1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 9,8 mm
Autor Wiadomość
suszi1 


Dołączył: 14 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: środek Polski
Pomógł: 2 razy

 #61  Wysłany: 2011-02-25, 20:52  


kazik124x

mój temat ma tylko odniesienie do mojego tematu. Nie podpieraj się tym co stało się u mojej Mamy.

Ta choroba jest nieprzewidywalna i u każdego rozwija się inaczej. Można powiedzieć każdy chory ma teoretycznie inny rodzaj czerniaka.

To nie wy decydujecie o tym czy trzeba się okaleczyć tylko lekarz przedstawia wam możliwości wyboru dalszego postępowania.

Wiara, wiara i jeszcze raz w wiara we własne siły.
Musi się udać pokonać to paskudztwo. Ono jest samo a nas, którzy cię wspierają jest o wiele więcej.
I jeszcze jedno nie zamykajcie się w sobie. Rozmawiajcie jak najwięcej z sobą, z bliskimi.

Trzymajcie się ciepło i piszcie co u Was
 
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #62  Wysłany: 2011-02-26, 09:52  


dziękuje wszystkim za wsparcie.
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #63  Wysłany: 2011-03-01, 23:54  


witam wszystkich
dziś była próba ustalenia węzła wartownika niestety nie powiodła sie, z wyjaśnień od lekarza dowiedziałem sie ze jest prawie nie możliwe z powodu budowy ciała. dlaczego? nic nie odpowiedział, pokazał mi zdjęcie na komputerze (jedna wielka jasna plama). rozmawiałem z lekarzem prowadzącym, (jutro po południu operacja usunięcia węzła) stwierdził że ustalą go podczas operacji poprzez kontrast, mam być spokojny - znajdą własciwy - czy aby napewno? no i TK będzie klatki piersiowej. oby wyjaśniło sprawe w dobrym kierunku. pozdrawiam wszystkich.

[ Dodano: 2011-03-02, 08:50 ]
dziś o 7,30 przed planowanym usnieciem węzła wartownika było zrobione ponownie USG w pasze, wynik zły zmiany w 2 węzłach, lekarze zastanawiają sie co dalej. będzie chyba biopsja -wynik, i usunięcie wszystkich węzłów, TK jak potwierdzi cienie w płucu no to pora się żegnać. przepraszam ale nie moge pisać.

[ Dodano: 2011-03-02, 14:33 ]
o 13 tej była biopsja i TK klatki piersiowej, czekamy na winiki
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #64  Wysłany: 2011-03-02, 19:19  


Kzik,
A kiedy będą wyniki? Nie wolno Wam się poddawac tak szybko ,owszem statystyki są mało pocieszające ale to tylko statystyki .....Kazdy przypadek jest inny i jeszcze wiele wspólnych dni przed WAmi i naprawdę od Was zależy (wiem ,że brzmi to nieadekwatnie do tego co teraz czujecie )jak je spędzicie . Załamanie nic tu nie pomoże , potoki łez ,pytanie dlaczego ja - nie wpłyną już na zmianę wyniku a znacznie pogorszą jakość Waszych wspólnych dni .T ak naprawdę nikt nie wie ile ich ma przed sobą . Gdy ja zachorowałam wydawało mi się ,że to już koniec ,że to już zaraz... a tym czasem już prawie rok minął a ja pożegnałam az 3 bliskich znajomych ,którzy cieszyli się zdrowiem.Nieuchronny ten nasz los ale trzeba walczyć o każdy dzień każdy jest istotny i naprawdę nawet w chorobie można odnaleśc sens wystarczy tylko zmienić nastawienie .Kazdego dnia ,gdy się budzę spoglądam na moją malutką córeczkę i powtarzam sobie ,że nie zależnie od tego co przyniesie los, lęk nie odbierze mi radości z tego dnia , który właśnie jest moim udziałem Co będzie jutro nie wiem ..nikt nie wie ciesze się ,że jestem tu i teraz i staram się układać z losem tak aby wygrać nawet jeśli przegram! Proszę nie myśl o żegnaniu myśl o wspólnych dniach ,które Was czekają nie myśl ile ich zostało.Musisz być silny dla żony, załamany nic jej nie pomożesz.
Nadal wierzę w Wasz dobry wynik i trzymam mocno kciuki. A w jakim stanie psychicznym jest żona ? Może konieczna jest pomoc psychoonkologa lub leczenie farmakologiczne depresji?Pozdrwawiam bardzo i mocno trzymam kciuki .
_________________
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #65  Wysłany: 2011-03-03, 12:48  


