1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Długotrwałe dolegliwości laryngologiczne
Autor Wiadomość
bea 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Lip 2009
Posty: 81
Pomogła: 18 razy

 #16  Wysłany: 2012-01-04, 09:49  


Aniu, masz skierowanie na chirurgię szczękową na 12 stycznia. Skoro jesteś z Krakowa to pewnie do poradni w szpitalu im. Rydygiera. Tam są naprawdę dobrzy specjaliści. Jeżdżę tam ponad 2 lata i moim przypadku wykazali się sporą czujnością, mimo, że wielu lekarzy bagatelizowało mój problem.
Jeśli Twoje objawy mają podłoże nerwicowe, to też trzeba je potwierdzic, by w końcu móc się uspokoic.
_________________
pozdrawiam-bea
 
anach 


Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #17  Wysłany: 2012-01-04, 11:24  


na Montelupich idę...

nerwicę Kochani to ja dostanę ale od tej niewiedzy.

Kiedyś wróżka mi powiedziała że za 3-5 lat będę cięzko chora i będzie mnie czekac długie, mozolne, wykańczające leczenie.... teraz mija trzeci rok od tej "przepowiedni". Patrzyłam na to dość sceptycznie, ale moje dolegliwości się pogłębiają z meisiąca na miesiąc...

[ Dodano: 2012-01-04, 11:34 ]
a co do nerwicy to prychiatra ją wykluczył, psycholog też a teraz to ja może i wariuje ale z bezsilności, że każdy lekarz wysyła mnie do innego i innego i innego i wciąz stoję w miejscu.
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #18  Wysłany: 2012-01-04, 13:08  


Gazda napisał/a:
Tak jest - pobranie całego węzła (pakietu), jest najbardziej miarodajnym badaniem. Zdarza się, że w opisach badań obrazowych wnioski są bardzo niepokojące, a badanie histopatologiczne wskazuje jedynie na stan zapalny.
Anach - weź badania w garść i idź na Garncarską do CO. Rano w rejestracji zapisz się do pokoju 20, zostaniesz tego samego dnia przyjęta.


Pisząc na tym forum,zapewne oczekujesz rady -to zrób dokładnie tak jak w cytacie wyżej napisał Gazda.

[ Dodano: 2012-01-04, 13:10 ]
anach napisał/a:
Kiedyś wróżka mi powiedziała że za 3-5 lat będę cięzko chora
-daj sobie spokój z wróżkami.Tak powiedziała,bo pewnie za mało jej zapłaciłaś.
 
lewmarek 


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 152
Pomógł: 11 razy

 #19  Wysłany: 2012-01-04, 14:22  


Cytat:
nerwicę Kochani to ja dostanę ale od tej niewiedzy.
Toteż idź do specjalisty (nie wróżki!), pokieruje Cię na biopsję albo wycięcie węzła i już będzie wiadomo co to jest. Niestety innej możliwości niż badania nie ma. Nawet jeśli tu na forum przedstawisz wszystkie dolegliwości to i tak to będzie tylko gdybanie.

Nie ma co się użalać, gdybać i patrzeć na wróżki tylko trzeba działać. Najgorsze co możesz teraz zrobić, to właśnie zwlekanie z wizytą u specjalisty.

A tak przy okazji: żonie kiedyś też jakaś cyganka "wywróżyła", że nie będzie miała dzieci, a od niedawna mamy w domu małą łobuziarę ;-)
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #20  Wysłany: 2012-01-04, 16:00  


