1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Chłoniak kości lewego uda DLBCL
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #16  Wysłany: 2015-04-23, 20:53  


Dawkowanie powinien ustalać lekarz, dobrać odpowiednio do pacjenta.
Wtedy gdy już są wymioty, to te leki już mało co pomogają. Staraj się nie dopuszczać do wymiotów. Ponieważ jak widać, jednak będziesz wymiotować, to bierz nie czekając aż zacznie Cię mdlić, na pewno nie czekać aż będziesz wymiotować.
Poczytaj tę ulotkę:
http://bazalekow.mp.pl/leki/item.html?id=19689
"U osób z umiarkowaną lub ciężką niewydolnością wątroby konieczne jest dostosowanie dawkowania przez lekarza; nie należy stosować dawki większej niż 8 mg na dobę u tych chorych."
oraz tę: http://leki.urpl.gov.pl/files/Zofran_Zydis.pdf
Możesz wypróbować też czopki.
Na pewno powiedz lekarzowi, że wymiotowałaś i poproś o nowe ustalenia w sprawie wymiotów i mdłości.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Marika_Marika 


Dołączyła: 22 Kwi 2015
Posty: 17

 #17  Wysłany: 2015-04-23, 21:07  


Tak,ten Zofran przyjmuje w czopkach wlasnie,bo mam za duzo lekow innych i wole czopki.
4go maja jade na kolejna chemie,czyli rano moge juz wziac czopek,pomimo,iz dostane w trakcie zastrzyk dozylnie?

Dziekuje za podpowiedzi,na pewno porozmawiam z lekarzem,jestem w tym wszystkim swieza i troche zagubiona,wiec nie wiem jeszcze co z czym.
Pozdrawiam :)
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #18  Wysłany: 2015-04-23, 22:34  


Marika_Marika napisał/a:
rano moge juz wziac czopek,pomimo,iz dostane w trakcie zastrzyk dozylnie?

:?ale?: może jednak rano tego czopka nie.
Marika_Marika napisał/a:
na pewno porozmawiam z lekarzem

To tak :)
Pozdrawiam :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
marko1 


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomógł: 61 razy

 #19  Wysłany: 2015-04-25, 11:00  


Marika, leki przeciwwymiotne powinno się już brać w dniu poprzedzającym chemioterapię..
Ja brałem Setronom rano dzień przed, rano w dniu podawania chemii oraz w dniu następnym. Oczywiście dostawałem leki przeciwwymiotne w zastrzyku, tuż przed chemią. W moim przypadku, ten sposób ochrony w miarę dobrze działał.

Po chemii mogą, też wystąpić poważne zaparcia. Pomaga na to, picie wywaru z suszonych śliwek, jedzenie jabłek.

Tu są wiadomości o skutkach ubocznych chemioterapii:
https://www.google.com/ur....91665533,d.d2s

https://www.google.com/ur....91665533,d.d2s

http://www.google.com/url....91665533,d.d2s
 
Marika_Marika 


Dołączyła: 22 Kwi 2015
Posty: 17

 #20  Wysłany: 2015-04-25, 11:27  


Dziękuję pięknie za poradę, z zaparciami już mam problem i niestety wspomagam sie czopkami. Ale na pewnowpróbuje sposób ze sliwkami.
Pozdrawiam serdecznie :-)
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #21  Wysłany: 2015-04-25, 11:38  


Marika ,jeszcze o problemach z żołądkiem,ja takich boleści dostałam tylko raz,zaraz poszłam do lekarza rodzinnego i biorę lek Nolpaza , po prostu poproś osłonowo na żołądek coś,
sądze,że jakiś specyfik ulży twoim problemom .
I z innej beczki, dowiedziałam się ,że można ubiegać się w Zus-ie o dodatek pielęgnacyjny,
sama będę niedługo o to występować, należy z Zus-u pobrać druk i przekazać do wypełnienia lekarzowi prowadzącemu ,potem do Zus-u dostarczyć ,albo obligatoryjnie przyznany będzie,albo wezwą na komisję,kwota ok,200,00 zł- uważam ,że każdemu z nas na leki się przyda chociażby.
pozdrawiam :)
_________________
babinka
 
marko1 


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 252
Pomógł: 61 razy

 #22  Wysłany: 2015-04-25, 13:42  


Wywar ze śliwek, to sprawdzony sposób na takie problemy. Osłonowo na żołądek, układ pokarmowy dobrze działa również siemię lniane. Ponadto całe i rozdrobnione nasiona siemienia lnianego, są łagodnym środkiem przeczyszczającym.

