1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm
Autor Wiadomość
Agulek 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 28
Pomogła: 3 razy

 #1  Wysłany: 2010-10-11, 18:31  Czerniak guzkowaty, Clark III, Breslow 1 mm


Witam!

[Tutaj opis rozpoznania - dop. Richelieu]

Tydzień temu usunięto mi węzły wart. w CO Było super :)
Ale niestety pachwina boli, puchnie i coś się wzdłuż cięcia zbiera. Może to ta cała limfa :)

Napiszcie proszę,czy to normalne, bo na mnie zawsze się wszystko goiło bezproblemowo, a tu słabiutko, chodzi się kiepsko no i jest trochę ciepłe.
Przykładałam lód, ale to niewiele dało. Mam po prostu poczekać?

Pozdrawiam serdecznie!!
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #2  Wysłany: 2010-10-11, 19:05  


NIe martw sie.U mnie tez zbierala sie chlonka i lekarz powiedzial ze to normalne.Musisz uzboic sie w cierpliwosc.U mnie zbierala sie ponad miesiac.Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!1
 
gontcha
[konto usunięte]



Posty: 0

 #3  Wysłany: 2010-10-11, 22:20  


Miałam podobnie i jest to (powiedzmy) dość częstym powikłaniem po usunięciu węzła/węzłów pachwinowych. Obecnie spływ chłonki (limfy) jest zaburzony po zabiegu i trochę czasu musi minąć by organizm 'przyzwyczaił' się do tej sytuacji. Dobrym sposobem jest robienie sobie delikatnego automasażu limfatycznego i trzymanie operowanej nogi do góry (tak pod kątem ok.30-40 stopni).
 
Agulek 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 28
Pomogła: 3 razy

 #4  Wysłany: 2010-10-11, 22:27  


O kurczę, jesteście niezawodne!! Dzięki za szybką odpowiedz! Będę tu zaglądać. Faktycznie, puchnie mniej, jak nie łażę gdzieś bez przerwy :)
Pozdrawiam serdecznie!
 
Agulek 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 28
Pomogła: 3 razy

 #5  Wysłany: 2010-10-14, 22:07  


jeszcze coś dodam. Dziś rano moja blizna wyglądała jak piłka do golfa, więc trochę wydygałam i pozwoliłam sobie zadzwonić do onkologa prowadzącego z CO (Maciej Sałamacha - jak dla mnie onkolog z powołania, ufam mu bardzo) a On powiedział,żebym przyjechała. Siostra, która oglądała bliznę powiedziała,że przy szwie wewnętrznym ? to normalne,że zbiera się płyn, i strzykawą elegancko mi wszystko wyssała :) Czuję się lżejsza,- hehe- I jeszcze powiedziała,że za tydzień znów się to zbierze i mam przyjść odessać. Wtedy już i tak mają mi zdjąć szwy i dać wyniki (hmmmmm) więc spoko. Piszę to dla tych, którzy też obudzą się pewnego dnia z piłką w pachwinie - to się da szybko załatwić :) Pozdrawiam ciepło!
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #6  Wysłany: 2010-10-15, 05:55  


Wiem jak to jest bo ja to samo przeszlam i nie fajnie bylo obudzic sie z pilka w pachwinie.Ale pamietaj ze to przejsciowe i niedlugo pileczki nie bedzie.Trzymam kciuki za wyniki i pozdrawiam!!!!!!!!
 
Luika 



Dołączyła: 18 Maj 2010
Posty: 262
Pomogła: 65 razy

 #7  Wysłany: 2010-10-15, 13:38  


mocno trzymam kciuki za wynik ;)

Ja "niestety" nie przechodziłam takich komplikacji. U mnie nawet po wycięciu wszystkich węzłów w pachwinie było "pięknie"(jak powiedział dr;) ;) )))
_________________
nie boję się ;)
http://mamczerniaka.blog.pl/

Czerniak złośliwy, Clark III, naciek 9 mm
Melanoma epithelioides partim fusocellulare typus nodularis cutis, exulcerans, T4bN1aM0
» Mój wątek na tym Forum «
 
Agulek 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 28
Pomogła: 3 razy

 #8  Wysłany: 2010-10-17, 20:08  


hej!! Kochane Melanomki i Melanomy! :)
No więc ja już nie mam piłki, tylko kran w pachwinie z którego leeeeci ciąąąąąągle woooooda :) Jestem tym niemal zafascynowana, chociaż laska w przemoczonych w kroku jeansach nie wygląda zbyt ponętnie :) (po wyssaniu strzykawą płynu została dziurka po igle, swobodne ujscie) Ponieważ pracuję w ten weekend poza Warszawą zadzwoniłam raz jeszcze do lekarza (wychodzę na panikarę:) , powiedział,że muszę cierpliwie wytrzymać i nic złego się nie dzieje. To wytrzymuję!!! Pozdrawiam wszystkich!!!! Dziękuję za odpowiedzi!!!
 
marjanna 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Pomogła: 74 razy

 #9  Wysłany: 2010-10-17, 21:53  


Agulku,
ujęło mnie Twoje poczucie humoru -)
Mam nadzieję, że syndrom mokrych gatek bardzo Ci nie doskwiera.
Trzymam kciuku za wynik badania.

