1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłoniak rozlany z dużuch komórek B umiejscowiony w mózgu
Autor Wiadomość
nana27 


Dołączyła: 07 Sie 2014
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2014-08-19, 11:17  Chłoniak rozlany z dużuch komórek B umiejscowiony w mózgu


Witam serdecznie.
Na forum trafiłam niedawno w poszukiwaniu informacji nt. tego typu nowotworu. Choruje moja mama ( lat 63), objawy zaczęły się pod koniec kwietnia tego roku: podwójne widzenie, zawroty głowy, zachwiania równowagi. Mama trafiła do szpitala z podejrzeniem udaru mózgu, jednak po badaniach: tomografii i rezonansie lekarze właściwie nie potrafili postawić diagnozy, był to szpital powiatowy, pojechaliśmy do Poznania, gdzie też nie potrafili mamie pomóc, a stan się cały czas pogarszał, doszły wymioty. W końcu trafiliśmy do szpitala wojskowego w Bydgoszczy, gdzie po wykonaniu biopsji postawiono w końcu diagnozę. Od pojawienia się objawów trwało to 3 miesiące. Stamtąd mama została skierowana do centrum onkologii w Bydgoszczy, gdzie jest leczona wg schematu RTOG study 9310. sama nazwa właściwie mi nic nie mówi, ale wygląda to tak, że mama dostaje chemie dożylną, a po paru dniach dostaje chemie bezpośrednio do płynu rdzeniowo mózgowego w kręgosłup. Przeszła już dwa takie cykle i jak na razie czuje się bardzo dobrze i co najważniejsze ustąpiły już niektóre objawy. Miała też robiony PET, który wykazał, że oprócz tych dwóch zmian w mózgu reszta jest czysta.
Teraz jest w domu, w czwartek 21.08 jedzie do Bydgoszczy i będzie miała robiony ponownie PET, ale tylko głowy.
Na początku diagnozy mama była kompletnie załamana, ale teraz jest lepiej i mam nadzieję, że po prostu będzie dobrze.

Może ktoś miał podobny przypadek i mógłby podzielić się opinią swoimi przeżyciami.
_________________
anna
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #2  Wysłany: 2014-08-19, 11:21  


Mamy podobny przypadek u mamy jednej z forumowiczek. :) Czy masz jakieś wyniki badań, wypisy, bo trudno coś powiedzieć z samego opisu. Czy masz pytania?
 
nana27 


Dołączyła: 07 Sie 2014
Posty: 6

 #3  Wysłany: 2014-08-19, 11:34  


W tej chwili nie mam przy sobie żadnych wyników, jednak wyniki krwi i moczu utrzymują się w normie. Ciekawa jestem ile leczenie będzie trwało, lekarz prowadzący powiedział że nie wiadomo, więc myślę że zależy to od wyników, zobaczymy też co pokaże czwartkowy PET. :)
_________________
anna
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group