1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czas
Autor Wiadomość
rakar 



Dołączył: 27 Sty 2009
Posty: 119
Skąd: OLSZTYN
Pomógł: 11 razy

 #1  Wysłany: 2009-08-22, 11:20  Zegar


przeniesione z wątku Życie forum/prawa pacjenta - regulamin, punkt 4. Moderator Mrakad


Bardzo podoba się mnie umieszczenie zegara pod banerem. Obecnie, zegar ma dla mnie istotne znaczenie. Praktyczny, bo wyznaczam sobie jak długo mogę być na forum, czy też, że terminy mnie gonią. Symboliczny, bo uświadamia mi, że panta rhei.

Zegar-czas uświadamia mi, że nie ma spraw nieważnych, ale jest ich hierarchia, że nie warto go tracić na pierdoły, przypomina o przeszłości i, że wiele przeszkapiliśmy, etc. Ale mówi też, że tyle jeszcze można zrobić, pobudza do myślenia - co po nas zostanie, itd.

Ciekawy jestem spostrzeżeń innych związanych z zegarem. Np. moja żona, na emeryturze, bardzo źle znosi czas "starzenia się", i by nie nie myśleć o tym, rzuciła się w wir zajęć. Ogródek, wnuki, Uniwersytet III wieku, książki, spacery, spotkania towarzyskie. Dobrze,że ma jeszcze czas na zrobienie obiadu. Czuje się o wiele lepiej, niż wtedy, gdy pracowała. Miała sześć operacji, w ogóle ze zdrowiem bardzo szwankowała (pozostało sporo zwolnień lekarskich, których nie oddała), a teraz odżyła.

Przy okazji, minister Fedak wyskoczyła z pomysłem, by mężczyźni przechodzili na emeryturę w wieku 67 lat. Chyba tych ludzi, którzy powielają takie pomysły - p*****ło. Mężczyźni żyją średnio 69 lat z kawałkiem. I jeszcze wciskają ciemnotę, że ma to "ekonomiczne" uzasadnienie, pomysły z XIX wieku. Tacy ludzie nie powinni kierować tak ważnym resortem, bo nie myślą o ludziach, ale o sobie.

Pzdr
_________________
www.rak-prostaty.pl
 
mral 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 30 Sty 2009
Posty: 466
Pomogła: 75 razy

 #2  Wysłany: 2009-08-22, 13:55  Re: Zegar


rakar napisał/a:
Bardzo podoba się mnie umieszczenie zegara pod banerem. Obecnie, zegar ma dla mnie istotne znaczenie. Praktyczny, bo wyznaczam sobie jak długo mogę być na forum, czy też, że terminy mnie gonią. Symboliczny, bo uświadamia mi, że panta rhei.

Zegar-czas uświadamia mi, że nie ma spraw nieważnych, ale jest ich hierarchia, że nie warto go tracić na pierdoły, przypomina o przeszłości i, że wiele przeszkapiliśmy, etc. Ale mówi też, że tyle jeszcze można zrobić, pobudza do myślenia - co po nas zostanie, itd.

Ciekawy jestem spostrzeżeń innych związanych z zegarem. Np. moja żona, na emeryturze, bardzo źle znosi czas "starzenia się", i by nie nie myśleć o tym, rzuciła się w wir zajęć. Ogródek, wnuki, Uniwersytet III wieku, książki, spacery, spotkania towarzyskie. Dobrze,że ma jeszcze czas na zrobienie obiadu. Czuje się o wiele lepiej, niż wtedy, gdy pracowała. Miała sześć operacji, w ogóle ze zdrowiem bardzo szwankowała (pozostało sporo zwolnień lekarskich, których nie oddała), a teraz odżyła.

Przy okazji, minister Fedak wyskoczyła z pomysłem, by mężczyźni przechodzili na emeryturę w wieku 67 lat. Chyba tych ludzi, którzy powielają takie pomysły - p*****ło. Mężczyźni żyją średnio 69 lat z kawałkiem. I jeszcze wciskają ciemnotę, że ma to "ekonomiczne" uzasadnienie, pomysły z XIX wieku. Tacy ludzie nie powinni kierować tak ważnym resortem, bo nie myślą o ludziach, ale o sobie.

Pzdr
[url=http://images46.foto...81m.gif]Obrazek[/URL]



Drugi zegar, starszy/klasyczny model znajduje się w bieżących statystykach forum . Dlaczego dwa różne modele ?

Dzisiaj czas mierzę na dni. Nad czasem nie panuję, upływa b. szybko i wciąż mam wrażenie, że nienależycie go wykorzystuję, a każdy miniony dzień zaliczam do straconych.
_________________
Miejsce człowieka jest tam, gdzie jego wolność nabiera pełnego sensu.

