1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chrzęstniak
Autor Wiadomość
jozektur 


Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2013-05-30, 21:09  enchondroma


Witam, jeśli moge doradzić coś w temacie, jestem po zooperowaniu i usunięciu chrzęstniaka. Po 20 latach od urazu w palec wskazujący na RTG wykazało mi enchondrome (na zdjęciu wygłądało okropnie, pierwszy lekarz który to zobaczył odrazu stwierdził nowotwór i wysłał mnie do onkologa). problemy z palcem miałem przez około 15 lat, palec robił się grubszy i podatny na wybicia które były dziadosko bolesne i długo się goiły a palec był opuchnięty. Z polecenia ortopedy z mojego miasteczka udałem się do profesora w tej dziedzinie, który powiedział, że jest to sprawa do częściowego naprawienia. Pytał czemu tak długo czekałem z tym tematem, palec już jest tak pogrubiony, a kość ma tak cienkie ścianki zniszczone przez nowotwór, że trudno go będzie dobrze naprawić. a ja pierdoła nauczyłem się z nim żyć, wiecznie na niego uważałem i myślałem, że będę tak już miał do końca życia po tym urazie. Okazało się, że czym wcześniej to się usunie tym lepiej i w moim przypadku to już trudna sprawa bo zbyt długo czekałem. Prof. zaproponował zabieg usunięcia chrzęstniaka, i wypełnienia kości zepsutej poprzez moją własną, pobraną z biodra, drugi wariant to kość z banku kości, a trzeci to preparat kościozastępczy (nierefundowany poprzez NFZ). Jestem po zabiegu w maju, palec mi otworzono, kość w środku wyczyszczono i wypełniono preparatem zastepczy kości, palec mój już będzie pogrubiony ale preparat ma się przekształcic w moją kość przez co palec ma nie być podatny na złamania wybicia i tym podobne. teraz czeka mnie wizyta i kolejne RTG co z preparatem czy sie zadomowił. Pewnie będę musiał to kontrolować bo może się nawrócić. Tyle o moim przypadku jeśli mogę doradzić to czyścić to jak najszybciej u dobrego fachowca, nie czekać aż zniszczy kość jak w moim przypadku. Pozdrawiam
 
Agik1 


Dołączyła: 10 Maj 2017
Posty: 10

 #2  Wysłany: 2017-05-11, 08:44  


A gdzie i u kogo byłeś operowany? Jak dziś po tylu latach wygląda sytuacja?
Bardzo proszę o informację
Pozdrawiam serdecznie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group