1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
CZy to kolejny rak? Proszę o pomoc jestem tu trzeci raz
Autor Wiadomość
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #1  Wysłany: 2013-04-25, 19:45  CZy to kolejny rak? Proszę o pomoc jestem tu trzeci raz


witam, stroniłam bardzo od tego forum - jeszcze nie pogodziłam śmiercią mamy chorej na raka (choroba opisana w nowotworach płuc) Mama zmarła w 2011 roku w kwietniu rok po niej w maju 2012 zmarł mój ojciec na raka trzustki.Bardzo mi to forum pomogło. Wasza fachowość wspaniałe podejście i cierpliwość zawsze były na najwyższym poziomie. Nie byłam w stanie zaglądać tu po śmierci rodziców i pewnie nadal bym nie była gdyby nie wielka niewiadoma ze stanem zdrowia mojego 5,5 rocznego syna. Może to moje przewrażliwienie ale bardzo chciałabym waszej porady co mam dalej robić i gdzie się udać.
Kornel ma 5,5 roku urodził się w październiku 2007 r Od urodzenia nie było żadnych problemów zdrowotnych na przełomie sierpnia i września tamtego roku Kornel zaczął narzekać na bóle stawów, kości, miewał temperatury wysokie po których nie było żadnych innych objawów, nagle pojawiały się bóle np ucha, gardła kaszel i tak jak szybko się pojawiały tak zaraz znikały by pokazywały się kolejne. Żadne z tych rzeczy nie wymagały antybiotyków tak mówili lekarze. Bóle nóg były tłumaczone jako bóle wzrostowe. Bóle umiejscawiały się w różnych miejscach jak pisałam w stawach np kostkach, biodrach lub kościach długich. Czas występowania był różny raz w nocy raz rano raz w ciągu dnia. Intensywność i skala bólu była różna w skali 1-10 raz 3 raz 7 raz 10 z krzykami. W listopadzie mały dostał znowu wys temperatury potem był spokój przez kilka dni a potem bardzo powiększony węzeł chłonny szyi a następnie bardzo delikatna wysypka. Kornelowi postawiono diagnozę szkarlatyna - dostał antybiotyk na 10 dni jednak skóra nie schodziła mu z rąk ani z nóg. Po szkarlatynie kornel dostał zlecenie na wykonanie morfologii. Wyniki:
data 28.11.2012
Leukocyty 10,3 tys/ul
Erytrocyty 4,6 mln/ul
hemoglobina 12,5 g/dl
hematokryt 37 %
MCV 80 fl
MCH 27 pg
MCHC 34,2 g/dl
Płytki krwi 322 tys/ul
RDW-CV 13,1 %
PDW 10,8 fl
MPV 9,8 fl
P-LCR 23,0 %
Neutrofile 1,93 tys/ul
Limfocyty 7,16 tys /ul
Monocyty 0,88 tys/ul
Eozynofile 0,26 tys/ul
Bazofile 0,0 tys/ul
Neutrofile 18,8 %
Limfocyty 69,6 %
Monocyty 8,6 %
Eozynofile 2,5 %
Bazofile 0,3 %

Laboratorium wykonało dodatkowo rozmaz krwi
gran. segmentowane 23 %
gran. kwasochłonne 2 %
Limfocyty 69 %
Monocyty 6
CRP 0,02

pokazałam \pani doktor wyniki powiedziała że wartości które są za wysokie względem normy albo za niskie są wynikiem infekcji.

Mijały kolejne tygodnie a my kolejne bóle syna traktowaliśmy jako wzrostowe
Jednak gdy doszły kolejne inne dolegliwości typu straszne pocenie się w nocy - mokra poduszka i konieczność zmiany pidżamy w nocy oraz ogólne osłabienie dziecka brak chęci do zabawy, szybkie męczenie się, senność zaczęliśmy się niepokoić. W poniedziałek poszłam do lekarza ze wszystkimi objawami, lekarz zbadał małego nie stwierdził opuchlizn wokół stawów i dał zlecenie na rozszerzone badania. Dziś otrzymałam wyniki badań\;

Morfologia krwi obwodowej:
Leukocyty 6,9tys/ul
Erytrocyty 4,56 mln/ul
Hemoglbina 13,0 g/dl
hematokryt 36,8 %
MCV 80,7 fl
MCH 28,5 pg
Płytki krwi 261 tys/ul
Rozmaz manualnie
Pałeczkowate 1 %
Segmentowane 18 %
limfocyty 77 %
Monocyty 3
komórki niezróżnicowane 1
OB 11

Mocz analiza:
kolor moczu żółty
ciężar wł 1,020
ph 6
Białko nb
glukoza nb
urobilinogen w normie
bilirubina nb
ciała ketonowe nb
osad moczu -
Nabłonki płaskie nieliczne w prep
krwinki białe 2-4wpw

LDH (ICD-9; K33) 279

RF(ICD-9 K21) 7,90 IU/ml

wapń całkowity 2,22
magnez 0,89
CRP 0,09
ASO 128


Prześwietlenie klatki piersiowej odbieram w poniedziałek.
Lekarz powiedział ze to może znaczyć wszystko i nic i że powinnam się udać do hematologa.
Co oznacza komórki niezróżnicowane 1???? A dlaczego limfocyty rosną? i co to jest podwyższone LDH??? Bardzo proszę o podpowiedź gdzie się udać i jakie badania robić co oznaczają te wartości?
Tak bardzo chciałabym by to było to nic
Z góry dziękuję za odpowiedź choć myślę - mam nadzieję ze to
 
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #2  Wysłany: 2013-04-25, 22:58  


Witaj Kasieńko,
Ze zgrozą zobaczyłam, że założyłaś kolejny wątek:(
Pamietam Cię doskonale i Twoją historą - szczególnie wątek Mamy...

