1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak
Autor Wiadomość
obertas 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 07 Kwi 2012
Posty: 1340
Skąd: Szczecinek
Pomógł: 184 razy

 #16  Wysłany: 2013-05-05, 17:55  


Każdy Tutaj doświadcza nauki pokory.

Czekanie to temat, którego nijak nie można przeskoczyć.

Najpierw usunięcie podejrzanego miejsca, guzka, pieprzyka.
Badanie histopatologiczne= czekanie.
Wynik z rozpoznaniem potwierdzającym czerniaka= czekanie na wizytę i dalsze docięcie blizny, oznaczenie wartownika=czekanie na wynik histopatologiczny.
Wynik i czekanie, na to co dalej.

Z reguły jest to czekanie, bo brzmi - obserwować, kontrolować a sprowadza się do tego, by nie zwariować. Nie dać się omamić złym myślom.

Wcześniej też bolała głowa, swędziało. I nie był to czerniak.

Ważne jest, by jasno rzeczowo wyrażać to, czego od kogoś z drugiej strony klawiatury, ekranu oczekujesz.
Niezwykle istotne, będzie wsparcie kogoś- kto jest Ci bliski. Nikt z nas go nie zastąpi.
Wszystko po diagnozie jest inne. Inaczej smakuje. Czas inaczej płynie.

Pozdrawiam
obertas

PS.
Trzeba szukać i dostrzegać każdy zapach, smak i tego co jest dobre dla naszych myśli.
_________________
http://www.forum-onkologi...romu-vt6563.htm
 
bonzo07 


Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 22

 #17  Wysłany: 2013-05-05, 22:30  


Lekarz powiedział że jeśli się okaże że to naprawdę czerniak to najpierw trzeba usunac te przerzuty w mózgu i będzie stosowal radioterapie. Czy to jest dobra metoda leczenia?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #18  Wysłany: 2013-05-05, 22:39  


Nie mamy żadnych wyników badań, by móc wypowiadać się o planowanych sposobach leczenia.

Polecam wnikliwie zapoznać się z postem: Jak zadać na Forum pytanie by uzyskać POMOCNĄ odpowiedź?
_________________
 
pola66 


Dołączyła: 06 Maj 2013
Posty: 172
Skąd: podkarpacie
Pomogła: 8 razy

 #19  Wysłany: 2013-05-06, 18:40  


witam wszystkich, czytam od pewnego czasu to forum, sama nie wiem co tak właściwie chcę przeczytać.... jestem pielęgniarką hospicyjną, opiekuję się ludźmi, pocieszam, dodaję otuchy a teraz znalazłam się w sytuacji kiedy w mojej najbliższej rodzinie pojawił się problem czerniaka, boże kochany jak ja się strasznie boję, chyba bardziej niż sam chory, podziwiam Was kochani za siłę z jaką podchodzicie do problemu, z jaką walczycie,my czekamy na wyniki wycinków z węzłów mimo że wartownik był czysty.. nie dziwię się że bonzo tak się niecierpliwi, choć pewnie lepiej jest mniej wiedzieć, starać się żyć chwilą i umieć czekać .. obertas podziwiam Cię.. .zawsze wydawało mi się że jestem mocna psychicznie, już tyle osób "przeprowadziłam" na tamtą stronę, czułam że taka była wola Boska i trzeba ją przyjąć z pokorą,a teraz te 2 tygodnie które nam pozostało do wyniku jest dla mnie wiecznością, nie potrafię myśleć o niczym innym,bardzo się boję a jednocześnie mówię wszystkim że będzie dobrze, będzie dobrze...rodzina ma do mnie ogromne zaufanie, nie mogą przecież zobaczyć jak strasznie się boję co będzie :-( cieszę się że jest takie forum gdzie można wypowiedzieć co tak naprawdę się myśli i czuje, pozdrawiam Was ciepło
 
bonzo07 


Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 22

 #20  Wysłany: 2013-05-06, 22:53  


tak wiem że nie ma jeszcze wyników. pytam teoretycznie, bo chciałabym widziec coś na ten temat. po to jest chyba forum, żeby sie dzielic informacjami, wiedzą.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #21  Wysłany: 2013-05-06, 22:54  