Ks. prof. Józef Tischner
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #3  Wysłany: 2009-08-26, 17:59  Re: Zegar


mral napisał/a:


Dzisiaj czas mierzę na dni. Nad czasem nie panuję, upływa b. szybko i wciąż mam wrażenie, że nienależycie go wykorzystuję, a każdy miniony dzień zaliczam do straconych.


Echh czuje prawie tak samo :(
1) czas upływa za szybko
2) teraz też mi sie dłuży...

Dni mi uciekają a jednocześnie dłuża sie- wiem ze cieżako to zrozumieć- chyba ta ciąża tak na mnie działa- wolała bym mieć już marzec/kwiecień i "uroki" ciąży i porodu daleko za sobą a z drugiej strony chciała bym żeby czas stanoł w miejscu, abym jak najdłuzej mogła cieszyć sie najbliższymi, których czas życia ucieka nieubłagalnie i zaczyna się kończyć :(
 
 
kicia 



Dołączyła: 03 Paź 2009
Posty: 65
Pomogła: 1 raz

 #4  Wysłany: 2009-10-06, 11:55  


(Z mojego Forum, wątek: "Refleksje")
Mariol napisał/a:
    Czas nieubłaganie płynie.
    Pędzi do przodu nie oglądając się za siebie.
    Tworzy wir, w który jesteśmy wciągnięci.
    Któż pamięta, co było rok temu?
    Było, minęło.
    Liczy się tylko dzisiaj, które kiedyś było jutrem, a jutro będzie dniem wczorajszym...


Mówi się, że czas goi rany, przynosi zapomnienie.
Hmmm, czy to stwierdzenie jest do końca słuszne :?:
Chyba jednak nie.
Zastanówmy się chwilę nad przykładem gojenia się ran.
Zarówno rany fizyczne, te na ciele, jak i rany psychiczne, te w naszym JA znikną wraz z upływem czasu.
Jedak pozostawią po sobie ślad.
Ślad w postaci blizny.
Większe, mniejsze, bardziej widoczne, czy też ledwie dostrzegalne.
Blizny szpecące ciało, lub duszę.
Mimo, że jesteśmy wciągnięci przez wir czasu, który zdaje się być lekarstwem na nasze rany, nie na wszystkie cierpienia znajdziemy ukojenie.
Wiadomo, że na samo zabliźnianie się ran potrzeba dużo czasu.
Czas potrzebuje dużo czasu :?:
Cóż znaczy pojęcie "czas" :?:
Co się kryje za tym niewyjaśnionym słowem :?:
Sekunda, wiek, tysiąclecie :?:
kora40 napisał/a:
Moje indywidualne zdanie,nie da sie ujednolicic czasu.Dla kazdego plynie on innaczej.chodzi mi tu o czas gojacy rany duszy.jedni z czyms szybciej sie godza,znajduja rozwiazanie..inni pomimo uplywu lat nie.to jest b.indywidualna sprawa ten czas
motyl napisał/a:
Czas to pojęcie względne...jakkolwiek by nie było spokój tych,którzy odeszli przed nami nie ukoi niepokoju nas,którzy zostaliśmy,nie zakurzy naszej pamięci bez względu na to ile lat minęło.
fajnie jest se pofilozofować.. :fiufiu:
  
 
 
Nadzieja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Sty 2009
Posty: 866
Pomogła: 67 razy

 #5  Wysłany: 2009-10-07, 14:22  


KICIA- wybacz- może sie i czepiam- jesteś ciekawą osobą ale nie kopiuj wypowiedzi ludzi z innych for... Wypowiedz sie jako Ty. Ja osobiście wkurzyłam sie jak z jednego forum ktoś skopiował moje wypowiedzi na inne forum.

mnie osobiście interesuje zdanie i wypowiedzi użytkowników których znam, a konkretnie użytkowników tego forum.
 
 
tara 



Dołączyła: 21 Sty 2009
Posty: 513
Pomogła: 110 razy

 #6  Wysłany: 2009-10-07, 19:42  


Nadzieja napisał/a:
KICIA- wybacz- może sie i czepiam- jesteś ciekawą osobą ale nie kopiuj wypowiedzi ludzi z innych for... Wypowiedz sie jako Ty. Ja osobiście wkurzyłam sie jak z jednego forum ktoś skopiował moje wypowiedzi na inne forum.


Całkowicie zgadzam się z Nadzieją, poza tym wypowiedzi są własnością ich autorów i są chronione prawami autorskimi, także takie migracje cudzych wypowiedzi bez ich wyraźnej zgody nie są w porządku.

Proszę abyś więćej tego nie robiła.
 
kicia 



Dołączyła: 03 Paź 2009
Posty: 65
Pomogła: 1 raz

 #7  Wysłany: 2009-10-08, 12:59  


Źle się dziś czuję (całą noc wymiotowalam, chyba wirus) i nie mam siły udowadniać, że się mylicie.
Oki, nie będę tego robiłą, sorki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group