1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Niepokojace objawy od 3 miesiecy...
Autor Wiadomość
Paulla 


Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Radom

 #1  Wysłany: 2013-04-21, 14:51  Niepokojace objawy od 3 miesiecy...


Witam serdecznie :)

pisze tutaj choc nie wiem czy powinnam, bo juz niejedna osoba wystawila na probe Wasza cierpliwosc, aczkolwiek nie wiem co mam robic i prosze o porade...
do rzeczy, od 3 miesiecy mam stany podgoraczkowe codziennie, temperatura waha sie od 36,9 do 37,4, ogolnie zle samopoczucie, brak sil, sennosc taka, ze nie potrafie wstac z lozka, ciagle zmeczenie, od miesiaca cale cialo mnie intensywnie swedzi od rana do nocy, pare razy obudzilam sie w nocy zlana potem, ostatnio na udach zaczely mi sie pojawiac wybroczyny, pod koniec lutego tego roku wyczulam wyrazne zgrubienie na szyi po stronie lewej, niebolesne, twarde i nieprzesuwalne, wiec poszlam na USG.
Wynik USG "Wezly chlonne okolonaczyniowe i na szyi niepowiekszone. Po stronie lewej szyi w miejscu palpacyjnego zgrubienia nie wykazano struktur guzkowych." Radiolog skierowal mnie do ortopedy, zrobiono mi RTG kregoslupa szyjnego i tam rowniez nie widac nic niepokojacego, jednak zgrubienie jak bylo, tak jest do tej pory, nie mam pojecia czy mam sie udac na kolejne USG?
Podam rowniez wyniki morfologii (wyniki nieprawidlowe):
MID% 10,1 (3-9)
HGB 11,4 (12-16)
HCT 35 (36-46)
CRP - 39,7 (<5)
aczkolwiek OB - 10 czyli w normie...

prosze o porady czy wedlug Was istnieja przeslanki do obawiania sie choroby nowotworowej? czy na moim miejscu udalibyscie sie na wizyte do onkologa?

Pozdrawiam i dziekuje za kazda odpowiedz - Paulina.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!
 
betsi 



Dołączyła: 03 Sty 2013
Posty: 1068
Pomogła: 107 razy

 #2  Wysłany: 2013-04-21, 16:16  


paulla wiesz,nie chcę nic sugerować,ale powinnaś udać się do lekarza na dokładniejsze badania np.tomografię.Wyniki z krwi nie pokażą wszystkiego i nie są wiarygodne,Mój mąż miał dobrą morfologię,a jednak okazało się że jest chory!Trzymam kciuki
 
wlad 


Dołączył: 31 Paź 2012
Posty: 30
Pomógł: 3 razy

 #3  Wysłany: 2013-04-22, 10:19  


a czy jestes obecnie pod opieka jakiegos lekarza ? (chocby rodzinnego) bo tak na wlasna reke diagnozowac sie jest niezwykle trudne, czasochlonne i kosztowne... ; ]
jezeli lekarz internista nie chce sie Toba zajac, to wtedy jezeli masz obawy najlepiej wybierz sie do onkologa by ocenil to zgrubienie, bo opisowo to stwierdzenie samo w sobie niewiele moze powiedziec...

to zgrubienie jest jakiej wielkosci ?
jak bys miala wybrac obszar z tego rysunku, to w jakim sektorze znajduje sie to zgrubienie ?
http://orl.waw.pl/pliki/r...5%82owe-GIS.png

 
Paulla 


Dołączyła: 21 Kwi 2013
Posty: 2
Skąd: Radom

 #4  Wysłany: 2013-04-22, 11:07  


Witam,

tak, jestem pod opieka internisty, choc nie panstwowo. Na razie czekam na wyniki paru badan, m.in. przeciwcial przeciwjadrowych ANA, antyTG, antyTPO, ferrytyny, boreliozy, gdyz internista w tej chwili podejrzewa chorobe autoimmunologiczna... aczkolwiek mi nie daje spokoju to zgrubienie (wielkosc ponad 1 cm), ktore znajduje sie w strefie V patrzac na ten rysunek, dodatkowo wczoraj wyczulam kolejny guzek na karku wielkosci ok. 2 cm, wiec chyba wybiore sie na kolejne USG wezlow... postaram tez zapisac sie do onkologa, choc kolejki sa dlugie. :(

aha, dodam ze zrobilam sobie badanie LDH wynik to 93 przy normie do 248.

To wszystko mnie juz dobija, szczegolnie to okropne swedzenie nie do opanowania...

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!
 
Carols 


Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 13
Pomogła: 1 raz

 #5  Wysłany: 2013-04-22, 11:39  


Witaj,
Mam podobny problem do Twojego od listopada próbuję wyjaśnić skąd wziął się mój problem z węzłami i do dzisiaj nic nie wiem..
Badań miałam naprawdę bardzo dużo , przeciwciała przeciwjądrowej, przeciw natywnemu DNA,rtg klatki, usg brzuch , usg węzłów 3x , ldh-138 , rozmaz ręcznych ,elektrof. białkek surowicy, wszystkie badania pod kątem tarczycy i faktycznie mam problem z tarczycą,ale nie z przyczyny autoimmunologicznej, więc odpada powiększenie węzłów z tego powodu.. robiłam też badania na borelioze, rezonans głowy. Nadal nic nie wiem..
Czeka mnie wizyta u alergologa, bo na pewno mam problem z alergią, ale lekarze zaprzeczają by alergia mogła być powodem powiększenia węzłów , dwie rosnące górne ósemki, też podobno nie mogą być powodem, więc sama już nie wiem.
W planach oprócz alergologa czeka mnie jeszcze gastroeneterolog, wymazy z gardła i migdałek ,toksoplazmoza-wszystko niestety prywatnie,więc diagnoza dłuży się niemiłosiernie.
Moje węzły również znajdują się w obszarze 5.
Z uwagi na szacunek dla ludzi pracujących tutaj ,ludzi chorych postanowiłam przenieść się ze swoim problemem na portal medyczny , gdzie udzielają mi wskazówek co by można jeszcze diagnozować.
Polecam również pójść tą drogą,miejmy nadzieję że nie będziemy musiały tutaj wrócić z postawioną diagnozą odpowiadającą tematowi forum..
Pozdrawiam wszystkich!
_________________
Carols
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #6  Wysłany: 2013-04-25, 00:03  


Paula, a miałaś ostatnio rtg klatki piersiowej? Jeśli nie, to poproś lekarza rodzinnego o skierowanie, nie zaszkodzi.
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group