1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
CyberKnife
Autor Wiadomość
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #1  Wysłany: 2011-04-13, 21:43  CyberKnife


Bardzo interesuje Cyberknife ta nowa metoda usuwania guzów w mojej sytuacji dotyczy wątroby bardzo proszę o informacje na ten temat dotyczy też powikłań jakie mogą wystepowac.Czy może ktoś wypowie się na ten temat .
 
albert333 


Dołączył: 14 Kwi 2011
Posty: 24
Pomógł: 6 razy

 #2  Wysłany: 2011-04-14, 19:24  


Witam.
Jest to bardzo nowatorska metoda leczenia nieinwazyjnego nowotworów w zakresie radioterapii.Jedną z głównych zalet,oprócz oczywiście pozytywnych skutków leczenia,jest zdecydowane skrócenie radioterapii z kilku tygodni do nawet 5 dni.Nie mówiąc już o dokładności czy precyzji wynoszącej od 0,7 + 0,3 mm.
Przykładem leczenia tą metodą może być amerykański aktor Patrick Swayze,chory na raka trzustki.Zabieg miał wykonywany w czerwcu a w lipcu powrócił na plan filmowy.
Z różnych źródeł informatycznych wynika że ze względu na wyjątkowa precyzję,skrócenie radioterapii,rzadko kiedy dochodzi do powikłań.
Jeżeli jest możliwość, uważam że należy skorzystać z tej metody,oczywiście jeżeli na to pozwala stan kliniczny pacjenta.
_________________
Przede wszystkim nie szkodzić.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2011-04-14, 20:44  


A czy jesteś już zakwalifikowana do zabiegu metodą CK?
_________________
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #4  Wysłany: 2011-04-14, 23:55  


Jestem przed PET -GA i on zdecyduje czy mam wskazania poprzednie badanie wskazało nie ale przeszłam chemie izotopową DOTA-TATE 90 Y i mam nadzieje że te zmiany po 3-4 milimetry zniknęły i będę mogła mieć zabieg już nie ważne jaki tylko żeby był to mi da nową nadzieje .Tak bardzo potrzebuje usłyszeć jest pani operacyjna słowo nie zmieniło moje życie ale walczyłem mimo że ciężko zniosłam izotopy.Badanie mam wyznaczone w Gliwicach na 11 maja i tam będę miała rozmowę na ten temat .Nie wiem czy jest to zabieg bolesny i jak ze znieczuleniem .
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2011-04-15, 07:48  


Nie jest to zabieg bolesny - w końcu działa tam głównie promieniowanie, więc to nie boli. Jedyne, co być może boli, to ewentualne unieruchamianie pacjenta (np. zakładanie specjalnej obręczy na głowie przy guzach mózgu). Ale jak to jest w przypadku zabiegów na wątrobie - nie wiem.
Wg informacji, jakie znalazłam, nie stosuje się pełnej narkozy podczas tego zabiegu, być może lekkie leki uspokajające. Pacjent w dniu zabiegu może normalnie przyjmować posiłki, brać leki.
Tutaj masz filmik (po angielsku), w którym pokazano jak orientacyjnie wygląda taki zabieg GK: http://www.youtube.com/wa...layer_embedded#
_________________
 
mania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 04 Kwi 2011
Posty: 215
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 30 razy

 #6  Wysłany: 2011-04-15, 13:13  


witaj lucja54

mam do Ciebie wielką prośbę mogła byś mi coś przybliżyć na temat chemii izotopowej, obecnie biorę nexawar ale moja Pani doktor zastanawia się czy mi też nie dołączyć tej chemii. masz guza tylko w wątrobie czy też masz przerzuty właśnie ciekawi mnie czy można leczyć metodą CyberKnife tylko zmianę w wątrobie czy też przerzuty (węzły chłonne). Mój lekarz mówi że na razie się wstrzymać i właśnie wspomniał o tych izotopach.

dziękuję i pozdrawiam
 
zetdrw 


Dołączył: 17 Kwi 2011
Posty: 1

 #7  Wysłany: 2011-04-17, 19:36  


albert333 napisał/a:
Witam.
Przykładem leczenia tą metodą może być amerykański aktor Patrick Swayze,chory na raka trzustki.Zabieg miał wykonywany w czerwcu a w lipcu powrócił na plan filmowy.


