1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,55 mm
Autor Wiadomość
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #31  Wysłany: 2010-06-23, 20:30  


Eliza,

Co u Ciebie słychać? Jak badania?
Skrobnij cosik.

Pozdrawiam ciepło
 
Autoportret 



Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Ostrołęka
Pomogła: 5 razy

 #32  Wysłany: 2010-06-24, 12:09  


Witaj Gontcha!
och, dawno nic nie pisałam...
czas jakoś tak biegnie...
W poniedziałek odebrałam wyniki morfol. +biochem- wynika, że wszystko ok. Mam podwyższony poziom bilirubiny i MO 8,3%, ale to chyba żadna tragedia. od ok 2 tyg mam sporo więcej energii, temperatura nieco odpuściła-są w ciągu dnia momenty, gdy wzorcowe 36,6,no i wróciłam na normalne, szybkie obroty. i nadrabiam zaległości w pracy:)
jakiś czas temu moja siostra była na wideodermatoskopii w W-wie u dermatologa,który specjalizuje sie w czerniakach skóry(odstąpiłam termin,ponieważ musiałam pójść do lekarza w trybie pilnym, a do niego bułam zapisana dopiero na koniec maja) -w każdym razie moja siostra wspomniała lekarzowi o tych moich stanach podgor-a on na to, jakby od niechcenia,że to całkiem normalne po usunięciu czerniaka,bowiem coś tam się wydziela:)i przez kilka miesięcy można zanotować wzrost temperatury. wszystko by się układało z zgrabną całość. albo może to wpływ tego naczyniaka (tk potwierdziło diagnozę z usg).
niedawno znalazłam ciekawe dwa materiały na temat czerniaka, i chciałam je wkleić,ale w międzyczasie padł mi komputer, i wszystko poooszłoo:/
serdecznie pozdrawiam!
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #33  Wysłany: 2010-06-24, 14:25  


Hej Eliza, no zasuwa ten czas jak głupi :)
Ciesze się, że wyniki masz praktycznie oki i wracasz do pełnej formy. Stany podgorączkowe też mam (choć jestem w trochę innej sytuacji), ale dopóki nagle nie skacze mi temperatura powyżej 38 to się nie przejmuję tym.
Naczyniaka kontroluj - co pewnie wiesz doskonale.
Pozrowionka
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #34  Wysłany: 2010-08-04, 14:06  


Cześć Dziewczyny, jak się czujecie? Mam identyczne objawy. Niesamowity zbieg okoliczności! Napiszcie jak się czujecie i czy wszystkie badania macie w normie? Gontcha i Eliza mam to samo co Wy tylko jestem przed całą diagnostyką i wizytą u onkologa. W piątek mam zdjęcie szwów po wycięciu blizny, usg węzłów, jamy brzusznej i piersi. Węzły powiększone na szyi i pod prawą pachą. Zaczynam zwiedzanie i czekanie w piątek. Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziękuję za opisy. Widzę, że nie jestem sama.
 
Autoportret 



Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Ostrołęka
Pomogła: 5 razy

 #35  Wysłany: 2010-08-04, 14:23  


witajcie Forumowicze:)
Maxdata, a jak Ty się czujesz?-pewnie pełna obaw? Jeśli dobrze zrozumiałam, nie masz jeszcze wyniku hist-patu? Napisz co i jak.
Ja czuję się dobrze, wróciłam na wysokie obroty, niemniej stany podgorączkowe towarzyszą mi niezmiennie od 5msc. znoszę je lepiej niż na początku. na następną wizytę mam się zgłosić październik/listopad, ale myślę, że wszystko będzie ok. czekamy na Twoje posty. Pa
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #36  Wysłany: 2010-08-04, 14:37  


A może te nasze stany podgorączkowe wynikają ze stanu emocjonalnego? Ja jak się zdenerwuję lub jak wypiję kawę to nawet mam 38,3. Pamiętam jak spadł samolot w Smoleńsku to miałam 38.6. Tak mi było gorąco! Jest to strasznie dziwne. Ja już miałam mnóstwo badań i nic nie wyszło. Najgorzej było w grudniu jak dowiedziałam się o chorobie taty (szpiczak mnogi + niewydolność nerek). Miałam cały czas 38 i wszystko mnie parzyło (ubranie, kołdra). Potem dostałam półpaśca po raz drugi. Zgłosiłam się do lekarza to szukał przyczyny czemu 2 raz półpasiec i gorączki/ stany podgorączkowe. Stwierdził doktor, że to silny stres. A może naprawdę taka nasza uroda? :-)
 
