1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co to jest desmoplastic melanoma?
Autor Wiadomość
Karolina.k 


Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 12

 #16  Wysłany: 2011-12-06, 17:29  


Wiem ze trudno w to uwierzyc ale nadal zadnego raportu nie otrzymala! Jesli chodzi o podtyp DM to lekarz jedynie to okreslil jakm ten najgrozniejszy i najgorszy. Moge sie tylko domyslec ze to typ ktory posia cechy " normalnej" melanomy
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #17  Wysłany: 2011-12-06, 18:45  


Karolina.k napisał/a:
Wiem ze trudno w to uwierzyc ale nadal zadnego raportu nie otrzymala!

Dlatego warto poprosić lekarza o kopię raportów patologa (ma do tego prawo).
Lekarz na pewno posiada wyniki hp, na jego podstawie podejmuje dalsze leczenie / kontrole.
Wyniki takie mogą się przydać, gdy koleżanka będzie chciała zmienić ośrodek, uzyskać opinie innych lekarzy, konsultacje itp.
My, także bez tych wyników nie jesteśmy w stanie nic prognozować (pomóc merytorycznie) to byłoby nie odpowiedzialne i nie profesjonalne.
Z ogólnych informacji mogę tylko napisać, że nie zależnie od typu melanomy negatywny wynik SNLB nie daje gwarancji, że nie dojdzie do progresji choroby.
_________________
 
Karolina.k 


Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 12

 #18  Wysłany: 2011-12-06, 19:19  


Wiem, ze bez raportu to jest trudno i nie profesjonalnie odpowiadac na pytania. Niestety, lekarz twierdzi ze raport zostal wyslany poczta. Dodatkowo, z jakichkolwiek przyczyn kolezanka otrzymala list ktory byl streszczeniem jej ostatniej wizyty z lekarzem. W tym streszczeniu lekarz stwierdzil, ze zaoferowal kolezance druga opinie, lecz kolezanka uznala ze nie jest potrzebebna. To byla bzdura! Kolezanka powiedziala, ze bez raportu nie widzi sensu siegania drugien opini.

Dziekuje za ogolna odpowiedz, tak czy inaczej. Podobne odpowiedzi otrzymalam na anglojezycznych forach na ktorych rowniez staram sie szukac informacji
 
biofanka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 618
Pomogła: 217 razy

 #19  Wysłany: 2011-12-06, 19:43  


Karolina.k napisał/a:
Kolezanka powiedziala, ze bez raportu nie widzi sensu siegania drugien opini.

Ale czy chodzi o oipnie onkologa klinisty w sprawie dalszego leczenia, postępowania, czy ponowna analiza patomorfologiczna.
Wówczas jeżeli koleżanka chciałaby uzyskać druga opinię patologa z innego ośrodka, wystarczy pobranie tylko wyciętego materiału ( preparaty, bloczki parafinowe).
Być może to pozwoli uzyskać więcej informacji, bo przyznam, że sprawa wygląda dość nie standardowo.

Pozdrawiam serdecznie.
_________________
 
Karolina.k 


Dołączyła: 15 Lis 2011
Posty: 12

 #20  Wysłany: 2011-12-06, 19:58  


wiem, sprawa wyglada bardzo nie standardowo.... kolezanka po prostu chciala zasiegnac porady u innego onkologa... stramy sie wlasnie dowiedziec czy procedury badz metody jakie stosuje obecny lekarz sa standardowe czy nie... ja nie rozumiem np. dlaczego do dnia dzisiejszego kolezanka nie miala pobranej krwi. moze to jest cos cos jest normalne ale ja tak do konca nie wiem jakie sa metody leczenia tego typu raka. tak samo mnie dziwi dlaczego do dzisiaj nie sprawdzono czy sa jakies przezuty czy nie... dlatego moze zadaje dziwne pytania, ale chce wiedziec czy jest cos innego co nalezy wykonac w jej przypadku a to nie zostalo wykonane dotychczas. badz co jest sugerowane wykonac na tym etapie.

Ja osobiscie nie rozumiem dlaczego, np. do dnia dzisiejszego kolezanka nie zostala poinformowana o stopniu Breslowa. A tak jak wspominalam, mial;a juz 3 operacje wycinania tego raka!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group