1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
CZY KTOŚ MMOŻE UDZIELIĆ JAKIEŚ RADY. ZMIANA GUZOWATA PŁUCA
Autor Wiadomość
ania8613 


Dołączyła: 18 Sty 2012
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2012-01-18, 22:56  CZY KTOŚ MMOŻE UDZIELIĆ JAKIEŚ RADY. ZMIANA GUZOWATA PŁUCA


WITAM
PONIŻEJ PODAJE OPIS TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ MAMY:
W segmencie 6 prawym widoczna policykliczna zmiana guzowata o wym 28x37x33 mm z guzkami satelitarnymi ( 5-7 mm), w tym jednym przylegającym do opłucnej śr 14 mm oraz ze zmianami włóknistymi i obszarami konsolidacji pecherzykowej w dystalnych od guza częściach miąższu płuc. Zmiana odpowiada ogniskowej o charakterze rozrostowym.
Powiększony okrągły węzeł chłonny ś 12 mm w dolnym biegunie prawej wnęki, pojedynczy płaski węzeł chłonny podostrogowy szer 9 mm.
Poza tym upowietrzenie miąższu płuc prawidłowe.
Duże naczynia klatki piersiowej prawidłowe.
Oskrzela drożne, bez cech zwężeń.
Jamy opłucnowe bez cech płynu.
Zwracają uwagę zmiany hypodensyjne śr 18 mm segmencie 8 wątroby 8 wątroby oraz 13 mm w segmencie 2.
Struktury kostne bez zmian ogniskowych podejrzanych o meta.
Nadnercza bez zmian ogniskowych.


TERAZ CZEKAMY NA WIZYTE U ONKOLOGA NA 1 LUTEGO.
MAMA CHORUJE OD 14 LAT NA AGLOMEGALIE-GUZA PRZYSADKI MOZGOWEJ. MIALA ROBIONE 2 OPERACJE-OSTATNIA W 2000 ROKU- I JEST WSZYSTKO OK CO DO TEJ CHOROBY-LECZY SIE CALY CZAS ALE JEST WPORZADKU.

MAMA MIAŁA ZROBIONE OSTATNIO PRZESWIETLENIE KLATKI PIERSIOWEJ- LEKARZ ZLECIL WLASNIE TOMOGRAFIE-OPIS DALAM Z TOMOGRAFII POWYZEJ.
LEKARZ KTORY LECZY MOJA MAME NA JEJ CHOROBE-NA POCZATKU POWIEDZIAL,ZE TO NIE SA ZMIANY NOWOTWOROWE- PO PARU GODZINACH ZMIENIL ZDANIE-TWIERDZAC ZE NA 98 % JEST TO RAK-ZE TAK WYWNIOSKOWAL JAK OGLADAL POTEM BADANIE TOMOGRAFII. NO I TERAZ CZEKAMY NA WIZYTE U ONKOLOGA.
NIE WIEM CO MAM MYSLEC-NAJGORSZE JEST TO CZEKANIE.
MAMA OWSZEM PALI PAPIEROSY,ALE MA DOPIERO 52 LATA- JEST TAKA MŁODA.
CZY KTOS ZNA PODOBNA SYTUACJE? JAKIE SA SZANSE ZEBY TO NIE BYŁ RAK Z PRZERZUTAMI? I ZE PO LECZENIU BEDZIE WSZYSTKO DOBRZE I ZE MAMA POZYJE JESZCZE DUZO LAT.
NIE MAM JAKOS NADZIEJI,ZE TO NIE JEST RAK:( ALE TAK CHCIALABYM ZEBY MAMA WYZDROWIAŁA.
POZDRAWIAM WSZYSTKICH CIERPIACYCH.
LEKARZ KTORY JA LECZY NA TA CHOROBE
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-01-18, 23:20  


Na początek proszę Cię o wyłączenie CapsLocka i pisanie małymi literami.

Obraz TK faktycznie sugeruje niestety zmianę nowotworową, z możliwy przerzutami do wątroby - byłoby to więc najwyższe stadium zaawansowania choroby.

Jednak aby mieć pewność czym dokładnie jest guz należy pobrać jego wycinek i zbadać go histopatologicznie - z racji umiejscowienia zmiany (6 segment) może być ona niedostępna w bronchoskopii, być może lekarz rozważy więc wykonanie biopsji cienkoigłowej (BAC) w celu pobrania fragmentu guza do badania.

Skoro wizyta dopiero 1 lutego (nie da się nic przyspieszyć?), możecie w międzyczasie zrobić USG jamy brzusznej.
_________________
 
ania8613 


Dołączyła: 18 Sty 2012
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2012-01-18, 23:33  


To z wątrobą- nie jestem lekarzem-ale wydaje mi się,że to nie są przerzuty-gdyż mama to miała już na watrobie 2 lata temu-miala robiona biopsje co do watroby. uznano to za torbiele.
Dlaczego twierdzisz,ze jest to najwyzsze stadium choroby?
niestety nie da sie nic przyspieszyc z wizyta u onkologa:( terminy sa zawsze dlugie a mama w ten poniedziałek sie zapisywała do onkologa. wiec do 1 lutego- trzeba jakos dac rade wytrzymac, tylko potem wizyta a potem znowu czekanie na badania itd..
Jestem załamana i szczerze mówiąc nie wiem co pisać.
Czytałam dużo wątków-zaczym dodałam wpis i tak samo właśnie myślałam, że może by jakieś badania porobić teraz- co sa potrzebne. oprocz USG jamy brzusznej proponujesz cos jeszcze? bo rozumiem,że to badanie jest konieczne.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-01-18, 23:36  


ania8613 napisał/a:
To z wątrobą- nie jestem lekarzem-ale wydaje mi się,że to nie są przerzuty-gdyż mama to miała już na watrobie 2 lata temu-miala robiona biopsje co do watroby. uznano to za torbiele.
Dlaczego twierdzisz,ze jest to najwyzsze stadium choroby?

Właśnie z powodu opisywanych zmian w wątrobie - nie napisałaś wcześniej, że takie coś było widoczne już w badaniach 2 lata temu.

Konieczne badania na pewno zleci onkolog, na własną rękę możecie zrobić to USG, ewent. morfologię.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group