1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerniak guzkowaty, Clark II, Breslow 0,3 mm
Autor Wiadomość
mosmo 


Dołączyła: 03 Gru 2010
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2011-09-20, 20:16  Czerniak guzkowaty, Clark II, Breslow 0,3 mm


W zeszłym roku zdiagnozowano u mnie czerniaka guzowatego skala CLarka II, Breslow 0,3, bez owrzodzenia, bez cech regresji o indeksie mit ponizej 1/1mm kw, nie znaleziono wrastania guza do naczyń. Następnie miałam wykonaną procedurę węzła wartowniczego. Wycięto mi 6 węzłów z jednej pach i 2 z drugiej !!! Na szczęście wszystkie bez zmian nowotworowych :-)
Od tamtego czasu miałam usunięte jeszcze dwa znamiona, które okazały się zmianami typu plamy soczewicowatej(lentiego simplex). Mój onkolog powiedział, że ze względu za moją"przeszłość" będzie mi usuwał kolejne znamiona ale to chyba dobrze, taki dmuchanie na zimne????
Teraz niepokoi mnie co innego, mianowicie ostatnio robiłam badania kontrolne i w prawej okolicy pachowej uwidoczniły się trzy węzły chłonne, w tym dwa o prawidłowo zachowanym zróżnicowaniu korowo-zatokowym, natomiast jeden jest o zatartej strukturze o obrysach:-( Czy to może oznaczać, że mam przerzuty??
_________________
nawet gdy cały czas masz pod górkę, to i tak widzisz szczyt, który gdzieś tam na ciebie czeka.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #2  Wysłany: 2011-09-20, 20:38  


mosmo napisał/a:
natomiast jeden jest o zatartej strukturze o obrysach:-( Czy to może oznaczać, że mam przerzuty??

Nie koniecznie, przyczyn może być wiele, może być to węzeł pozapalny, czasem węzły prawidłowe odbiegaja budową .Czy wcześniej robiłaś USG tej okolicy?
Czy to dokładny wynik jaki przytoczyłaś? Jaka była wielkość węzłów.
Rozumiem,że wynik będzie konsultowany z lekarzem prowadzącym?
_________________
 
mosmo 


Dołączyła: 03 Gru 2010
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2011-09-20, 21:22  


Tak wynik będzie konsultowany z onkologiem.węzły były do 12mm, a ten o zatratej strukturze ma 7mm. Wcześniej miałam robione usg i było wszystko ok. Dodam jescze,że odczuwam ból pod pacha jak mocno nacisne. Strasznie się denerwuję, przerzuty przy takim stopniu zaawansowania są chyba bardzo rzadko?
_________________
nawet gdy cały czas masz pod górkę, to i tak widzisz szczyt, który gdzieś tam na ciebie czeka.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #4  Wysłany: 2011-09-22, 10:04  


mosmo napisał/a:
przerzuty przy takim stopniu zaawansowania są chyba bardzo rzadko?

Owszem, niestety nie da się ich całkowicie wykluczyć, jednak rozmiar tego węzła nie wskazuje na to iż może być to węzeł przerzutowy. Być może jakaś infekcja nie koniecznie o ostrych widocznych objawach.
mosmo napisał/a:
Dodam jescze,że odczuwam ból pod pacha jak mocno nacisne

Może za mocno naciskasz i dlatego boli :)
Ponadto kobiety bardzo czesto odczuwają w tych okolicach ból, szczególnie w okresie miesiączki, również węzły w tym okresie mogą boleć.
Póki co nie ma powodów do paniki |przytula| . Kiedy konsultacja lekarska?
Pozdrawiam serdecznie.
 
mosmo 


Dołączyła: 03 Gru 2010
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2011-09-22, 16:42  


Jestem już po wizycie u onkologa. Mam umówioną biopsję tego węzła. Onkolog powiedział, że według niego to pozostałość po zabiegu wycięcia wartownika, ale 100% pewność uzyska po biopsji. Odnośnie boleści węzłów lekarz powiedział mniej więcej to co Ty :)
Tak więc proszę trzymać kciuki żeby wszystko było ok :)
_________________
nawet gdy cały czas masz pod górkę, to i tak widzisz szczyt, który gdzieś tam na ciebie czeka.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #6  Wysłany: 2011-09-22, 18:18  


Trzymam kciuki!Daj znac jak bedziesz miala wyniki!!
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #7  Wysłany: 2011-09-23, 10:57  


mosmo napisał/a:
Onkolog powiedział, że według niego to pozostałość po zabiegu wycięcia wartownika, ale 100% pewność uzyska po biopsji.

Bardzo dobre postepowanie.
Kciuki zaciśnięte |przytula|
_________________
 
mosmo 


Dołączyła: 03 Gru 2010
Posty: 5

 #8  Wysłany: 2011-10-13, 16:35  


hmmm. no i mam zagadkę.... Biopsje miała robioną dwa razy. Za pierwszym razem w opisie mam"w nadesłanych do oceny preparatach widoczne tylko erytrocyty" Onkolog kazał powtórzyć biopsję i tym razem wyszło"w nadesłanym rozmazie nie znaleziono elementów nabłonkowych" a dodam tylko, że materiał został pobrany z trzech węzłów.
Konsultację onkologiczną mam dopiero za tydzień. Pani Doktor, która robiła biopsję powiedziała, żebym sie nie denerwowała... łatwo jej mówić :-(
_________________
nawet gdy cały czas masz pod górkę, to i tak widzisz szczyt, który gdzieś tam na ciebie czeka.
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #9  Wysłany: 2011-10-14, 21:25  


Cytat:
"w rozmazie nie znaleziono elementów nabłonkowych"

Oznacza to iż w pobranym materiale nie stwierdzono komórek nietypowych. Komórki czerniaka wywodzą się z komórek nabłonkowych. Oczywiście w przypadku biobsji zawsze istieje ryzyko iż nie pobrano komórek nowotworowych jednak biorąc pod uwagę, że wynik był dwukrotnie negatywny, a stopień zaawansowania histologicznego nowotworu nie był wysoki prawdopodobnie nie mamy tutaj doczynienia z przerzutem czerniaka.
_________________
 
mosmo 


Dołączyła: 03 Gru 2010
Posty: 5

 #10  Wysłany: 2011-10-20, 12:31  


Jestem juz po wizycie u onkologa. Powiedział, że węzły nie wyglądają na onkologicznie zmienione, poza tym 2 usg wykazało, że się zmniejszyły. Niemniej jednak w styczniu muszę powtórzyć usg.
Ogólnie czuje się dobrze, mimo że się przeziębiłam i już nos mi odpada;-)
_________________
nawet gdy cały czas masz pod górkę, to i tak widzisz szczyt, który gdzieś tam na ciebie czeka.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group