1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Centrum Onkologii w Warszawie
Autor Wiadomość
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #1  Wysłany: 2009-05-01, 22:03  Centrum Onkologii w Warszawie


Chciałabym skorzystac z pomocy poradni onkologicznej centrum onkologii w Warszawie ale potrzebuje więcej informacji i przede wszystkim opinii osób które są tam pacjentami. Mam raka płaskonabłonkowego. Ognisko początkowe nieustalone, zalecona radioterapia. Szukam info i lekarza który rzetelnie powie mi czy to jest jedyna metoda leczenia, najlepsza w moim przypadku i ew. co jeszcze moge zrobić.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #2  Wysłany: 2009-05-02, 12:49  


Na Twoje pytania nie mogę odpowiedzieć (nie mam wiedzy na ten temat), natomiast przesyłam link, który biorąc pod uwagę treść Twego wpisu może być Ci pomocny.
http://kngis.ptcpc.net/patients/patients.html
Nie wiem tylko czy dobrze zakładam, że w Twoim przypadku jest to nowotwór głowy/szyi, chociaż z drugiej strony mając w pamięci, że to ta część Twego ciała ma być poddana radykalnej radioterapii to chyba zakładam słusznie.

Z tej strony internetowej dowiesz się rónież kto jest kto.
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #3  Wysłany: 2009-05-02, 13:41  


Mral serdeczne dzięki. Tego szukałam. Nikt nie nazwał tego nowotwór głowy i szyi ale też myślę że to jest to. Pet nie wskazuje na jakies znaczące wychwyty w innych miejscach ale śladowe są więc może tworzą sie juz przerzuty do innych tkanek. Chemioterapia nie daje zadowalających wyników wiec myśle że radio to dobra metoda. Niepokoi mnie tylko że nie wykonano wszystkich możliwych badań. poza tym być może po radioterapii bedę potrzebowała dobrego lekarza. Przeczytam info z linku który mi przysłałaś to napewno będę wiedziała wiecej. A jeśli ktoś potrzebuje jakies konkrety o centrum w Szczecinie to chętnie pomogę.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Mrakad 



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 322
Skąd: Warszawa
Pomógł: 28 razy

 #4  Wysłany: 2009-05-03, 13:59  


Witaj jogi45,

jogi45 napisał/a:
Chciałabym skorzystac z pomocy poradni onkologicznej centrum onkologii w Warszawie ale potrzebuje więcej informacji i przede wszystkim opinii osób które są tam pacjentami.


Ja leczę się w Centrum Onkologii na warszawskim Ursynowie. Mają oddział na Wawelskiej, gdzie
chyba specjalizują się w płucach. Tam się leczył Prof. Religa.

CO na Ursynowie to wielki kombinat, szpital i przychodnia. Jest tu cały oddział zajmujący się głową i szyją. Ja osobiście jestem bardzo zadowolony, choć miałem styczność tylko z przychodnią Jedyny minus to koszmarna liczba pacjentów i czasem terminy. Polecam.
_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
 
selgross 


Dołączyła: 30 Sty 2010
Posty: 71
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2010-03-03, 19:30  


Witajcie, pytanie do osob leczonych w COI na Ursynowie, czy ogladaliscie fakty na TVN?w Wieliszewie jest wspaniale urzadzony, nowoczesny szpital onkologiczny, niestety Pani Kopacz nie dala na niego pieniedzy i tylko mozna sie tam leczyc prywatnie z kieszeni pacjenta. Szpital w duzym stopniu by odciazyl Centrum Onkologii na Ursynowie, Jutro ma byc jakis protest pod ministerstwem. Osoby chcace poprzec akcje i wplynac na decyzje urzednikow prosze o wypelnienie petycji:


http://www.porozumieniesamorzadowe.org.pl/

ja jak jezdze na ten Ursynow to wracam do domu chora. pomozmy chorym na raka
_________________
aga
 
aga.s 



Dołączyła: 17 Lut 2010
Posty: 110
Skąd: Pabianice
Pomogła: 7 razy

 #6  Wysłany: 2010-03-03, 22:15  


To jest skandal! Taki sam jaki był ze wstrzymaniem chemioterapii niestandardowej....
 
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #7  Wysłany: 2010-03-04, 01:22  


Ciekawym tematem może być ekonomia medycyny, warto wybiórczo się zapoznać, wtedy wyjaśni się wiele "skandalicznych" rozwiązań. System opieki zdrowotnej działa źle, ale nie naprawi się go zmniejszając składki i podnosząc finansowanie świadczeń. Na to nie pozwala ekonomia, nie można wydać więcej niż wpływa a pieniędzy się nie dodrukuje. Wydatki na biurokrację w systemie to tylko kropla w morzu potrzeb. Trzeba podnieść składki ubezpieczeniowe wtedy znajdą się pieniądze na finansowanie takich kosztownych i bardzo często niepewnych terapii oraz kolejnych ośrodków... Przykre, ale prawdziwe.
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2010-03-04, 08:32  


Dokładnie. Niestety media mają to do siebie, że przedstawiają sprawy dość jednostronnie - zwykle w ten sposób, aby liczniejsza strona pokrzywdzona miała powody do narzekań, a druga strona nie miała szansy na merytoryczne wyjaśnienie swojego stanowiska, bez przerywania i pokrzykiwania.

