1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
dmuchać na zimne
Autor Wiadomość
tomsson


Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2009-04-16, 00:55  dmuchać na zimne


Witam

napiszę w skrócie.

Ostro kożystałem z zycia (wąchałem rozpuszcalnik, amfetamina dożylnio, trawa w olbrzymich ilosciach -regularnie przez niemal 20 lat)


Jakie badania zrobic aby miec obraz mojego stanu zdrowia ?
czy markery nowotworowe warto ? jesli tak to jakie ? mam 30 lat
opamietałem sie i teraz chcialbym zadbac o zdrowie i je monitorowac.


pomocy
 
Mrakad 



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 322
Skąd: Warszawa
Pomógł: 28 razy

 #2  Wysłany: 2009-04-16, 09:55  


Idź do lekarza pierwszego kontaktu na szczerą rozmowę. On Cię dalej pokieruje.
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne badanie zdrowia.
_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
 
tomsson


Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2009-04-16, 10:51  


nie moge isc do lekarza bo to dobra znajomoa rodziców. Narobilbym im wstydu przeokropnego, sobie tez :(
 
Mrakad 



Dołączył: 29 Sty 2009
Posty: 322
Skąd: Warszawa
Pomógł: 28 razy

 #4  Wysłany: 2009-04-16, 17:22  


tomsson napisał/a:
nie moge isc do lekarza bo to dobra znajomoa rodziców. Narobilbym im wstydu przeokropnego, sobie tez :(

Po pierwsze lekarza obowiązuje tajemnica zawodowa, ale w tą jak widzę nie wierzysz.
Pisałeś w kilku miejscach o sobie i zdaje się, że masz już za sobą całą serię rozmaitych badań.
Twoim najpoważniejszym problemem jest jak na razie HCV. Domyślam się, że kasą dysponujesz i nie zamierzasz oszczędzać na zdrowiu. Twoja lekarka nie jest jedynym internistą w okolicy. Zgłoś się do kogoś, kto nic o Tobie nie wie. W Twoim wieku powinieneś skupić się ewentualnych objawach i te wyjaśniać. Rak nie jest karą za niehigieniczne życie. Dlaczego się go boisz u siebie?
_________________
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
Albert Einstein
 
tomsson


Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2009-04-16, 20:54  


dziadek zmarl na raka prostaty i kosci.
Kiedys zanim nie wiedzialem o HCV czulem ze go mam -> zle samopoczucie + przeboje z wątrobą+ zgaga. kiedy sie zbadalem, potwierdzilo to moje przypuszczenia. Narazie jestem za zdrowy na leczenie w kierunku HCV.
Ostatnio pojawiają u mnie na ciele nowotwory zlosliwe w postaci tłuszczaków, mam tez jednego malego włókaniaka, od jakis 10 lat.
Jakis czas temu jakies 6-8 mcy temu przez okres ok 2 mcy zbierala mi sie krew w slinie.
Kiedy spluwałem, była tam krew. Krew brala sie z tego miejsca co okrywa dolne przednie uzębienie ze tak powiem, z jej wewnetrzenj strony.Jak odchylalem dolna warge przed lustrzem to naczynia krwionosne tam umiejsiowione byly granatowe i bylo ich duzo na wierzchu ze tak powiem. stąd brala sie krew.Mialem tez w tym czasie ale trawalo oto o wiele dluzej, krew na papierze toaletowym kiedy sie podcieralem, cos jak hemoroidy.
bylem z tym przy okazji u lekarza, ale nie zleciła zadnych badan odnosnie tego zjawiska. Ogolnie mam zle samopoczucie i sny, w ktorych dowiaduje sie ze mam raka :( , zle tez wygladam - jestem blady, mam przerzedzone wlosy, posypalo mi sie szkliwo nazębne-czuje bol kiedy szczotkuje zeby jabym mial nerwy tylnich zębów na wierzchu Zatytułowałem posta dmuchac na zimne. Bo te objawy mnie niepokoja, a nie chce podzielic losu ludzi ,którzy dowiaduja się ze jest na cos za pozno. poprostu pamietam jeszcze 3 lata temu siebie a teraz i jestem nieco przerazony.
Wolałbym nie isc do zadnego lekarza fizycznie i opowiadac o moich przejsciah.
pozdrawiam
 
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #6  Wysłany: 2009-04-16, 21:39  


Cytat:
Ostro kożystałem z zycia (wąchałem rozpuszcalnik, amfetamina dożylnio, trawa w olbrzymich ilosciach -regularnie przez niemal 20 lat


Tomsson skoro od 10-go roku życia :shock: wąchałeś rozpuszczalnik + regularnie doprawiałeś się innymi specyfikami, a Twoi rodzice tego nie widzieli to uważam, że nie powinno Cię szczególnie interesować czy narobisz im wstydu.