anach, :)
Jeśli i ja mogę Tobie coś podpowiedzieć to przede wszystkim wycisz się ale bądz konsekwentna w dalszej diagnostyce swego stanu zdrowia. W moim przypadku też mówiono mi, że ja wręcz wmawiam sobie, że mam coś w przełyku (uczucie obcego ciała). Potem nawet sam uwierzyłem i dałem sobie wmówić, że to wszystko to migdały. Dopiero na oddziale, gdy chciałem poddać się usunięciu migdałów okazało się, że mam już pierwsze oznaki choroby na węzłach chłonnych szyi. Pan Ordynator przeprowadził ze mną rozmowę tłumacząc, że w tym przypadku nie może być mowy o usunięciu migdałów ale proponuje abym pozostał celem pobrania węzła chłonnego szyi i poddanie go badaniu histopatologicznemu. Jeśli pan pójdzie do domu to diagnostyka w terenie będzie trwała miesiącami, odwiedzi pan wielu lekarzy a czasu szkoda. Dziś nie żałuję tej decyzji. Jestem już 6 miesięcy po zakończonym leczeniu i pełen nadziei na przyszłość. Poza tym postaraj się o skierowanie na badanie Tomografii Komputerowej głowy i szyi. Te dwa badania są najbardziej wskazane i miarodajne. Ja do ostatniego dnia miałem wszystkie wyniki bardzo dobre, i nie miałem napadów potu jak pisałaś itd. U mnie węzły dały sygnał, że trzeba szukać choroby pierwotnej. Życzę powodzenia w tej diagnostyce. Ale nie pisz: czy to już przerzut na język. Bez względu na wyniki najbardziej potrzebny Tobie jest spokój i jeszcze raz powtórzę, właściwa diagnostyka. Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
anach 


Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2012-01-04, 20:37  


kiedy ja bym chciała w końcu dostać skierowanie do szpitala i żeby mnie przebadali. Wydałam już kilkanaście set zł na prywatne wizyty u różnych specjalistów. Tez już wierzyłam, że mam nerwice i objawy somatyczne ale nawet branie leków uspokajających którymi mnie faszerowano nie pomagały pozbyć się tego uczucia na języku (w sumie to mozna nazwać ucisk w gardle czy tam gula).

Mam postanowienie: pójdę na ta Garncarską, być może tam znajdę kogoś kto wykluczy badź potwierdzi moje obawy.

Rozumiem, ze idę rano (rano tzn o której?) i jestem przyjęta tego samego dnia?

TK głowy miałam robione rok temu, ale bez kontrastu z racji alergii na różne leki.
marze o MRI szyji bo ono chyba wszystko pokaże. Ewentualnie trzeba będzie zacisnąć zeby i zebrać te około pewnie 800 zł na to badanie.

Dziękuję za rady, odezwę się jak będę po wizycie. Jutro mam wolny dzień, ale szykue się długi weekend i wolałabym mieć dobry humor przez te 3 dni :)
 
Berta 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Maj 2011
Posty: 1352
Skąd: Kraków
Pomogła: 170 razy

 #22  Wysłany: 2012-01-04, 20:46  


Rejestracja na Garncarskiej od 8.00 ale lepiej być troszkę wcześniej.Okienko dla pierwszorazowych.
_________________
Wszystkie bitwy naszego życia czegoś nas uczą, nawet te, które przegraliśmy.
— Paulo Coelho
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #23  Wysłany: 2012-01-05, 16:07  


anach,
Gdyby nasze choroby dało się odstawiać na każdy długi weekend tego roku to byli byśmy najzdrowszym narodem Europy. :uuu: Życzę Tobie abyś trafiła wreszcie do lekarza, który poważnie traktuje pacjenta i nie boi się wystawiać skierowań na badania. MR powinnaś wykonać na ubezpieczenie, ale badanie to też jest z kontrastem. A tu masz jakieś kłopoty, jak piszesz. Powodzenia i spokoju ducha życzę.
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
anach 


Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #24  Wysłany: 2012-01-11, 21:55  ana


na garncarskiej jeszcze nie byłam, planowałam być w piątek ale zapomniałam, że mam rano stomatologa.

odebrałam wyniki z kopernika i chciałam Was zapytac co o tym sądzicie.