Ale nie mamy właśnie żadnych informacji - żadnych wyników badań. Jak więc możemy podzielić się wiedzą, do której podstaw w postaci wyników brak?
_________________
 
bonzo07 


Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 22

 #22  Wysłany: 2013-05-06, 23:07  


a jak za dwa tygodnie napisze wyniki to postawisz diagnozę i wtedy będzie wszystko jasne? Chcę po prostu wiedziec cos o radioterapi od osób które to przechodziły albo słyszały od kogoś, a nie informacje wyczytane z google
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #23  Wysłany: 2013-05-06, 23:16  


Tak, postawi diagnozę i wyleczy...
Kobieto, to jest FORUM internetowe!
Zadaj sobie trud i zobacz co absenteeism tu robi. Cała administracja i modelatorzy. I trochę pokory.
Cytat:
po to jest chyba forum, żeby sie dzielic informacjami, wiedzą.

Jaką wiedzą się z Tobą podzielić? Jak naprawić pralkę? Bo chyba nie oczekujesz odpowiedzi tak/nie, na pytanie:
Cytat:
a jeśli to będzie czerniak to jest szansa na to że nie umrze?

:shock: Pozdrawiam, mimo wszystko.
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #24  Wysłany: 2013-05-06, 23:19  


bonzo07 napisał/a:
a jak za dwa tygodnie napisze wyniki to postawisz diagnozę i wtedy będzie wszystko jasne?

Nie jestem lekarzem, nie stawiam diagnoz :)

bonzo07 napisał/a:
Chcę po prostu wiedziec cos o radioterapi od osób które to przechodziły albo słyszały od kogoś,

Na Forum jest bardzo wiele wątków osób, które przeszły radioterapię - tyle że naświetlane są różne miejsca, różną dawką, w różnym czasie, u osób z różnymi rodzajami nowotworów.
Przejrzyj dział Czerniaków, tu również są wątki osób po radioterapii.
_________________
 
bonzo07 


Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 22

 #25  Wysłany: 2013-05-06, 23:21  


Noo dotarło, pytam się tylko. W takim razie wstawie opis wyniku badania tomografu głowy. Może ktoś ma na ten temat inne spostrzeżenie niż jeden lekarz mowiący, że to przerzuty, inny zaś, że naczyniaki..

W zakręcie środkowym lewego płata czołowego widoczna jest patologiczna struktura hyperintensywna w obrazach T1 zależnych o wymiarach w płaszczyźnie poprzecznej do około 25mm, nie ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu, o niskiej intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych. Obraz zmiany przemawia za ogniskiem krwotocznym.
W porównaniu do badania poprzedniego ognisko to dyskretnie zwiększyło (poprzednio największy wymiar wynosił 23mm). Wycofał się natomiast niewielki towarzyszący obrzęk widoczny wokół. W analogicznej lokalizacji w prawym płacie czołowym stwierdzono podobną, ale wyraźnie mniejszą strukturę o wymiarach do 12mm, jej obraz jest stabilny w porównaniu do badania poprzedniego. W obrębie zakrętu obręczy prawej półkuli mózgu, w tylnej jej części stwierdzono kolejne podobne ognisko otoczone niewielkim obrzękiem o wymiarach do około 16mm. Zmiana ta wyraźnie powiększyła się w porównaniu do badania poprzedniego (poprzednio o wymiarach do 5mm).
Obraz pozostałych struktur mózgowia bez odchyleń od normy.
W badaniu naczyniowym nie stwierdzono odchyleń od normy.
 
jo_a 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 1951
Skąd: Górny Śląsk
Pomógł: 313 razy