witam, wynik TK płuc - bez zmian, uffffffffffffff ulga, cienie w RTG wyelminowane, czekamy na wynik biobsji, dwóch węzłów, znów pojawił się problem z kolejką na operacje, (była wczoraj na wartownika ale spadła z tablicy po USG) lekarz powiedział że jak biopsja będzie ok to do domu (i chyba nowy termin na wycięcie wartownika? którego nie ustalono, tego już nie zdążyłem zapytać) a jak nie to będą szukać miejsce na operacje, pozdrawiam wszystkich.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #66  Wysłany: 2011-03-03, 12:49  


kazik124x,
Macie juz wyniki? Bardzo mocno trzymam za Was kciuki .Wierze ,że dziś jest lepiej z Tobą nie możesz się złamac, jeszcze nic nie jest przesądzone, i jest nadzieja ,że niedługo zarejestrują Ipilimumab więc jest swiatełko w tunelnu a to ważne.
Przeczytałam na blogu pewnej osoby ,która od 3 lat zmaga się z czerniakiem i ma przerzuty ,że najprwdopodoniej lek ten ( brał udział w badaniach klinicznych) działa więc jest światełko........

[ Dodano: 2011-03-03, 12:50 ]
Uff cudowne wieści :-D biopsja też musi wyjśc ok musi ...Pozdrwaiam i walczcie, walczcie
_________________
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #67  Wysłany: 2011-03-03, 13:42  


nadal czekamy
 
jadźka49 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 31 Gru 2010
Posty: 1046
Skąd: Szczecin
Pomogła: 181 razy

 #68  Wysłany: 2011-03-03, 13:45  


SUPER wiesci! EXTRA! Ciesze sie bardzo. :lol:
 
zalamana555 


Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 143
Pomogła: 32 razy

 #69  Wysłany: 2011-03-03, 18:02  


Nawet nie wiesz jak się cieszę.
Pozdrawiam i czekam na dobre wiadomości:) |haha|
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #70  Wysłany: 2011-03-03, 18:08  


nie znam dokładnie wyniku biopsji bo lekarz wpadł na chwilke do sali i stwierdził tylko że nie są to zmiany czerniaka, uffffff !!!!!!! mamy czekać do poniedziałku na wycięcie wartownika i jego badanie. pozdrawiam.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #71  Wysłany: 2011-03-03, 18:20  


Gratulacje :-D ja to czułam :-D kobieca intuicja :-D i oby reszta wieści była równie pozytywna.Najważniejsze ,że jesteście w dobrych rękach onkologów.
_________________
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #72  Wysłany: 2011-03-03, 23:26  


chciałbym przeprosić wszystkich którzy dali mi wsparcie i sprostować istotną informacje mam nadzieje ze mnie zrozumiecie. to nie żona jest chora tylko ja, jest mi głupio że tak napisałem, przepraszam.

 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #73  Wysłany: 2011-03-04, 10:09  


kazik124x,
Nie ma za co Kazik,każdy z nas na swój sposób zareagował na ta chorobę .Jestesmy tutaj,żeby sobie pomagać,trzymaj się!!!
_________________
 
zalamana555 


Dołączyła: 29 Cze 2010
Posty: 143
Pomogła: 32 razy

 #74  Wysłany: 2011-03-04, 10:42  


Dołączam się do biofanki. Niem ma sprawy :)
 
kazik124x 


Dołączył: 07 Lut 2011
Posty: 71
Pomógł: 1 raz

 #75  Wysłany: 2011-03-04, 23:02  


dziękuje za wyrozumiałość, mam przepustke do domu to na imieniny "Kazierz" w domu byli najbliśi i znajomi , było fajne - szoda tylko że mam nadal czarne myśli, no rok to chyba przetrzymam i tak lepiej bo 2 dni temu to dawałem sobie tylko max 8 miesięcy. pozdrawiam wszystkich.

[ Dodano: 2011-03-04, 23:14 ]
w poniedziałek mam planowane usunięcie wartownika którego nie ustalono metodą izotopową (? chyba tak to się nazywa) nie ustalono bo czerniak był zbyt blisko węzłów (10cm ) mają to zrobić metodą barwnikową podczas jego usuwania.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group