1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
czy to może być ziarnica?
Autor Wiadomość
nelka82 


Dołączyła: 31 Sty 2012
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2012-01-31, 11:06  czy to może być ziarnica?


Witam wszystkich, pozwoliłam sobie przeczytać większość wątków dotyczących chłoniaków.
Nie wiem, czy powinnam się obawiać, dlatego korzystając z uprzejmości osób na tym
forum postanowiłam sama napisać.
Czuje się starsznei zagubiana, wróciłam właśnie kolejny raz od lekrza i nic się nie dowiedziałam

Muszę po krótce opisać swoją historię, a moze histerią :)

Pół roku temu urodziłam dziecko i jakoś kiepsko sięczuję.
Zaczęło się od niskich WBC, które od 2 miesięcy są w normie. Doszły problemy z tarczycą, potwierdzone badaniami.
Mam niedoczynność i hashimoto, biore Euthy.. 75.
Najbardziej niepokoi mnie fakt, że mam świąd skóry, strasznie uporczywy i niezależny od pory dnia.
Mam też wyczuwalne węzły chłonne za uszami i pod żuchwą. Usg tych węzłów nic konkretnego nie wykazało, najwiekszy ma 13mm x 9mm. Lekarz radiolog powiedział, ze sa to węzły odczynowe. Odebrałam dziś wynik wymazu i okazało się, że to gronkowiec, a gardło boli :(
I bolą mnie okolice łopatek i obojczyków oraz pachy.
Miałąm usg piersi i nic nie ma.
Konsultowałam ten świąd z dermatologiem, endokrynologiem i alergologiem.
Byłam także u hematologa, który powtórzył badania i stwierdził, że moje niskie wbc jest związane z chorobą tarczycy i kazał leczyć.
Nie przejął sie moimi węzłami, mówiłam mu także o innych dolegliwościach:
osłabienie( podbno normalne po ciąży), pocenie się (tarczyca), no i ten uporczywy świąd.
Dodam, że morfologia z rozmazem wykonywana co dwa tygodnie bez odchyleń, OB 7,
CRP 0,06, ASPT 13, ALT 14, BILIRUBINA w normie, cukier także. USG jamy brzusznej ok.W ciąży miałam cholestazę, drapałąm się już od 30 tyg, dlatego sprawdzane były próby.

Proszę o opinię, wiem, ze nikt nie postawi mi diagnozy, ale może jakaś wskzówka.
Martwie się i boję, że to może być zz.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #2  Wysłany: 2012-01-31, 11:21  


nelka82, rozumiem, że żadne inne węzły poza tymi szyjnymi nie są powiększone?
Jeśli tak jest, to nie widzę podstaw do podejrzewania chłoniaka. Owszem, świąd występuje czasem przy ziarnicy, ale jest to objaw bardzo nieswoisty i nieistotny (występuje u mniejszości pacjentów z ziarnicą oraz mniejszość pacjentów z tym objawem otrzymuje diagnozę ziarnicy).

A dermatolog, endokrynolog i alergolog nie zasugerowali jakiejś dalszej diagnostyki tego świądu?
_________________
 
 
nelka82 


Dołączyła: 31 Sty 2012
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2012-01-31, 11:56  


Dziś ponownie zrobię usg tych węzłów, ale ja nie wyczuwam ich nigdzie tzn, w pachwinach,
pod pachami, w okolicy obojczyków. Zrobiłam dziś rtg klatki piersiowej, wieczorem wynik.
Dotychczas wykonane badania alergiczne nic nie wykazały, mam wizyte 7.02 to zobaczymy co dalej, dermatolog powiedział, że to na pewno nie jest związane z problemami skórnymi.A endokrtnolog powiedziała, że zdarzyło się jej kilka razy, ze pacjętki się drapały przy niedoczynności tarczycy załaszcza jak jest hashimoto.Ale gwarancji nie daje, żę to jest to. Powiedziała, żeby wykluczyć inne przyczyny.
Ten świąd jest podobny do tego w ciąży, kiedy miałam cholestazę, ale obecnie wyniki temu zaprzeczają.

