1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Leczenie podtrzymujące
Autor Wiadomość
Paulina1234 


Dołączyła: 02 Cze 2015
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2015-06-02, 15:10  Leczenie podtrzymujące


Witam,
Leczę sie na miesaka prązkowanokomorkowego tkanek miękkich w miednicy (RMS alevolare). W styczniu skończyłam leczenie (9cykli) lecz dla bezpieczeństwa dostałam dodatkowe dwa cykle, wiec leczenie zakończyłam w kwietniu. Dzisiaj odebrałam tabletki ktore mam zażywać na podtrzymanie remisji. Jedne to IXOTEN drugie ZAVEDOS ORAL. Czy ktoś zażywał te tabletki? Wy wypadają po nich włosy czy normalnie rosną??
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #2  Wysłany: 2015-06-03, 07:45  


Witaj,

Odpowiedź na Twoje pytanie, wbrew pozorom, nie jest łatwa. Oba leki to cytostatyki, które podawane dożylnie, zwykle w dawkach radykalnych powodują przejściową utratę owłosienia. Czy w dawkach przyjmowanych doustnie taki efekt spowodują? Założyć należy, że tak, jednak bez bardziej szczegółowych informacji o przebiegu choroby w Twojej sytuacji, podanych dotychczas lekach bardzo trudno określić to w sposób w miarę jednoznaczny. Zakładać można, że dotychczas otrzymywałaś schemat oparty na winkrystynie, aktynomycynie-D i cyklofosfamidzie (być może zastąpionym ifosfamidem) - klasyczny schemat VAC. Schematy leczenia chemicznego non-pleomorphic RMS u większości chorych powodują utratę owłosienia ale nie powinno to sugerować, że leczenie podtrzymujące, w niższych dawkach, podawane post oral również wywoła taki sam efekt.

Musisz mieć na uwadze także fakt, że skutki uboczne stosowania cytostatyków są bardzo różne nawet u chorych przechodzących identyczne leczenie.

Zachęcam do rozwinięcia tematu, być może pojawią się dodatkowe wskazówki, które pozwolą łatwiej odpowiedzieć na Twoje pytanie. Mam również nadzieję, że leczenie prowadzone jest w ośrodku, który posiada niepodważalne doświadczenie w leczeniu RMS, bowiem terapia tego rodzaju nowotworów wymaga wiedzy i środków, których większość małych ośrodków onkologicznych nie jest w stanie zapewnić.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
dorzro 


Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 27
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2015-06-05, 16:44  


Mogę tylko powiedzieć o doświadczeniu z braniem chemii podtrzymujacej w miesaku nRMS miednicy. Schemat był taki ze przez 3 tygodnie brało się endoxan, w pierwszym dniu tygodnia dożylnie vinktystyne, a potem tydzień przerwy. Takie leczenie trwało 12 miesięcy. Włosy odrosły, "spadkow" nie było. Ale nie były to włosy takie jak przed leczeniem. Miękkie i takie jak sfilcowane. Ale własne. Powodzenia. Leczenie podtrzymujące (mam nadzieje, ze u Ciebie tez) to już pikuś. Najgorsze powinno być za Tobą. :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group