1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2011-02-18, 13:45
chłoniak
Autor Wiadomość
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #16  Wysłany: 2011-02-22, 21:07  


paulina495, my też mamy taką nadzieję, że te podejrzenia okażą się bezpodstawne, tym niemniej jednak trzeba to sprawdzić.

A robiłaś może LDH?

Jeśli korzystasz z internetu, rób to rozważnie bo pomiędzy rzetelnymi informacjami znajduje się masa informacji zasłyszanych, nie prawdziwych i takich, które tylko mogą Cie nie potrzebnie wystraszyć.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
paulina495 


Dołączyła: 18 Lut 2011
Posty: 12

 #17  Wysłany: 2011-02-23, 08:11  


nie nie robiłam a co to za badanie?
 
goja 



Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Kraków
Pomogła: 16 razy

 #18  Wysłany: 2011-02-23, 13:18  


Jest to badanie które robi się z krwi (a ściślej z surowicy) Więcej informacji tu:

http://pl.wikipedia.org/w...naza_mleczanowa

Zrobisz je prawie w każdym laboratorium, odpłatnie kosztuje około 5 zł więc koszt nieduży a wartość diagnostyczna może okazać się nieoceniona.

Pozdrawiam
_________________
Diagnosta Laboratoryjny
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #19  Wysłany: 2011-02-23, 18:17  


LDH często wychodzi podwyższone przy chłoniakach.

Należy pamiętać jednak, że nie jest to marker swoisty dla tego typu choroby, czyli oznacza to, że może wyjść podwyższony również przy innych schorzeniach. Ale warto go zrobić na pewno jeśli masz taką możliwość.

pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
paulina495 


Dołączyła: 18 Lut 2011
Posty: 12

 #20  Wysłany: 2011-02-24, 08:43  


dziś zrobiłam badanie LDH, rozmaz płytek krwi menualny, OB,CRP i we wtorek mam usg węzłów chłonnych z uwzględnieniem tych przy kręgosłupie i jamy brzusznej. lekarz mnie uspokaja że w wywiadzie klinicznym i wogóle według badań krwi u mnie nie widzi choroby i kazał podejść do niej spokojnie a ja i tak strasznie się denerwuje. Zobaczymy jak wyjdą te badania. Nie czuję po sobie choroby, jestem energiczna, nie choruję, tylko bolą mnie plecy od porodu.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #21  Wysłany: 2011-02-24, 22:43  


paulina495, nie dziwne, że Cię plecy bolą, skoro masz uszkodzony kręgosłup.

Dopóki nie masz zdiagnozowanej choroby nie trzeba się martwic na zapas tylko racjonalnie podejść do sprawy i wykonać wszystko potrzebne badania, aby wyjaśnić ten wątpliwy wynik Twojego badania.

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
paulina495 


Dołączyła: 18 Lut 2011
Posty: 12

 #22  Wysłany: 2011-03-01, 08:03  


witam zrobiłam badanie LDH norma jest do 450 ja mam 133 więc jest bardzo dobrze ;)
Do tego miałam zrobione rozmas krwi menualny i też jest wszystko wporządku tylko monocyty są normą do 8% ja mam 9% ale to może dlatego że jestem trochę przeziębiona, dziś jeszcze lecę na usg węzłów chłonnych, czy jeżeli wyjdzie dobrze to jest szansa że to jednak nie chłoniak???????

[ Dodano: 2011-03-01, 10:23 ]
nawiązując do powyższego LDH super, rozmaz krwi super, usg jamy brzusznej super, wynik:
węzły chłonne nieposzerzone, wątroba, nerki, trzustka prawidłowej wielkości bez zmian.
Złogów nie stgwierdzono, układ moczowy prawidłowy, węzły chłonne przy kręgosłupie nieposzerzone, bez zmian naciekowych, lekarz powiedział że brzuch mam super, czysty i nic tam nie widzi.
Czy mogę być już spokojna czy jeszcze to nie daje 100% pewności?
 
paulina495 


Dołączyła: 18 Lut 2011
Posty: 12

 #23  Wysłany: 2011-03-11, 14:25  


odpiszcie proszę bo się martwię wizyta u onkologa dopiero w piątrek ;(
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #24  Wysłany: 2011-03-11, 16:06  


Paulinko,

Raczej tu nie dostaniesz odpowiedzi, czy możesz być w 100% spokojna. Badania są prawidłowe, w chłoniaku zapewne byłyby zaburzenia. Myślę, że to samo powie Ci onkolog, przy braku objawów klinicznych i prawidłowych badaniach może nie zdecydować się na biopsję. Myślę, że należy zdać się na doświadczenie onkologa - on powinien rozwiać Twoje obawy.

Mnie niepokoi co innego, nie z dziedziny onkologii. Masz prawdopodobnie schorzenie ortopedyczne, tzw. chorobę Scheuermanna. Prawdopodobnie w przebiegu tej choroby doznałaś złamania kręgu z następowym wyciekiem szpiku. Jedyne, co mi nie pasuje, to Twój wiek - jesteś odrobinkę za stara :mrgreen: . Ale myślę, że to ta choroba jest powodem Twoich kłopotów, a nie chłoniak.

Moim zdaniem, po wizycie u onkologa (zakładam, że chłoniaka wykluczy) powinnaś udać się do ortopedy (najlepiej dobrego, ta choroba jest często traktowana lekceważąco, a niesłusznie, bo daje silne dolegliwości bólowe) i - jeśli moja "wirtualna" diagnoza się potwierdzi - rozpocząć rehabilitację.

Pozdrawiam Cię, daj znać, że nie ma tego chłoniaka 8-)
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #25  Wysłany: 2011-03-11, 18:06  


Madzia70, dziękuję za pomoc.

Dokładnie to samo chciałam napisać paulinie (no może oprócz hipotezy dotyczącej choroby Scheuermanna :mrgreen: )

pozdrawiam ciepło

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #26  Wysłany: 2011-03-11, 18:34  


Dziękuję, zufed, za ciepłe słowo :)
Cieszę się, że mogę choć trochę Wam pomóc.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #27  Wysłany: 2011-03-11, 21:47  


Madzia70, My również jesteśmy szczęśliwi, że Mamy Ciebie wśród Nas :)

pozdrawiam serdecznie

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
paulina495 


Dołączyła: 18 Lut 2011
Posty: 12

 #28  Wysłany: 2011-03-12, 19:21  


dziękuję kochani czytałam o tej chorobie Schermana po też mi ta choroba bardziej odpowiadała do moich dolegliwości, CZekam na diagnozę onkologa i zobaczymy co dalej
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group