Lub wariant drugi - skoro obserwujesz u siebie tyle niepokojących objawów -idż do lekarza i domagaj się diagnostyki . Lekarz to nie spowiednik - nie musisz ze szczegółami wykładać przed nim historii swojego życia

Cytat:
posypalo mi sie szkliwo nazębne-czuje bol kiedy szczotkuje zeby jabym mial nerwy tylnich zębów na wierzchu

To akurat najprawdopodobniej zawdzięczasz amfetaminie, krwawiące dziąsła zapewne też
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #7  Wysłany: 2009-04-17, 12:17  


Tomsson, a czego ty oczekujesz od swojego organizmu? - że po takim ładowaniu w niego truciznami nie będzie żadnego śladu?
Przykro mi, ale nie rozumiem Ciebie, sam jesteś sobie winien. Chyba zdawałeś sobie sprawę z konsekwencji twoich poczynań?!
Mam wrażenie, że na siłę chcesz znaleźć w sobie chorobę, nie ważne czy jest czy jej nie ma...
Chcesz żeby ktoś litował się nad tobą czy co? - bo nie rozumiem.
 
 
tomsson


Dołączył: 15 Kwi 2009
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2009-04-17, 12:44  


jusia napisał/a:
Tomsson a czego ty oczekujesz od swojego organizmu?-że po takim ładowaniu w niego truciznami nie będzie żadnego śladu?Przykro mi,ale nie rozumiem ciebie,sam jesteś sobie winien.Chyba zdawałeś sobie sprawę z konsekwencji twoich poczynań?!
Mam wrażenie,że na siłę chcesz znaleźć w sobie chorobę,nie ważne czy jest czy jej nie ma...
Chcesz żeby ktoś litował się nad tobą czy co?-bo nie rozumiem.


nie jest to temat przewodni,ale a od organizmu oczekuje poprawnego funkcjonowania.
Jeśli tak nie jest, to sie niepokoję i staram sie zdiagnozowac , sie przebadac ect.
Sugerujesz zebym przyjął to wszystko jako kare za moje poprzednie postępowanie, i nic z tym nie robil ?
Mi nie jest przykro, zaciskam tylko zęby, ze taki miałem zywot . w przyszlosci zamierzam zalozyc rodzine i chcialbym dla nich troche pozyc. Nie oczekuje zadnego politowania. Jakies badania juz porobilem ale są one w normach, a ze mam cos z organizmem to chcialbym znalezc co jest nei tak i jesli sie da to farmakologicznie badz inna metoda poprawic, to chcialbym to uczynic. Niestety do lekarza 1 kontaktu nie pojde , nei jestem w stanie sie przelamac, nie bylem tez jakims tam cpunem zebym mial zle relacje z rodzicami i nie wnikal, czy narobie im przypal czy nie , mówiąc o moim zyciu lekarzowi. zrozumcie mnie.
 
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #9  Wysłany: 2009-04-17, 13:15  


Tomsson- ja absolutnie nie śmiem ani Cie oceniać ani osadzać, to, że intensywnie, jak twierdzisz raczyłeś się rożnymi stymulatorami to Twoja sprawa,a skoro doszedłeś w końcu do wniosku, że szkoda na to i życia i zdrowia- super. Jednak nie do końca ogarniam jakiego rodzaju pomocy oczekujesz? Tutaj się niczego nadzwyczajnego nie wymyśli - nie chcesz iść do dotychczasowego lekarza pierwszego kontaktu, który mógłby skierować Cie ewentualnie do specjalisty tudzież zlecić jakieś bardziej szczegółowe badania- to albo zmień lekarza, albo idź prywatnie. No i cały czas czas nie rozumiem po cholerę upierasz się by lekarzowi opowiadać o swoich narkotykowych doświadczeniach - przecież nie musisz tego robić :<: Jeśli naprawdę coś Ci dolega to będzie można to stwierdzić bez względu na Twoja przeszłość. Jeśli czujesz taka potrzebę zrób prywatnie badanie markerów nowotworowych (np CEA- oznaczany głowni dla raka jelita, ale to jest chyba najbardziej ogólny marker, który bywa podwyższony w przebiegu wielu chorób nowotworowych / może być także podwyższony z innych powodów/)No i nie wkręcaj sobie paranoi. Kiedy zrezygnowałeś z tych wszystkich używek? Może Twój organizm potrzebuje trochę czasu żeby się zregenerować?
 
jusia 
MODERATOR



Dołączyła: 14 Mar 2009
Posty: 1959
Skąd: Poznań/Luboń
Pomogła: 326 razy


 #10  Wysłany: 2009-04-17, 17:11  


Tomsson, no właśnie nie mogę Cię w pełni zrozumieć, ponieważ nie wiem tak naprawdę o co ci chodzi.
Jedno co zrozumiałam to to, że chcesz zdrowiej żyć...
Wcale nie sugeruję, że to ma być kara za twoje jakieś tam grzeszki, bo każdy z nas je popełnia, nie ma świętych. Bardzo dobrze, że wiesz, że tym sposobem rujnowałeś sobie zdrowie. Ale skąd ta twoja pewność, że to sprawa nowotworowa?
Organizm po każdych używkach i nie ważne czy to tytoń, alkohol czy narkotyki, musi się bardzo długo regenerować.
W zupełności zgadzam się z Tarą. Musisz iść do lekarza rodzinnego, lub prywatnie się przebadać inaczej jak się zdiagnozujesz? Żadne porady, nawet na tym forum onkologicznym Ci nic nie dadzą bez badań!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group