1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
choroba mojego męża
Autor Wiadomość
teresa 


Dołączyła: 22 Gru 2011
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2011-12-22, 18:29  choroba mojego męża


Witam wszystkich bardzo serdecznie .Mam pytanie o wynik badania mojego męża .

TK WIELOFAZOWE J.BRZUSZNEJ Z KONTRASTEM
Dane ze skierowania :Rak dolnego odcinka przełyku .
Na granicy pola badania: w segmencie 10 płuca prawego wzmożenie rysunku okołooskrzelowego, pogrubienie pojedynczych przegród międzypłacikowych, kilka plamistych zagęszczeń typu matowego szkła;
Ściana przełyku w uwidocznionym dolnym nadprzeponowym odcinku o grubości do około 5 mm, pasaż kontrastu zachowany.
Wątroba normodensyjna bez widocznych zmian ogniskowych.
Drogi żółciowe nieposzerzone. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny, bez złogów uwapnionych.
Trzustka niepowiększona, jednorodna. Widoczne pojedyncze ,drobne wezły chłonne zaotrzewnowe o wymiarach od kilku do około 7 mm w osi krótkiej.
Liczne zwapnienia w ścianach aorty i tetnic biodrowych. Zwapnienia w ścianach tetnic nerkowych. Ubytki zakontrastowania, mogące odpowiadać skrzeplinom przyściennym, widoczne w świetle aorty brzusznej od poziomu bezpośrednio poniżej odejścia tętnicy krezkowej górnej. Na wykonanych skanach brak zakontrastowania światła dystalnego odcinka aorty brzusznej i tętnic biodrowych wspólnych.
Nadnercza niepowiększone,kształtne.
Nerki o zachowanej funkcji wydzielniczej. Drobny złóg uwapniony w rzucie kielicha środkowego nerki prawej. Ubytek miąższu górnego bieguna nerki lewej od przodu: zmiany pozabiegowe lub pozapalne. Torbiel korowa nerki lewej o średnicy do około14 mm, uwypuklajaca przedni obrys nerki na poziomie kielichów dolnych. W korze nerki lewej na poziomie kielichów środkowych ognisko hipodensyjne o średnicy okoł 5 mm,mogące odpowiadać torbielce. Uchyłki dolnej części zstępnicy.
W uwidocznionym odcinku kregosłupa zmiany zwyrodnieniowe, guzki Schmorla, sklinowacenie trzonów kregów Th11, 12 miernego stopnia.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-12-22, 19:04  


Tzn. jakie masz pytanie? :)

A poza tym: z jakiego powodu wykonane było TK jamy brzusznej? Mąż ma już wywiad onkologiczny?
Choruje na coś?
W jakim jest wieku?
_________________
 
teresa 


Dołączyła: 22 Gru 2011
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2011-12-22, 19:56  


Mąż ma 59 lat .Rozpoznanie patomorfologiczne w 2008 roku Foci carcinomatosi planoepitheliales G.2 Zastosowane leczenie :Napromienianie radykalne na obszar guza przełyku wiązką fotonów o energii 15 MV.Otrzymał dawkę 56 Gy w 28 frakcjach. Brachyterapia doprzełykowa.Otrzymał dawkę 12 Gy w 2 aplikacjach.TK było robione z powodu bólu brzucha.Moje pytanie to czy wyniki są dobre czego się mogę spodziewać.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-12-22, 20:16  


Kiedy zakończone zostały naświetlania (teleradioterapia i brachyterapia)? W jakim pierwotnym stadium zaawansowania był nowotwór (tzn. jak bardzo był zaawansowany, gdy go wykryto)?
Z jakim ostatecznym wynikiem zakończyło się leczenie - masz wynik TK po naświetlaniach?

Żeby móc wypowiedzieć się co do wyniku trzeba by poznać całą historię choroby pacjenta, poprzednie wyniki w celu porównania, ale tak na pierwszy rzut oka nie widać tutaj w obrębie jamy brzusznej niczego niepokojącego onkologicznie.
Lekarz kierujący na badanie wypowiadał się co do wyniku?
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group