Internistka powiedziała, że nie ma podstaw, żeby mnie znów kierować do hematologa, chyba że się coś zmieni w dzisiejszych badaniach.
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #4  Wysłany: 2012-01-31, 12:20  


Może zrób sobie krzywą cukru?Bywa,że przy cukrzycy pojawia się świąd skóry.Tyle,że aby stwierdzić lub wykluczyć podwyższony cukier nie wystarczy zrobic badanie cukru na czczo.Ten wynik czesto bywa w normie,a dopiero krzywa cukru pozwala na diagnozę.Ja mam niedużą cukrzyce,biorę Siofor,ale jak nie pilnuję poziomu cukru,to wiem o tym od razu-swędzi skóra.

[ Dodano: 2012-01-31, 12:20 ]
Acha,węzły chłonne w okolicy tarczycy mogą być powiększone i to długo.
 
nelka82 


Dołączyła: 31 Sty 2012
Posty: 4

 #5  Wysłany: 2012-02-01, 11:15  


Witam, odebrałam wczoraj wynik rtg klatki piersiowej i nic się nie dzieje, przynajmniej z tych zdjęć tak wynika. Zrobiłam kolejny raz usg węzłów, powiększone są jedynie węzły za uchem, pod żuchwą i na szyii, wymiary, to 13, 12 i 11 mm.Pozostałe węzły nie zmienione, radiolog nie był zbyt wylewny, ale powiedział, że on żadnej patologii nie widzi.


Odebrałam wczoraj wyniki badań itak
morfologia:
RBC 4,67 3,8 -5,4
hgb 13,9 12 - 16
HCT 42 36 -48
MCV 90 80 - 98
MCH 29,8 26 - 34
MCHC 33 31 - 36
RDW 13,4
PLT 260 150 - 400
WBC 4,9 4 - 11
NEU 2,33 (47 %) 2,2 -4,8
lym 1,9 ( 3 9 % ) 1,3 - 2,9
mon0,3 (6%) 0,3 - 0,8
eos 0,12 ( 2,5 %) 0,0 - 0,2
BAS 0,06 (1,2 %) 0 -0,1
LUC 0,22 (4,5%) 0 - 0,4

Takie wyniki mam od 3 misięcy.


OB 12 , a było 7 i trochę się zmartwiłam (norma do 15)
Ale może to dlatego, że gardło mnie boli, ni i te węzły. W zasadzie to bola mnie od samego początku, zwłaszcza ten za uchem i pod żuchwą.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #6  Wysłany: 2012-02-01, 12:02  


nelka82 napisał/a:
radiolog nie był zbyt wylewny, ale powiedział, że on żadnej patologii nie widzi.


Ja też nie widzę, wszystko jest w normie. Węzły są za małe, by je podejrzewać o jakieś onkologiczne sprawy (coś tam jeszcze jest w opisie na ich temat, o kształcie i echogeniczności?).
_________________
 
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #7  Wysłany: 2012-02-01, 15:30  


Jeśli dobrze kojarzę to pytałaś o swoje podejrzenia na różnych forach i wszędzie uzyskiwałaś podobne opinie ludzi chorych;)

Też mi się wydaje, że nie masz powodów do niepokoju;)
 
nelka82 


Dołączyła: 31 Sty 2012
Posty: 4

 #8  Wysłany: 2012-02-17, 00:12  


Witam wszystkich ponownie.
Mam pytanie, ponieważ nad prwym obojczykiem wyczułam dziś małą kuleczkę, która się przesuwa.
Znajduje się dokładnie w dole bliżej ramienia, wydaje mi się, że jest miękka. Ale czy to może być powiększony węzęł? Będę wdzięczna za odpowiedź.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group