1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak???
Autor Wiadomość
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #1  Wysłany: 2012-02-09, 08:41  Czerniak???


Witam,

już kiedyś pisałam na tym forum, gdy podejrzewałam u siebie chłoniaka. Wsparcie, jakie tu otrzymałam, było wręcz nieopisane. Teraz mam problem, jeżeli chodzi o mamę. Otóż mama ma na policzku pieprzyk. Jest on duży i wypukły, różowy, generalnie jasny. Ma go od zawsze. Dwa miesiące temu zrobiło się jej coś pod tym pieprzykiem, jakby kaszak. Próbowała to wycisnąć i od tej pory zaczęła jej się zbierać pod tym pieprzykiem ropa. Pieprzyk jest napuchnięty i lekko zaczerwieniony. Początkowo to bagatelizowaliśmy, ale w końcu ja zaczęłam się denerwować, ponieważ wcale jej to nie znika. Zapisałam ją do dermatologa, bo ona by pewnie nigdy tego nie zrobiła. Niestety wizyta jest dopiero 20 lutego. Strasznie boję się o mamę. Ma 47 lat. Teraz wydaje mi się, że ta opuchlizna troszeczkę maleje, jednak nie jestem pewna, z powodu nerwów. W domu każdy mówi, że niepotrzebnie histeryzuję, że to nie wygląda jakoś obrzydliwie. Ja jednak od tygodnia jestem strzępkiem nerwów. Zazwsze tak mam, że dostaję histerii na myśl o wszelkich chorobach, ale wiem, Że gdy z pieprzykiem coś się dzieje, to zły znak. Czy może to być zwykły stan zapalny? Ktoś miał coś podobnego? Bardzo proszę o odpowiedź.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #2  Wysłany: 2012-02-09, 10:29  


Mniamnia, z opisu to może być cokolwiek, od pryszcza po nowotwór. Na pewno musi to obejrzeć dermatolog i podjąć decyzję o tym, czy trzeba wyciąć i zbadać.
_________________
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #3  Wysłany: 2012-02-09, 10:46  


Dziękuję. A jeżeli byłby to nowotwór, to czy dwumiesięczne zwlekanie z wizytą u dermatologa w przypadku czerniaka to bardzo długo?
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #4  Wysłany: 2012-02-09, 10:55  


Wizyta jest za 11 dni, a czasu nie cofniesz. Nie ma sensu się nad tym zastanawiać.
_________________
 
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #5  Wysłany: 2012-02-10, 11:47  


Przeczytałam gdzieś, ze takie duże jasne i wypukłe pieprzyki, które ma się od zawsze, nie są z reguły niebezpieczne? Czy ktoś wie coś w tym temacie? Bo ja już czuje, że schizuje, jak martwiłam się o swojego raka to w efekcie wylądowałam u psychiatry i na terapii z powodu epizodu psychotycznego, więc nie mogę się tak nakrecac. Moja mama twierdzi, że ta opuchlizna już jej prawie zeszła, ale ja nadal ją widzę, no nie wiem chyba zwariujE:(
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #6  Wysłany: 2012-02-10, 12:09  


Mniamnia napisał/a:
Bo ja już czuje, że schizuje, jak martwiłam się o swojego raka to w efekcie wylądowałam u psychiatry i na terapii z powodu epizodu psychotycznego, więc nie mogę się tak nakrecac

Dlatego uważam ,że powinnaś przestać poszuiwać informacji w internecie. Mama jest umówiona do lekarza więc na razie trzeba spokojnie czekać. Na ten moment to wszystko co można zrobić.
Mniamnia napisał/a:
Przeczytałam gdzieś, ze takie duże jasne i wypukłe pieprzyki, które ma się od zawsze, nie są z reguły niebezpieczne?

Przykro mi, ale my na podstawie opisów nie stawiamy diagnozy od tego jest lekarz.
Finlandia napisał/a:
z opisu to może być cokolwiek, od pryszcza po nowotwór.

Jeżeli okazałoby się, że mama ma nowotwór zrobimy wszystko , aby mamie pomóc , doradzić , wytłumaczyć. Na chwile obecną nie jesteśmy w stanie Ci więcej pomóc.
_________________
 
Mniamnia 


Dołączyła: 12 Kwi 2011
Posty: 67

 #7  Wysłany: 2012-02-10, 12:36  


Rozumiem, wiem, że takie wypisywanie nie ma najmniejszego sensu:( Nikt w domu się nie denerwuje, nawet mama się ze mnie śmieje, gdybym jej sama nie zapisala do dermatologa to ona w ogóle by to olała. Więc nie wiem, czy znowu sobie coś wymyśliłam, ale przed chwilą byłam u niej w pracy i zobaczyłam, że to jest takie lekko jakby sine, tak jakby podchodziło krwią od spodu. Ja chyba oszaleję przez ten tydzień. To koszmar:(
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group