1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Erythema Gyratum Repens -rewelator nowotworowy
Autor Wiadomość
koleżka 


Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 8

 #16  Wysłany: 2016-01-18, 22:49  


Dzięki za zainteresowanie :)

Tak, wiem, doskonale rozumiem. Jeśli nie będzie innego wyjścia to oczywiście pozostaje szpital i nie ma co dyskutować. Jednak zastanawiam się, czy nie można takiego badania zrobić w inny sposób. Z uwagi, że są to moje początki w roli ojca to nie chciałbym żony zostawiać teraz samej nawet na ten jeden tydzień. Z terminami nie jest źle bo tygodniowe wczasy zaproponowano mi już na połowę lutego.. bez żadnych magicznych zabiegów :)
Pozdrawiam,
K.
 
viktor 


Dołączył: 12 Mar 2016
Posty: 2

 #17  Wysłany: 2016-03-13, 15:24  Re: Erythema Gyratum Repens -rewelator nowotworowy


koleżka napisał/a:
Witajcie :)
oto moja historia:
mam 32 lata i od ok 3 lat pojawiają się na skórze rumienie obrączkowe (czerwona plama z łuszczącą się obwódką w środku jaśniejąca) dość szybko powiększające się. Rumienie te pojawiają się wszędzie oprócz dłoni, stóp i twarzy. Udałem się do dermatologa - diagnoza (bez jakichkolwiek badań) łupież różowy. Po ok pół roku poszedłem do kolejnego - diagnoza taka sama - trzeba z tym żyć. Kolejny skierował na badania w kierunku boreliozy (ujemne) stwierdził że to jakaś alergia - dał maść ze sterydem i tam gdzie posmarowałem to schodziło, a wychodziło w innym miejscu.

Jednak pojawiające się zmiany skórne nie dawały spokoju mojemu lekarzowi POZ. Dostałem skierowanie do dermatologa do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.
Po niemal roku oczekiwania nadeszła moja kolej, pobrali wycinek do histopatologii.

Z badania wyszło, że zmiana odpowiada Erythema Gyratum Repens -w 90% przypadków jest rewelator nowotworowy. Zrobiono mi badania krwi włącznie z panelem wenerologicznym (badania ujemne poza przeciwciałami ANA 1:320 przy normie 1:160 - świecenie cytoplazmatyczne i ziarniste + aparaty Golgiego w mianie 1:160 - lekarze stwierdzili że wynik w takim mianie nie ma klinicznego znaczenia i do obserwacji), MR głowy (bez zmian), usg j. brzusznej (bez zmian), kolonoskopia (stan zapalny końcowego odcinka jelita krętego), rtg płuc (bez zmian).
Zalecenie po pobycie w szpitalu okresowa kontrola z badaniami obrazowymi raz do roku.

Z wynikami poszedłem do poradni onkologicznej - tam zlecono w trybie pilnym badanie PET-CT - wynik: brak ognisk o podwyższonym metabolizmie FDG, powiększony LP tarczycy - do oceny w USG (wynik biopsji: nienowotworowa zmiana łagodna).

Informacji na temat tej EGR nie ma zbyt wiele, na onkologii powiedzieli mi, że zmiany mogą towarzyszyć obecnemu procesowi nowotworowemu lub znacznie wyprzedzać jego pojawienie. Czasem bardzo rzadko zmiany mogą odpowiadać innym jednostkom chorobowym.

W związku z tym mam pytanie, czy ktoś z Szanownych Forumowiczów spotkał się z EGR, jakie należy robić badania i jak często - żeby w miarę skutecznie się kontrolować bo powtórki z życia nie będzie :)
Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam,
K.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group