1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czyrakolakorak. Lobektomia
Autor Wiadomość
Amelia379 


Dołączyła: 26 Maj 2014
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2014-09-23, 11:31  Czyrakolakorak. Lobektomia


Witam.
Pisze tu po raz pierwszy, opisze wszystko od poczatku.
To byl dlugi weekend majowy, mamę zaczęło strasznie bolec w klatce piersiowej.
Po RTG stwierdzono nowotwór. Później wiele innych badan m.in. TK,PET, rezonans magnetyczny, 3 bronchoskopie.
Guz ma wymiary 35 na 40 mm, mimo podejrzenia przerzutu na kość krzyżowa po wykonaniu PET i rezonansu mamę zakwalifikowano do operacji, ma mieć ja jutro.
Maja ciąć bocznie pod pacha, martwie się bardzo, jak Ona się będzie po tym wszystkim czula? Czy dalej zastosują radioterapię, czy dopiero po jakimś czasie jak zrobią kolejne badanie?
Martwi mnie jeszcze jedno, od miesiąca mama juz kilka razy się przewrocila, traci równowagę i ma także okresy kiedy wolniej myśli, bardzo wolno mówi, przeciągając przy tym każdy wyraz.
Nie wyszly żadne zmiany w glowie, ale bardzo mnie to martwi. Kiedyś bardzo biegła w liczeniu, teraz ciężko jej cokolwiek obliczyć.
Proszę o pomoc
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #2  Wysłany: 2014-09-23, 11:41  


Witaj Amelio,
zapoznaj się proszę z poniższym linkiem i uzupełnij swój wątek:

http://www.forum-onkologi...iedz-vt3596.htm
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2014-09-23, 17:43  


Co to jest czyrakolakorak?
_________________
 
Amelia379 


Dołączyła: 26 Maj 2014
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2014-09-24, 18:03  


Dziękuje za tak "mile" przyjecie. Myslalam ze takie fora są pi to żeby pomoc a nie po to żeby mieszać czlowieka w takim stanie z blotem. Dzięki jeszcze raz!!!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2014-09-24, 18:25  


Yyy bo poprosiliśmy o wyjaśnienie i informacje, zadaliśmy swoje pytania, by móc Ci udzielić odpowiedzi?
Faktycznie straszne.
_________________
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #6  Wysłany: 2014-09-24, 18:36  


Amelia379,

masz 24 lata a nadwrazliwa jestes jak 11-latka przed okresem dojrzewania. Juz z placzem, bo zapytano o konkretnie pytania jakie masz i wyniki, ktore musisz wkleic, aby uzyskac rzeczowa odpowiedz.
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #7  Wysłany: 2014-09-24, 18:51  


Amelia379,
Jak przytoczysz , wkleisz jakiekolwiek wyniki ,na pewno pomożemy.
Witam na Forum.
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
damianowski19 


Dołączyła: 13 Wrz 2014
Posty: 52
Pomogła: 4 razy

 #8  Wysłany: 2014-09-24, 20:41  


Witaj...AMELIA 379
Nie denerwuj sie...nikt nawet nie pomyslal aby "zmieszac cie z błotem"
Ja rowniez niedawno dolaczylam do grona cudownych tu ludzi...ktorzy mi pomogli ....

Choroba mojej mamuni zmienila moje zycie ,ale uwierz mi... jezeli wkleisz wyniki i zadasz nurtujace cie pytania napewno nikt cie nie odsunie i nie zostawi samej...Zawsze znajdzie sie tu zyczliwa duszyczka,aby ci pomoc ;)

Pozdrawiam
 
Amelia379 


Dołączyła: 26 Maj 2014
Posty: 3

 #9  Wysłany: 2014-09-25, 10:47  


Jak bym miala wyniki to bym wam napusala. Ja mieszkam 120km od mamy. Cala dokumentacja jest teraz w Kielcach na Czarnowie. Tak czy inaczej mama miala wczoraj ta operacje. Usunięty zostal plat pluca wraz z wezlami chlonnymi. Lekarz powiedzial ze "na jednym węźle chlonnym cos już bylo" dostawa la wczoraj morfinę. Dzisiaj jeszcze siostra do niej nie dojechala
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #10  Wysłany: 2014-09-25, 12:09  


Amelia379,

Cytat:
Jak bym miala wyniki to bym wam napusala. Ja mieszkam 120km od mamy. Cala dokumentacja jest teraz w Kielcach na Czarnowie.


Zatem zadawaj pytania, kiedy bedziesz miala wyniki. To chyba logiczne?

Nie moze byc tak, ze zakladasz watek w miejscu forum przeznaczonym na fakty i merytoryczna odpowiedz, bez jakichkolwiek wynikow i tlumaczysz sie ''bo mieszkam 120 km od mamy''. To w takim razie nie zadawaj pytan, bo bez wynikow nikt ci nie udzieli odpowiedzi, opartych na rzetelnych i konkretnych faktach, a chyba tego oczekujesz, prawda?

Cytat:
Cala dokumentacja jest teraz w Kielcach na Czarnowie.


Kazdy pacjent ma prawo do swoich wynikow. Kazdy. Niestety, duzo chorych o tym zapomina i traktuje szpital jak swiatynie, gdzie wszystko mozna. Szpital ma prawa, ale i obowiazki wobec swoich pacjentow. Tak samo, jak i pacjent.

Cytat:
Usunięty zostal plat pluca wraz z wezlami chlonnymi. Lekarz powiedzial ze "na jednym węźle chlonnym cos już bylo" dostawa la wczoraj morfinę.


To bardzo ogolna informacja i nie wiadomo, jak sie do tego odniesc. Najwazniejsze, zeby mamy nic nie bolalo - sa na to leki i trzeba z nich skorzystac. Nie daj sobie wmowic, ze jest inaczej.

Wiecej bedzie mozna powiedziec, jak beda konkretne wyniki, o ktore juz tyle osob cie prosilo. I nie tlumacz sie ''bo mieszkam daleko'', bo to zadna argumentacja. Twoja mama moze cie upowaznic do odbioru swoich wynikow - lub kogokolwiek z rodziny. Mozna zrobic ksero.
I wtedy je wklej tutaj.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #11  Wysłany: 2014-09-25, 15:50  


Amelia379 napisał/a:
Usunięty zostal plat pluca wraz z wezlami chlonnymi.

Można powiedzieć jeszcze coś, moim zdaniem dość istotnego:
skoro zdecydowano się na zabieg operacyjny i wykonano go, to może oznaczać, że są szanse na skuteczne leczenie.
To w przypadku chorób nowotworowych płuc bardzo dużo i nie zawsze jest to możliwe.

Amelia379 napisał/a:
dostawa la wczoraj morfinę.

Zapewne przeciwbólowo w okresie bezpośrednio po poważnym zabiegu operacyjnym,
co musi skutkować koniecznością intensywnego uśmierzania bólu po tak rozległej operacji.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group