Mnie limfa zbierała się już trochę po usunięciu samego melanomusa w miejscu nacięcia i wówczas fajny lekarz zalecił mi traktowanie ranki preparatem "octenisept" do spryskiwania, który podobno świetnie zapobiega infekcjom. Jest w sprayu więc łatwy i szybki w użyciu. Żadnej infekcji nie było.
Wyobrażam sobie, że po usunięciu węzłów też jest jakaś mała rana, no i ta dziurka którą schodzi limfa... więc być może warto ją potraktować przeciwbakteryjnie tym cudeńkiem po konsultacji z lekarzem.

pozdrawiam serdecznie
marjanna
 
Agulek 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 28
Pomogła: 3 razy

 #10  Wysłany: 2010-10-18, 10:05  


Marjanko cudownie, spróbuję!! ( faktycznie lekarz ostrzegał,że przez taką limfo dziurę łatwo złapać infekcję i mam nie wychodzić z domu i nie przemęczać ) hahahahha, to niestety niemożliwe mam dosć szaloną pracę i ciągle jestem w ruchu, teraz przynajmniej będę mieć jaką odmianę w dezynfekcji, woda utleniona mi się znudziła!!
Bardzo trzymam kciuki za Ciebie.
Pozdrawiam!!
 
maxdata26 



Dołączyła: 24 Lip 2010
Posty: 258
Skąd: Warszawa
Pomogła: 12 razy

 #11  Wysłany: 2010-10-18, 10:37  


Ja też używałam Octeniseptu i jałowych gazików. Dostałam też antybiotyk Zinnat, bo miałam rozległą ranę po poszerzeniu marginesu. Niestety złapałam mononukleozę i węzły bolały okropnie (pod pachą i na szyi po prawej stronie). Czerniak był na udzie prawym więc to nie miało związku, bo za daleka droga. Dowiedziałam się o tym po analizie krwi, bo miałam bardzo dużo monocytów i za mało białych krwinek. Podobno dużo osób tak ma :-). Samo przeszło.
Jesteśmy młode więc szybko się regenerujemy.
Ja jeszcze muszę 26 października usunąć 2 podejrzane pieprzyki i mam nadzieję, że to będzie już koniec z tymi atrakcjami.....
Może kiedyś zrobimy jakieś spotkanie osób z czerniakami i nie tylko z W-wy/ okolic? Widzę, że jest nas coraz więcej.
 
Agulek 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 28
Pomogła: 3 razy

 #12  Wysłany: 2010-10-19, 12:14  


kupiłam spray, wierzę,że jest niezły, bo to dalej wygląda słabo :) Ale od dzis będę mogła odpocząć, więc noga odpocznie też.
Super pomysł ze spotkaniem, mam nadzieję,że nie pójdziemy razem do solarium, hiehiehie. Albo zróbmy jaką manifestację!!!!! :)
Trzeba jakos te strachy przekształcić w cos dobrego!!
 
marjanna 


Dołączyła: 15 Paź 2010
Posty: 354
Skąd: Warszawa
Pomogła: 74 razy

 #13  Wysłany: 2010-10-19, 19:12  


Pomysł ze spotkaniem niezły.
Tylko nazwać go należałoby bardziej eufemistycznie ;)

marjanna
 
Agulek 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 28
Pomogła: 3 razy

 #14  Wysłany: 2010-10-19, 23:11  


dobra Marjanko, ale ciastka owsiane zrobisz na to spotkanie ?? - to nie jest nasza wina,że akurat już mamy te wartowniki wycięte ;) - ciastka owsiane też chcemy jeść :)
a z hitów- w CO możesz wybrać wyżywienie, np bez mięsa itp. To też strasznie miłe było. Myślałam,że w szpitalach dają tylko szarą zupę...
A jak Pani mi lała w żyłę narkozę opowiadała o morzu pysznego Malibu..
A na nazwę trzeba jakiś konkurs rozpisać! :hehe:
 
nowa 


Dołączyła: 12 Sie 2010
Posty: 77
Pomogła: 9 razy

 #15  Wysłany: 2010-10-19, 23:12  


Ja też bardzo chciałabym się spotkać:)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group