Odnośnie dodatku pielęgnacyjnego z ZUSu, to przysługuje osobie uprawnionej do emerytury lub renty, która została uznana za całkowicie niezdolną do pracy oraz do samodzielnej egzystencji albo ukończyła 75 lat życia.
Jeżeli nie mamy przyznanej renty lub emerytury, to takie świadczenie możemy dostać w kwocie 153 zł z Gminnego lub Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Wcześniej w Powiatowym Zespole do spraw orzekania o niepełnosprawności, trzeba złożyć wniosek o wydanie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności wraz z zaświadczeniem lekarskim od lekarza onkologa lub hematologa. Zasiłek przysługuje osobie, która uznana została za całkowicie niezdolną do pracy oraz do samodzielnej egzystencji (dawna I grupa). Przy tej chorobie, nie powinno być większego problemu z uzyskaniem takiego orzeczenia w Powiatowym Zespole do spraw orzekania o niepełnosprawności.
_________________
Boże, użycz mi pogody ducha. Abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić. Odwagi, abym zmieniał to co mogę zmienić.
I mądrości, abym odróżniał jedno od drugiego.
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #23  Wysłany: 2015-04-25, 14:54  


marko 1 jesteś skarbnicą wiedzy :) ,sorki Marika ,że może wprowadziłam w błąd, ale dopiero sama o tym się dowiedziałam.
Odnośnie siemienia , moja lekarz niestety zabroniła mi przyjmować .
_________________
babinka
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #24  Wysłany: 2015-04-25, 15:09  


W tym wątku są porady rentowo-zasiłkowe
http://www.forum-onkologi...-vt1065,750.htm
Również ten wyżej zalinkowany wątek do jest dyskusji i zadawania pytań dot. rent, zasiłków itp.

Pozdrawiam :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #25  Wysłany: 2015-04-25, 17:41  


Dzięki Justyna ,przyda się ,pozdrawiam :) (podczepiłam się ;) .
_________________
babinka
 
Marika_Marika 


Dołączyła: 22 Kwi 2015
Posty: 17

 #26  Wysłany: 2015-04-25, 17:51  


Oslonowo przyjmuje Pantopraz, dodatkowo pije siemie lniane i biorę no spe max. Co do rent etc.wiem wszystko ;-) akurat mam pół rodziny w urzędach heh..
Z kolei mrowienia palców u rak oraz mrowienia w stopach to tez normalne przy chemii?
 
MisiekW 
MODERATOR


Dołączył: 10 Lut 2014
Posty: 1408
Pomógł: 560 razy


 #27  Wysłany: 2015-04-25, 18:08  


Tak. Tzn. jest to uboczny objaw leczenia w postaci neuropatii (uszkodzenia nerwów obwodowych). A to co masz teraz to mówiąc ładnie parestezje. Neuropatia jest częstym powikłaniem chemioterapii. Oczywiście bezwzględnie należy zgłosić taki objaw lekarzowi prowadzącemu.
 
Marika_Marika 


Dołączyła: 22 Kwi 2015
Posty: 17

 #28  Wysłany: 2015-04-27, 16:13  


Dziekuje Wam bardzo za cenne rady,wszystko sobie notuje ;)
Za tydzien kolejna chemia (coraz wiekszy stres) :uuu:

A takie pytanie do kobiet,jak sobie radzilyscie/radzicie z utrata wlosow?wiem,ze nie powinno byc to wazne w zyciu,bo przeciez wlosy odrosna,ale mialam takie dlugie i nie moge sie z tym oswoic :uuu: zakladam chusty,ale nijako sie w nich czuje,mam tez peruke,ale w niej to juz w ogole tragedia..
 
babinka 


Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 306
Pomogła: 21 razy

 #29  Wysłany: 2015-04-27, 16:39  


Rozumiem Twoje odczucia -jesteś młodą kobietką ,powinny się wypowiedzieć osoby w Twoim wieku ,ważne aby pamiętać ,że to przejściowy problem ,minie.
Pewnie dlatego,że jestem wiekowa (duchem ,w żadnym wypadku! ;) utrata włosów traumy
nie spowodowała ,( teraz po 4 chemiach mam nowy śliczny puszek na głowie ) ale z wiadomych względów ma niestety swoje minusy.
Korzystam z peruki ( masz rację niezbyt komfortowo też się w niej czuje ) i z chusto -turbanów .
Czas szybko leci,ani się obejrzysz a powitasz dzień nowa fryzurką a może też
w autentycznie nowym kolorze .
pozdrowienia :)
_________________
babinka
 
Marika_Marika 


Dołączyła: 22 Kwi 2015
Posty: 17

 #30  Wysłany: 2015-04-27, 17:04  


Babinka jestes niesamowita :*
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group