Nie najlepszy dałeś przykład.
Niestety, aktor zmarł po 1,5 roku leczenia ,14 września 2009 r.
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #8  Wysłany: 2011-04-17, 20:47  


Witam podano mi przykład osoby po 3 m-c zmarła dlatego bardzo bym prosiła o wypowiedzi kogoś kto ma leprze doświadczenie przy naszej chorobie jest ważny poziom wyniszczenia organizmu i nie ma wyroczni kto ile ale dobry przykład bardzo by się przydał.Pani prosi o wypowiedź na temat mojej chemii izotopowej a więc są różne podawane z izotopem zależnie od nowotworu sama chemia to1/2 godziny podanie bo izotop szybko się rozpada udręką a dla mnie horror to płyny osłaniające od 8 rano do 8 wieczór ale pocieszające każdy różnie przeżywa a świadomość że właśnie przedłużają moje życie powoduje tylko nadzieje i radości proszę o jeszcze bo dla mnie życie stało się smakowitym tortem czym dłużej go jem tym bardziej smakuje .
 
krzysiek 


Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 126
Skąd: Koszalin
Pomógł: 14 razy

 #9  Wysłany: 2011-04-30, 08:43  


masz racje Lucjo lepszym przykladem jest nasz aktor Krzysztof Kolberger,ktory tez zmarl,ale zyl z roznymi nowotworami ok 20 lat.Lucjo a czy Ty nie dostalas nexavaru przecież sie staralas tak mi sie wydaje.Medycyna jest coraz nowoczesniejsza i trzeba zyc nadzieja ,ze kazdy miesiac przyniesie nam nowinki ,ktore i do nas dotra i wydluza życie.Pozdrawiam wszystkich
_________________
Mamusia odeszła 10.10.2011 o 02:50. Spoczywaj w pokoju.Byłem razem z Nią i tatą do końca. krzysiek-matros
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #10  Wysłany: 2011-04-30, 17:31  


Panie Krzysiu tak miałam nadzieje ale powtórzono histopatologie i okazało się że ja mam endokrynny wysoko dojrzały i mam inne leczenie ten lek nie zadziałał by u mnie .Jestem ciekawa jak zadziałały izotopy bo mam PET GA w Gliwicach i dopiero decyzja .Nowotwór tego typu to tylko 2% wszystkich zachorowań i za dużo nowinek nie ma USA robi badania bo tam jest dużo u afro amerykanów.Mam najbardziej nowoczesne leczenie u nas jest to nie jako lek tylko środek do badań dlatego za każdym podaniem trzeba występować o zgode.
 
krzysiek 


Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 126
Skąd: Koszalin
Pomógł: 14 razy

 #11  Wysłany: 2011-07-03, 08:51  


i jak Pani Lucjo czy dostala Pani skierowanie na CK pozdrawiam
_________________
Mamusia odeszła 10.10.2011 o 02:50. Spoczywaj w pokoju.Byłem razem z Nią i tatą do końca. krzysiek-matros
 
lucja54 


Dołączyła: 29 Sty 2009
Posty: 89
Pomogła: 16 razy

 #12  Wysłany: 2011-07-03, 12:58  


Jestem po PET z GA w Gliwicach prze żyłam szok opis jedno zdanie i same brednie opisano śledzionę której nie mam i częściowy żołądek a nie mam wcale tylko jelito trze .Najgorsze to że nie dla mnie nowinki techniczne ja mam guz endokrynny i nie nadaje się pod cyber nóż promienie zniszczą watrobe a guza nie .Okazało się w Gliwicach że tylko niektóre nowotwory można robić na wątrobie moja wielkość tak tylko rodzaj nie .Na radioterapii można się zapisać na konsultacje do cyber noża terminy nie są odległe do m-c.

[ Dodano: 2011-07-03, 13:13 ]
Muszę prywatnie załatwić opis i będę miała informacje co zdziałały izotopy bo na temat zmian w wątrobie mam informacje ogólną ze one są a zależało na podaniu wielkości tych największych .Jak robiłam zwykły PET w Poznaniu to mi opisano w jakim płacie i wielkość a Gliwice lakonicznie że tylko są brak mi słów takie drogie badanie a rezultat zerowy .
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group