatwiej odpowiedzieć na Twoje pytania fachowcom.
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
moniun 


Dołączyła: 15 Paź 2011
Posty: 20

 #15  Wysłany: 2011-10-30, 08:46  


To co napisałam to jest właściwie większa część wyników. Dalej piszą, że wszystko jest ok, więc tego nie przepisywałam. Nic nie ma o stanie zapalnym ani o zmianach ogniskowych. Zaniepokoiły mnie tylko te węzły chłonne, ale jeśli nie należy się przejmować 4 cm to moimi tym bardziej! :mrgreen: Dzięki Wam bardzo za odpowiedź!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group