1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co to może być? Czy to węzeł nadobojczykowy ? Proszę o pomoc
Autor Wiadomość
Lolita18 


Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-02-15, 11:53  Co to może być? Czy to węzeł nadobojczykowy ? Proszę o pomoc


Witam!
Od jakiegoś czasu miałam trochę problemów z węzłami szyjnymi. Jednak ostatecznie wszystko wróciło do normy. Nie mniej jednak profilaktycznie sprawdzam sobie najważniejsze węzły. Wczoraj przy badaniu palpacyjnym nad obojczykami natrafiłam na.. zgrubienie. Nie jestem pewna, czy to węzeł. Postaram się to jak najdokładniej opisać. Owe zgrubienia nie są widoczne, ani nie można ich wyczuć kiedy badam się stojąc prosto/rece wzdluz tlowia/glowa prosto (lekarz powiedzial, ze taka pozycje mam przyjac, gdy badam wezly). Wtedy nic nie wyczuwam. Jednak kiedy wychylam cały bark mocno do tyłu, pojawiaja sie jakby.. mięśnie? Takie zgrubienia po obu stronach, ktore przypominaja te mięśnie, które każdy ma pod pachami gdy podniesie ręce. Takie jakby 'główki' . Są one bardziej na przeciwko węzłów, nie tuż przy nich. Pojawiaja sie dopiero, jak wychyam bark, gdy mam rece mocno do tyłu, przypominaja mi właśnie jakby miesnie, czy przyczep mięśni (nie znam sie na anatomii). Czy to mogą być węzły? Jestem już przeczulona, a z każdą wątpliwością głupio mi latać do lekarza...
W naturalnej pozycji nic nie widac i nie czuc.

Bardzo prosze o odpowiedź.. nie wiem, co mam myśleć, a bardzo sie matrwie...

[ Dodano: 2012-02-15, 11:55 ]
Mój błąd.. owe 'główki' pojawiaja sie, gdy wychylam bark do przodu.
Z góry przepraszam,ze post pod postem- nie umiem edytować
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-02-15, 12:11  


Niestety przez internet diagnozy nie postawimy, tym bardziej na podstawie samego opisu - takie rzeczy trzeba po prostu palpacyjnie zbadać.
Jednak jeśli jesteś zaniepokojona tymi węzłami i podejrzewasz, że może być tam coś nie tak (niekoniecznie musi to być od razu nowotwór, bo rozumiem, że na to się ukierunkowałaś), zawsze warto to sprawdzić. Proponowałabym albo wizytę u lekarza POZ, albo od razu USG tych węzłów (odpłatnie nie potrzeba na nie skierowania).
_________________
 
Lolita18 


Dołączyła: 03 Sty 2012
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2012-02-15, 12:38  


Czyli to jednak węzły? :( Jestem załamana.. Cóż, nie pozostaje nic innego jak udac sie do lekarza
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-02-15, 12:50  


Nie wiem, czy to węzły - nie widziałam, nie dotykałam, więc skąd mogę wiedzieć? :)
To Ty piszesz o okolicy węzłów nadobojczykowych, więc - skoro martwi Cię pojawienie się właśnie na nich guzków (co zrozumiałe), najlepiej będzie zrobić USG tej okolicy by owe guzki wykluczyć.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group