1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Diagnoza: Rak płuca jakie mam szanse?
Autor Wiadomość
WiolaPułtusk 


Dołączyła: 02 Lip 2013
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2013-07-02, 04:17  Diagnoza: Rak płuca jakie mam szanse?


Witam wszystkich...

Dzisiaj właśnie wróciłam ze szpitala po trzech dniach badań, gdyż od dawna utrzymywał się u mnie dziwny nietypowy kaszel. Po przeprowadzeniu wszystkich badań, prześwietleń postawiono paskudną diagnozę. Rak płuca z przerzutami do nadnercza i wątroby (liczne niezróżnicowane ogniska, o wymiarach najwięcej 10mm). Jako powód doktor wskazał nikotynizm (palę od 20 lat, około 2 paczek dziennie) i za 4 dni mam stawić się w szpitalu w CO na chemioterapię paliatywną.

Jakie mam mniej więcej szanse na przeżycie? Guz jest podobno obecnie nieoperacyjny ale powiedziano mi, że jeśli się zmniejszy w wyniku chemii będą go próbowali operować. Guz ma wymiay 65x42x102mm. Dodatkowo lekarz zakazał mi picia alkoholu i palenia papierosów. Jeśli chodzi o alkohol to nie ma z tym problemu jestem zadeklarowaną abstynentką, ale mam problemy z odstawieniem papierosów.

Co to dla mnie oznacza, jakie mam obecnie szanse? Mam dwójkę dzieci, córkę 20 lat i syna 16 lat. Jeśli nie uda się tego guza wyleczyć, ile szacunkowo przeżyję?
 
Lejandra 


Dołączyła: 21 Mar 2013
Posty: 138
Skąd: Łódź
Pomogła: 18 razy

 #2  Wysłany: 2013-07-02, 07:48  


Witaj!

WiolaPułtusk, nie uzyskasz na forum informacji, ile jeszcze pozostało Ci czasu, choć słysząc diagnozę o raku, wielu ludziom nasuwa się takie pytanie. Każdy przypadek choroby jest inny, poza tym nie warto chyba poddawać się statystykom...
Twoją szansą jest chemioterapia i trzymam kciuki, by na tyle udało się zmniejszyć guza, by mógł być operacyjny.
Przerzuty odległe niestety zmniejszają szansę wyleczenia, ale na ten temat wypowiedzą się osoby przygotwane merytorycznie- a tych na forum nie brakuje :)

Jeśli chodzi o nałóg... Uważam, że nie możesz mieć żadnych rozterek co do natychmiastowego rzucenia palenia!!
Może to zabrzmi brutalnie, ale zauważ jakie wielkie szkody wyrządziły papierosy Twojemu zdrowiu, a przecież nie chcesz nimi bardziej się pogrążyć?
Poza tym, palenie czyni często leczenie onkologiczne bezskutecznym.
Mam nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży.

Mój Tata palił papierosy ponad 40 lat i przed chorobą nikt z Rodziny, ani on sam nie wyobrażał sobie porzucenia przez niego tytoniu....
Kiedy zachorował, żarty się skończyły i przestał palić z dnia na dzień. " Prawdziwego" papierosa zamienił na elektronicznego ( do też jest dla mnie nie mądre...). Życie jest przecież największą wartością, a papierosy- to tylko dodatek, bez którego można się obyć.

Pozdrawiam Cię ciepło, życzę dużo sił i powodzenia!
 
Maciek76 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 19 Lip 2012
Posty: 434
Skąd: S-c
Pomógł: 69 razy

 #3  Wysłany: 2013-07-02, 08:49  


Witaj na Forum WiolaPułtusk,

Z tego co piszesz jest żle ale ,żeby cokolwiek można powiedziec wklej wyniki badań z pobytu w szpitalu tzn TK klatki,jamy brzusznej.

Pamietaj przy wklejaniu wypisów o usuwaniu danych lakarzy i oczywiście Swoich!!

Pozdrawiam serdecznie :)
_________________
Carcinoma planoepitheiliale akeratodes g2
 
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2013-07-02, 08:51  


WiolaPułtusk, aby móc odpowiedzieć na Twoje pytania potrzebne są wyniki badań, jakie dotychczas były wykonane.
Przepisz je w całości lub wklej, z usuniętymi danymi osobowymi swoimi i lekarzy.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group