1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Clark III, Breaslow 0,9 pT1a
Autor Wiadomość
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #31  Wysłany: 2013-12-16, 23:00  


Tak jak pisalem i to potwierdzil lekarz wycinanie wezla niewiele daje jesli cokolwiek w przypadku cienkich czerniakow.

Jesli masz mitozy 1/1mm2 to rzeczywiscie powinno to byc pt1B a nie pt1A ale ciagle jest to bardzo dobry wynik ktory niewiele lub nic nie zmienia w sposobie leczenia.

Wyciecie wartownika w twoim przypadku moze zostac zaoferowane jako opcja. Ja np. mialem 1mm Breslow i wyciecia wartowinika nie mialem (chociaz mialem taka opcje ale nie chcialem - moja decyzja). Wiem ze wiele innych osob tez nie mialo wyciecia wartownika.

Po prostu wiele publikacji i badan nie bylo w stanie do tej pory udowodnic ze ludzie ktorzy mieli wyciety wartownik mieli lepsze rokowania i przezywalnosc niz ludzie ktorzy nie mieli.
 
EMIKA74 


Dołączyła: 07 Lis 2013
Posty: 29
Pomogła: 5 razy

 #32  Wysłany: 2013-12-16, 23:13  


Stefanek, przeczytałam wszystkie Twoje posty, napawają mnie optymizmem, a nie ukrywam, że mam wielkiego stracha..
Wierzyć nie chce, żeby dwóch niezależnych onkologów oglądało moje wyniki i nie dopatrzyli się błędu, a może to mało istotny błąd i nie przywiązywali wagi?
W czwartek w CO zwrócę na to uwagę doktorowi. Noc mam oczywiście nieprzespaną, nie potrafię podejść do tematu na chłodno. Dzięki za wsparcie.

[ Dodano: 2013-12-16, 23:16 ]
Rozumiem, że docięcie blizny ma służyć sprawdzeniu czy nie pozostały komórki rakowe w skórze, a co jeśli się okaże, że pozostały ?
Stefanek jaki miałeś index mitotyczny?
_________________
EMIKA74
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #33  Wysłany: 2013-12-17, 00:04  


Wydaje mi sie ze lekarze po prostu nie zwrocili na to uwagi. Okreslanie indeksu mitotycznego to dosc nowa rzecz. Najwazniejsze parametry to ciagle glebokosc nacieku i owrzodzenie. Nie przejmowalbym sie tym tak bardzo czy jest to pt1A czy pt1B. Nie ma to wiekszego znaczenia w twoim wypadku. Po prostu gdzies ta granica musi byc a twoj wynik indeksu mitotycznego jest po prostu na granicy. Ciagle bardzo niski. Wiec glowa do gory.

Co do dociecia blizny to jest to po prostu upewnienie sie ze zadne komorki rakowe 'nie uciekly' gdzies dalej. Raczej na pewno juz nic nie znajda w docince. Dociecie jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem, docieciem na wszelki wypadek. Nie ma na celu szukania dalszych komorek rakowych. Mozesz byc raczej pewna ze niczego juz nie znajda. Po prostu komorki rakowe moga przenikac niezauwazone wiec dla pewnosci docina sie zdrowa skore dookola rany.

Ja mialem indeks mitotyczny ponizej 1/mm2 ale mialem czerniaka na glebokosc 1mm, Clark III wiec tez bylem na granicy pt1A a pt1B

Narazie wszstko ok (minal ponad rok) ale strach jest :( nie wiem kiedy minie... moze za 5 - 10 lat? heh takie zycie.
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #34  Wysłany: 2013-12-17, 07:20  


Jak bedziesz w czwartek u lekarza to porozmawiaj o wyniku zapytaj o indeks.Oczywiscie ,ze stefanek ma racje ,ze wyciecie wartownika niczego nie gwarantuje,ale z drugiej strony nic nie daje nam gwarancji na to, ze bedzie dobrze.Kiedys ktos mi powiedzial,ze nawet czeste badania nie wplywaja na przezywalnosc w czerniaku.Jak jest dobrze to jest dobrze,najgorzej jak to dziadostwo zaatakuje.Ja jednak na Twoim miejscu probowala bym wyjasnic ta sprawe.Po docince na wyciecie wartownika bedzie zapozno..
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #35  Wysłany: 2013-12-17, 10:21  


Oczywiscie ze czeste badania tez niczego nie zmienia. Jedyne co mozna zrobic to sie ogladac i wypatrywac nowych zmian. Jak czerniak ma wrocic to wroci i nic go nie jest w stanie powstrzymac.
 
agah2o 



Dołączyła: 23 Gru 2011
Posty: 174
Skąd: Łódź
Pomogła: 26 razy

 #36  Wysłany: 2013-12-17, 12:12  


Witaj,
koniecznie dopytaj o swój indeks i rozważenie wycięcia wartownika. Wiem, że biopsja ww nie ma wpływu na rokowania ale..... ja bym chciała wiedzieć. W moim przypadku breslow był < 1mm ( lekarz powiedział, że to oznacza , że jest między 0,75 a 1mm. Owrzodzenia nie było , indeksu niestety nie podali ( za to ki 67- odczyn w około 40 %) - to chyba parametr który też obrazuje agresywność. Nie miałam wyboru, lekarz poninformował mnie, że razem z docięciem zrobi biopsję w/w. Niestety byłam w tych 5 % o których mówił Profesor - bo węzeł miał mikroprzerzuty.... I tak z IA "awansowałam" do sopnia IIIA :uuu: . Niedawno minęło 2 lata i puki co jest ok. Ale strach ciągle jest i wcale nie mniejszy.... Życzę dużo siły i opanowania. Dopytaj o wszystko i do boju ;)
_________________
pozdrawiam -agnieszka
 
EMIKA74 


Dołączyła: 07 Lis 2013
Posty: 29
Pomogła: 5 razy

 #37  Wysłany: 2013-12-18, 10:42  


No to już wszystko jasne. Wycinek po ponownym badaniu - utrzymano pT1a index mitotyczny poniżej 1/1mm2. Właśnie odebrałam telefon z laboratorium. Ufff - kosztowało mnie to dużo strachu i nerwów.
Dziękuję Wam za sugestie i rady, sama nigdy nie wpadłabym na to, że jest jakaś nieścisłość.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko i proszę :okok" na jutro.
_________________
EMIKA74
 
stefanek 


Dołączył: 16 Sty 2013
Posty: 289
Pomógł: 89 razy

 #38  Wysłany: 2013-12-18, 12:02  


super:) lekarze pewnie sobie zaokraglili indeks w gore i tak podali
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #39  Wysłany: 2013-12-18, 13:52  


To super.To oznacza ,ze profesor znal wynik indeksu i dlatego nie mowil nic o wartowniku.Czy szkielka badali Ci ponownie w CO?
 
ali0210 


Dołączyła: 20 Paź 2012
Posty: 306
Skąd: szczecin
Pomogła: 54 razy

 #40  Wysłany: 2013-12-18, 16:28  


Super :)
 
agah2o 



Dołączyła: 23 Gru 2011
Posty: 174
Skąd: Łódź
Pomogła: 26 razy

 #41  Wysłany: 2013-12-18, 23:38  


:okok" zaciśnięte i do boju...
_________________
pozdrawiam -agnieszka
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #42  Wysłany: 2013-12-19, 17:40  


Jak po docince?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group