Nie twierdzę, że to, co się dzieje jest właściwe, bo czekanie 6 miesięcy na naświetlania jest faktycznie tragedią albo tragikomedią i nigdy nie powinno mieć miejsca. Ale NFZ nie dodrukuje sobie sam pieniędzy, nie narysuje ich sobie na kartoniku i nie wytnie, żeby móc sfinansować kolejny ośrodek czy kolejne zabiegi.

Moim zdaniem niewiele da się zrobić, póki powstają takie artykuły jak ten na onecie - http://wiadomosci.onet.pl...rowia,item.html .
 
aga.s 



Dołączyła: 17 Lut 2010
Posty: 110
Skąd: Pabianice
Pomogła: 7 razy

 #9  Wysłany: 2010-03-04, 08:50  


Chyba zrobił się mały OFF w temacie. Niemniej jednak stawki ubezpieczenia zdrowotnego są przecież systematycznie podnoszone od czasu powstania tworu zwanego NFZ...
 
 
n 


Dołączył: 27 Lip 2010
Posty: 25
Pomógł: 4 razy

 #10  Wysłany: 2011-02-17, 16:12  


W CO w Warszawie sa bardzo duze kolejki ale za to bardzo dobrzy fachowcy. Nie moge nie wspomniec tu o panu Marku Szpakowskim, ktory moim zdaniem jest wzorem lekarza pod wzgledem wiedzy i podejscia do pacjenta.
 
monalisa76 


Dołączyła: 23 Cze 2011
Posty: 7

 #11  Wysłany: 2011-06-23, 11:16  


Ja moge z czystym sumieniem ursynowskie centrum polecic. Mieszkam w Szczecinie ale trafilam tutaj i jestem prowadzona przez dobrego specjaliste od chloniakow. Zaliczylam tez krotki pobyt na oddziale chorob nowotworowch glowy i szyji ( mialam tam pobranie wezla nadobojczykowego) i rowniez pozytwne wrazenia. Trepanobiopsje mialam na odziale chorob nowotworowych wezlow chlonnych, robiona ambulatoryjnie i w taki sposob, ze pragne obalic wszelkie mity, ze to jeden z najgorszych zabiegow swiata:)Plombowanie zeba gorsze;P Obecnie jestem po pierwszej chemii na oddziale dziennym.Poszlo dobrze a pielegniarki chetnie pomagaja i dziele sie swoja wiedza, mozna pytac o wszystko i czuc sie osoba a nie tylko przypadkiem chorobowym. Jedyny minus kliniki to niebotyczne kolejki do rejestracji, ktore niestety trzeba znosic i czesto czekac po kilka godzin, majac przed soba 300 innych oczekujacych.
 
Viola 



Dołączyła: 02 Lis 2010
Posty: 78
Skąd: Zachodniopomorskie
Pomogła: 10 razy

 #12  Wysłany: 2011-07-05, 12:25  


OFF - może warto wydzielić wypowiedzi do innego wątku.
Na temat finansowania szpitali - jako pacjent wiem tylko tyle, ile mogę się przyjrzeć.
A widzę, że żeby zrobiono mi w ramach ubezpieczenia RM i żebym nie czekała na to zbyt długo, to lekarze przyjmują mnie na jeden dzień na oddział - potrzebują szybkiego wyniku, a to zapewne jedyny sposób - pewnie te zlecane przez szpital RM mają pierwszeństwo.
Czy to nie jest chore? Zajmuję łóżko na jeden dzień, NFZ też za to płaci.
Rozumiem, że lekarze działają dla dobra pacjenta, szkoda że oni też muszą się tak gimnastykować.
_________________
-----
Leiomyosarcoma. Grade 2.
 
Kladka 


Dołączyła: 28 Maj 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa

 #13  Wysłany: 2014-05-28, 14:00  Pirwsza wizyta w COI Warszawa


Cześć, nie wiem czy dobrze trafiłam, ale nic lepszego nie znalazłam. Chciałabym przebadać skórę w Centrum Onkologii W Warszawie na ul.Roentgena, mam zmiany które mnie niepokoją, a chyba nie ma na co czekać. Co muszę zrobić żeby się tam dostać? Czy jest w ogóle możliwe żebym się tam dostała tak normalnie z chęcią przebadania bez skierowania ani wykrycia niczego konkretnego?
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #14  Wysłany: 2014-05-28, 14:25  


Kladka napisał/a:
mam zmiany które mnie niepokoją,

Cytat:
ani wykrycia niczego konkretnego?


To jest zaprzeczenie.
Albo jest z czymś iśc do lekarza albo nie ma ?

Jezeli zmiana jest podejrzana to musisz się zapisac do chirurga- onkologa takiego co leczy czerniaki. Oczywiście musisz miec skierowanie.

[ Dodano: 2014-05-28, 14:28 ]
Skierowania nie trzeba miec do onkologa. Ale takie podejrzane zmiany powinien zobaczyc chirurg.

[ Dodano: 2014-05-28, 14:31 ]
Zawsze możesz isc do dermatologa, a jeżeli on uzna, że powinien to zobaczyc chirurg-onkolog to dostaniesz skierowanie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group