Autoportret 



Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Ostrołęka
Pomogła: 5 razy

 #37  Wysłany: 2010-08-04, 16:15  


hmm...u mnie to chyba nie stres jest przyczyną, to znaczy wiele lat-niezależnie od natężenia stresu- miałam temp raczej obniżoną niż podwyższoną, a podczas chorób typu angina wogóle nie gorączkuję. nawet po operacjach jakie przeszłam przez ostatnie 10 lat-z czego 1 poważna(usunięcie kości żebrowej)- emocje ani fizjologia;) nie podnosiły mi temperatury do stanów podgor. u mnie owe stany dostrzegłam w dniu usunięcia znamienia,ale wierz mi-specjalnie się tym nie emocjonowałam. jeden z warszawskich dermatologów, który specjalizuje się w czerniaku mówił, że to normalna reakcja organizmu po pozbyciu się pasażera na gapę;) -tak więc może faktycznie?:)))
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #38  Wysłany: 2010-09-03, 21:36  


Eliza,
Jak forma? Wszystko ok?
Pozdrawiam ciepło
 
Autoportret 



Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Ostrołęka
Pomogła: 5 razy

 #39  Wysłany: 2010-09-07, 12:37  


Witaj Gontcha. mam wyrzuty sumienia, że nie pisałam tak długo. niemniej bywam na forum i śledzę kilka wątków. niestety nie mam wiedzy, by ludziom wiele pomóc:( ja czuję się ok, wróciłam na wysokie obroty, choć stany podgorączkowe bezustannie utrudniają mi życie. jedynie podczas okresu nieco spada temperatura. niedawno przyplątało się poważne zapalenie gruczołu piersiowego, ale nie było żadnych guzów, tylko stan zapalny. za miesiąc jadę na badania kontrolne usg, rtg, dermatoskopię. gorąco pozdrawiam!
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #40  Wysłany: 2010-11-05, 00:22  


Autoportret,

Co u Ciebie słychać? Jak badania, już po?

Pozdro :)
 
Autoportret 



Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Ostrołęka
Pomogła: 5 razy

 #41  Wysłany: 2010-11-05, 12:08  


Witaj Gontcha:)
właśnie wczoraj umówiłam się na wideodermatoskopię w W-wie, a dziś mam dzwonić umówić się na wizytę do mojego onkol na badania diagnostyczne. Ogólnie mam się dobrze, niemniej stany podgorączkowe trwają.Na moment chwilę odpuściły,ale znów przeszły do ataku. trochę mi przez to siadła forma, ale staram się być na pełnych obrotach i nie myśleć o tym. W każdym razie pewnie za jakieś 2 tyg będę po badaniach , odezwę się co i jak. Gorąco ściskam i pozdrawiam. Eliza
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #42  Wysłany: 2010-11-07, 00:04  


No - weź Ty pisz od czasu do czasu, co ;)
Czekam na wieści po badaniach.
Co do stanów podgorączkowych - kiedyś pisałam, że mam podobnie od kilkunastu lat - przyzwyczaiłam się już do tego, taki urok i już.

Ściskam i pozdrawiam
Anka
 
Autoportret 



Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Ostrołęka
Pomogła: 5 razy

 #43  Wysłany: 2010-12-08, 15:32  


Witajcie. byłam u onkol na wizycie, obejrzał mnie, i zaleci do usunięcia jedno znamię na lewym podudziu- co prawda nie zauważyłam, by ten pieprzyk uległ jakiejś transformacji w ostatnim czasie, ale faktycznie wokół niego jest jaśniejsza otoczka. sama bym tego nawet nie dostrzegła. dostała skierowanie na usg, tk( boli mnie kość w okolicy łopatki, możliwe że obudziła się dysplazja włóknista, małe prawdopodobieństwo by to miało związek z czeniakiem, ale trzeba sprawdzić), i bad. krwi. tk mam dopiero 01.02.2011, na usg też nie ma bliskich terminów, chyba pójdę prywatnie. pozdrawiam wszystkich
 
Autoportret 



Dołączyła: 17 Mar 2010
Posty: 35
Skąd: Ostrołęka
Pomogła: 5 razy

 #44  Wysłany: 2010-12-20, 09:48  


Witajcie!
w piątek byłam w W-wie na wideodermatoskopii- ok. Na usg jeszcze nie byłam--wiem wiem, muszę. pójdę lada dzień. zastanawiam się nad tym moim kręgosłupem-nie wiążę tego z melanomą, ale od wielu miesięcy rano zamiast budzika budzi mnie ból lędźwi. ostatnio miałam 10 zabiegów masażu, ale bez zmian.przyzwyczaiłam się do tego,że boli, ale chyba muszę się za to porządnie zabrać. pozdrawiam! Eli
 
klach 


Dołączyła: 22 Lis 2010
Posty: 102
Pomogła: 2 razy

 #45  Wysłany: 2010-12-20, 16:49  


Witaj,

Czy mozesz mi przesłać namiary miejsca gdzie robiłas videodermatoskopię ?
Dzieki z gory
Pozdrawiam,
_________________
Kasia
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group