1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Desmoid guz powłok brzusznych wycięcie mięśnia rehabilitacja
Autor Wiadomość
AgaDesmo 


Dołączyła: 31 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: Tarnów

 #1  Wysłany: 2018-01-31, 11:57  Desmoid w prawym mięśniu prostym


Tak na szybko napiszę: guz w prawym mięśniu, wycięty w całości z marginesem. U mnie był już duży, z diagnozowaniem bujałam się od czerwca 2017. Po drodze znalazł mi się jeszcze guzek na sercu. Więc operacja brzucha mi się odwlekła. Ostatecznie odbyła się 19 grudnia 2017. Aktualnie ponad miesiąc po operacji, mięśnia nie zostało prawie nic. mam wstawiony wszczep syntetyczny. co mnie ciekawi, jak dalej z tym funkcjonować. estetycznie jest kiepsko, ćwiczenia odpadają (a może nie?), czy stosować jakąś rehabilitację, czy może jednak ćwiczyć.. nigdzie nie otrzymałam informacji. lekarz był super miły i profesjonalny, ale u niego temat zamknięty.. i zostałam tak sama sobie.
 
AgaDesmo 


Dołączyła: 31 Sty 2018
Posty: 2
Skąd: Tarnów

 #2  Wysłany: 2018-01-31, 12:42  Desmoid guz powłok brzusznych wycięcie mięśnia rehabilitacja


Witajcie,
Jestem po wycięciu desmoidu z mięśnia prostego brzucha. Operacja odbyła się 19 grudnia '17. Szukam wszędzie informacji, jak dalej funkcjonować. Wcześniej byłam osobą aktywną, na razie nie potrafię sobie wyobrazić mojego dalszego funkcjonowania. Pytałam wielu fizjoterapeutów, rozkładają ręce. Guz był duży i praktycznie cały mięsień jest wycięty i tam mam wszczep syntetyczny. Dodatkowo podczas operacji wycinano mi bliznę po biopsji, która była pozioma (teraz cięto pionowo), więc mam mocno naciągniętą skórę, pępek został przesunięty. Chciałabym wrócić do formy i nie będę ściemniać - aspekty wizualne też mnie martwią, czy są tu osoby, które zajmowały się takimi pobocznościami? A może wiecie gdzie szukać porad, pomocy? Mnie powiedziano, że kwestie motoryki przy takim asymetrycznym rozkładzie mięśni są skomplikowane i w zasadzie nie wiadomo, jak ćwiczyć.. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2018-01-31, 13:31 ]
Posty scalone.

 
Mama Ania 


Dołączyła: 18 Wrz 2011
Posty: 72
Pomogła: 7 razy

 #3  Wysłany: 2018-02-02, 14:32  


Ja miałam wycinaną razem z guzem większość mięśnia gładkiego, ale nie cały, więc nie miałam wstawiane nic w zamian, część od strony wnętrzności jest zachowana. Też zakończyłam leczenie bez rehabilitacji i tułałam się po różnych fizjoterapeutach, którzy nie wiedzieli, co ze mną zrobić. Ostatecznie jedna z nich mnie obejrzała i wymacała dość dokładnie "w akcji" i powiedziała, że mogę robić ćwiczenia ukośne, byle nie na wprost.
Przypuszczam, że jest to kwestia znalezienia odpowiednio kompetentnego fizjoterapeuty. W Warszawie mogę Ci dać namiar na tę moją, może coś podpowie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group