wyniki odnośnie limfocytów:

październik:
2,79 tys norma 1,00-3,5
36,8 % norma 20,0-45,0

grudzień
2,20 tys norma 1,00-3,5
32,4 % norma 20,0-45,0

styczeń
2,03 tys norma 1,0-4,5 - INNE LABORATORIUM
28,8 % - BRAK PODANEJ NORMY

żelazo mam podwyższone, sód potas wapń magnez w normie

robiłam badania na toksoplazmozę chyba:

surowica
EBV anty-VCA IgM - ujemny
EBV anty-VCA /EA IgG TV Index - 2,81
EBV anty-VCA/EA IgG - dodatni

krew na EDTA - cokolwiek to znaczy

anty-CMV IgG >500,00 U/ml
anty - CMV IgG dodatni
anty- CMV IgM ujemny
anty-Toxo IgG <0,13 IU/ml
anty-Toxo IgG ujemny
anty-Toxo IgM ujemny


planuję zrobić badania na boreliozę. Czy to badanie wykonuje się na NFZ?

Jutro idę do tego chirurga z moim językiem. Zobaczymy co powie a najdalej w przyszłym tygodniu idę na Garncarską.


Reszta wyników jest w normie
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #25  Wysłany: 2012-01-11, 23:08  


Z niecierpliwością będziemy czekali na Twoje wyniki PO wizycie u specjalisty... Postawić diagnozy przez internet się nie da, więc albo poważnie zaczniesz traktować swoje dolegliwości, albo nie zawracaj nam skarbie głowy. Otrzymałaś masę przydatnych porad, z których nie skorzystałaś...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #26  Wysłany: 2012-01-11, 23:16  


A co z tą biopsją?
_________________
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #27  Wysłany: 2012-01-11, 23:37  


No jutro ma być, na Montelupich, o ile oczywiście jakiś fryzjer nie wyskoczy...
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #28  Wysłany: 2012-01-11, 23:47  


Chirurg to chyba miał być szczękowy, nie? Sugerując się wcześniejszą wypowiedzią:
anach napisał/a:
dziś byłam w klinice dentystycznej na konsultacji perioontologicznej - chyba tak to się nazywa - w kazym razie od blon śluzowych m.in, i doktor wyczula (wlasnie w tym miejscu gdzie keidyś mialam ta białą zmianę na jezyku) zgrubienie i wysłała mnie na chirurgię szczękową.
Termin mam na czwartek 12stego.

A mi chodzi o biopsję powiększonych, pakietowych węzłów chłonnych. Na szczękówce biopsji jej raczej nie zrobią :) no chyba, że czeka do wspomnianego marca, jak nakazał hematolog, aczkolwiek z pakietującymi węzłami osobiście nie czekałabym zbyt długo.

Z tym badaniem pod kątem boreliozy - pomysł wysunięty przez lekarza?
_________________
 
anach 


Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 14
Pomogła: 1 raz

 #29  Wysłany: 2012-01-12, 00:03  


gr. Giza hematolog mi powiedziała, ze biopsji na razie nie zrobi, nie wiem czemu bo ja bym chciała. Nie wiem czy to podrazni węzła czy co nie mam pojęcia czemu tak zadecydowała.

Rozumiem Wasze przesłania. Odezwę się faktcznie po wizycie u onkologa. Generalnie bylam u hematologa, który też zajmuje się węzłami chłonnymi więc nie siedzę z założonymi rękami.

tak do chirurga idę nie zaszkodzi skoro mam termin i żaden fryzjer mi nie wyskoczy!

ostatnio napisałam, że nie chce iść przed weekendem bo już miałam dosyć stresu...

więc jeśli w jakiś sposób zaszkodzilam temu forum to bardzo przepraszam.

dzieki za rady a właściwie jedną- tak pójdę na ta Garncarską! z poczatku sie zastanawiałam nad tym skoro chodze do hematologa, ale zawsze jednak lepiej skonsultowac tez u innego lekarza.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #30  Wysłany: 2012-01-12, 00:06  


anach napisał/a:
więc jeśli w jakiś sposób zaszkodzilam temu forum to bardzo przepraszam.

Chodzi nam wszystkim jedynie o to, by Ci pomóc - ale poza doradzeniem gdzie się udać niewiele możemy zrobić. Stąd, może mniej lub bardziej grzeczne, próby skłonienia Cię do wybrania się do odpowiedniego lekarza niezależnie od tego, co wyskoczy w grafiku :)
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group