1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gist G2 jelita cienkiego- leczenie?
Autor Wiadomość
Klaricja 


Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2013-02-20, 00:10  Gist G2 jelita cienkiego- leczenie?


Piszę w imieniu mojej mamy,która w sylwestra dowiedziała się,że jej kłopoty natury ginekologicznej mają tzw."drugie dno".
Po diagnostyce i pierwotnym podejrzeniu raka jajnika,badania wykazały że jest to Gist G2 jelita cienkiego,index mitotyczny 12/50 HPF.
Mama jest po operacji wycięcia guza wraz z częścią jelita oraz wycięcia macicy wraz z przydatkami. Pierwsze badanie tomografem komputerowym,rentgen płuc i badanie w trakcie operacji nie wykazało widocznych przerzutów. Kolejne badania zaplanowane są na początek marca.Lekarze poinformowali,że na razie Imatinib (Glivec) nie zostanie podany.
Wypisy i wyniki zamieszczam poniżej.

W związku z powyższą sytuacją mam kilka pytań :

1. Czy ktoś leczy się na Garbarach w Poznaniu czy jednak lepszym ośrodkiem będzie Klinika Nowotworów Tkanek Miękkich i Kości Centrum Onkologii-Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie?

2. Czy w Warszawie w takim stanie choroby (przyjmijmy że jest to IIIb?) jest podawany Glivec?Z tego co zrozumiałam są prowadzone jakieś badania kliniczne w związku z prewencyjnym leczeniem Imatinibem chorych ze średnim i wysokim ryzykiem wznowy.
Czy takie badania są prowadzone tylko w Warszawie?

3. Proszę o wytłumaczenie wyniku:
"Wykazano ekspresję antygenu proliferacyjnego Ki 67 w 10% jąder komórkowych.
Immunofenotyp: CD 117(+),Dog-1(+),CD 34 +/- (ogniskowo +),SMA (+),S-100(+/-) (ogniskowo +)
Jak te wyniki maja się do ewentualnego zastosowania terapii Imatinibem?

4. Czy w wynikach badań jest coś jeszcze na co powinniśmy zwrócić uwagę,chodzi mi o morfologię,EKG lub inne?

5. Jeszcze mam bardziej osobistą prośbę do chorych na Gist jelita cienkiego lub ich bliskich,mama bardzo zamartwia się statystykami itp.rzeczami,gdybyście Państwo mogli napisać jak długo walczycie z tą chorobą i jak sobie radzicie,byłoby to dla mojej mamy naprawdę dużym wsparciem.

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Nadmienić muszę,że wiemy o istnieniu "Stowarzyszeniu Pomocy chorym na Gist",ale mam odczucie że upublicznienie tych informacji,może w przyszłości posłużyć innym chorym. Nie omieszkamy również się ze Stowarzyszeniem skontaktować.

Dużo pytań kłębi się nam w głowie,niestety lekarze dość ogólnikowo odpowiedzieli mamie o jej sytuacji i stąd prośba do Państwa o pomoc z ogarnięciem tego wszystkiego.






 
Klaricja 


Dołączyła: 04 Sty 2013
Posty: 2

 #2  Wysłany: 2013-02-21, 13:05  


Już się dowiedziałam,że niestety nie jest i na razie na pewno nie będzie podawany profilaktycznie Glivec chorym na Gist ze średnim i wysokim prawdopodobieństwem wznowy.
W Niemczech jest wdrożony taki program,u nas póki co nie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group