 #26  Wysłany: 2013-05-07, 09:17  


Wydaje mi się, że teraz to już nie tylko do Ciebie
Cytat:
Noo dotarło

Cóż skłoniło Cię do podania wyniku? Może teraz to samo skłoni kogoś do zinterpretowania go?
_________________
„Żółw musi być aż tak twardy, bo jest aż tak miękki”. St.J.Lec
Lider czerwonej kreski./Kuba Wojewódzki (tego forum).
 
marcelinax 


Dołączyła: 08 Lut 2013
Posty: 7

 #27  Wysłany: 2013-05-07, 14:58  


brawo jo_a za merytoryczną wypowiedź, czytać się nie chce..ciągle tylko złośliwości
 
bonzo07 


Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 22

 #28  Wysłany: 2013-05-08, 06:14  


to spróbuje ktoś coś powiedziec na temat opis, bardzo proszę :) )
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #29  Wysłany: 2013-05-08, 08:07  


bonzo07 napisał/a:
W zakręcie środkowym lewego płata czołowego widoczna jest patologiczna struktura hyperintensywna w obrazach T1 zależnych o wymiarach w płaszczyźnie poprzecznej do około 25mm, nie ulegająca wzmocnieniu kontrastowemu, o niskiej intensywności sygnału w obrazach T2 zależnych. Obraz zmiany przemawia za ogniskiem krwotocznym.
W porównaniu do badania poprzedniego ognisko to dyskretnie zwiększyło (poprzednio największy wymiar wynosił 23mm). Wycofał się natomiast niewielki towarzyszący obrzęk widoczny wokół. W analogicznej lokalizacji w prawym płacie czołowym stwierdzono podobną, ale wyraźnie mniejszą strukturę o wymiarach do 12mm, jej obraz jest stabilny w porównaniu do badania poprzedniego. W obrębie zakrętu obręczy prawej półkuli mózgu, w tylnej jej części stwierdzono kolejne podobne ognisko otoczone niewielkim obrzękiem o wymiarach do około 16mm. Zmiana ta wyraźnie powiększyła się w porównaniu do badania poprzedniego (poprzednio o wymiarach do 5mm).

Lekarz opisujący wynik wskazuje na możliwość iż są to ogniska krwotoczne, zatem zmiany nie złośliwe.
Kwestią otwartą pozostaje wyjaśnienie przyczyn ich powstania, czy są to np. zmiany spowodowane przerzutami,
o czym piszesz w poście #1.
Odpowiedź na to pytanie być może poznamy po otrzymaniu wyniku badania histopatologicznego:
bonzo07 napisał/a:
jest podejrzenie, że są to guzy przerzutowe do mózgu. Lekarze szukali u niej jakiegoś nowotworu ktory jest przyczyną przerzutów. Okazalo się ze ma na nodze niewielkie krwawiące czasem znamię. Podejrzenie o czerniaka. Dzisiaj miała zabieg wycięcia kawałka "czerniaka". Za dwa tygodnie wyniki.

Jak otrzymacie te wyniki, zamieść je tutaj, wtedy będzie można powiedzieć coś więcej,
na razie nie da się wyjść poza jedynie mgliste przypuszczenia i gdybania.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
bonzo07 


Dołączyła: 04 Maj 2013
Posty: 22

 #30  Wysłany: 2013-05-08, 20:34  


jak będą to wstawię wyniki:)
aa do opisu były jeszcze takie wnioski sformułowane przez lekarza:
Zmiany ogniskowe o niepewnych charakterze w obrębie obu półkul mózgu. Obraz sugeruje krwiaki śródmózgowe o nieznanej etiologii. Nie stwierdzono cech charakterystycznych dla zmian o charakterze nowotworowym. Wydaje się, że w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę patologię naczyniową.

Pomimo tego inny lekarz stwierdził, że to mogą byc guzy przerzutowe i znaleziono na ciele te plamkę i zrobiono zabieg wycięcia kawałka do badania. Wiadomo co inny lekarz to inna diagnoza..
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group