Kasiu, nie znam się na szczegółowej interpretacji, ale wydaje mi się, że te wyniki nie sa jakieś fatalne. Trzeba wyjaśnić te komorki niezróżnicowane 1, ale to najlepiej hematolog.
Obraz objawów synka - bóli, pocenia się, stanów podgorączowych może być rzeczywiście niepokojący i rozumiem, że to Cię bardzo stresuje...
Trzymam Kochana Kasiu kciuki, by to nie było nic poważnego. Wierzę, że tak będzie.

Pozdrawiam cieplutko.
K.
_________________
Katarzynka36
 
 
greg1990 



Dołączył: 25 Wrz 2012
Posty: 203
Pomógł: 66 razy

 #3  Wysłany: 2013-04-25, 23:46  


Warto by było jakbyś na przyszłość wypisywała przy wynikach zakres referencyjny. Podwyższone LDH może niepokoić ale nie jest jakimś wyznacznikiem, który o czym kolwiek decyduje.

Warto zacząć działać faktycznie w jakiejś dobrej klinice hematologii, albo w Centrum Zdrowia Dziecka tam chyba najlepiej by było się zgłosić.(pamiętaj, że to nie musi być nowotwór, albo coś związanego z krwią, a w CZD na pewno zajęliby się synkiem z należytą uwagą gdyż mają spore doświadczenie)

Jak dla mnie to limit pecha Twoja rodzinka już wyczerpała(i to z nawiązką) i na prawdę wierzę, że z synem będzie wszystko OK. Pozdrawiam.
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #4  Wysłany: 2013-04-26, 09:31  


Spike40, niestety nie potrafię napisać co Twojemu synkowi dolega.
I tak jak pisze Greg, podawaj wartości referencyjne.

Komórki niezróżnicowane to komórki macierzyste. To takie komórki przed 'zróżnicowaniem'/'przed podziałem'. Mogą się przekształcać w dowolne komórki (tutaj krwi).

Samo stwierdzenie" komórki niezróżnicowane 1" to zbyt mało by się odnieść konkretnie do tej definicji z badania morfologicznego.
Komórki niezróżnicowane mogą dawać początek nowej komórce, nowej tkance, ale również mogą uczestniczyć w procesie tworzenia się wielu chorób powstających wskutek nieprawidłowego rozrostu komórek.

Zwiększenie stężenia LDH właściwie może być spowodowane każdym urazem uszkadzającym komórki.
Te podwyższone limfocyty - to też może być jakaś infekcja.
Poziom płytek krwi i hemoglobiny nie jest obniżony - to dobrze.

Nie stawiałabym na nowotwór krwi i tego Ci życzę.
I poczekajmy na odpowiedzi innych, może ktoś coś lepszego napisze. I przede wszystkim dalsza diagnostyka (ale Ty to wiesz :tull: )
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #5  Wysłany: 2013-04-26, 09:43  


Poprawiam się, zeskanowałam wyniki badań z listopada 2012 z wtorku

[ Dodano: 2013-04-26, 09:44 ]
i ostatni nie wiem czy robię to dobrze









SKMBT_22313042609100.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 14404 raz(y) 106,7 KB

SKMBT_22313042609101.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 16509 raz(y) 147,24 KB

SKMBT_22313042609110.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 12813 raz(y) 103,51 KB

SKMBT_22313042609111.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 15523 raz(y) 244,92 KB

 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #6  Wysłany: 2013-04-26, 09:47  


spike40 napisał/a:
Poprawiam się, zeskanowałam wyniki badań z listopada 2012 z wtorku

Świetnie, ale następnym razem bez danych osobowych :) _itsme_
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #7  Wysłany: 2013-04-26, 09:52  


właśnie teraz zorientowałam się ze ich nie usunęłam a nie wiem jak zrobić to teraz
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #8  Wysłany: 2013-04-26, 10:16  


spike40 napisał/a:
właśnie teraz zorientowałam się ze ich nie usunęłam a nie wiem jak zrobić to teraz

poczekać na życzliwość moderatorów/administratorów - na pewno to uczynią :)
:flow:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #9  Wysłany: 2013-04-26, 10:45  


Dzięki bardzo Moderatorowi za usunięcie danych osobowych

[ Dodano: 2013-04-26, 11:20 ]
może ktoś z Was ma namiary na dobrego hematologa dziecięcego w Warszawie? Chcę iść już może się uda prywatnie w weekend zaraz potem jest tyle dni wolnego!!

[ Dodano: 2013-04-26, 11:33 ]
Znalazłam hematologa Artura Gadomskiego w Warszawie ktoś go zna? Dziś może nas przyjąć.
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #10  Wysłany: 2013-04-26, 19:00  


Spike40, czekamy na wieści.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
spike40 



Dołączyła: 11 Wrz 2010
Posty: 199
Skąd: Woj. Mazowieckie
Pomogła: 16 razy

 #11  Wysłany: 2013-04-27, 06:24  


Moje dziecko ma zapalenie płuc :-D Nigdy w życiu nie myślałam że zapalenie płuc u dziecka wywoła tyle radości. Kornel ma powiększone węzły chłonne szyi. Pan doktor powiedział że nie doszukiwałby się innych źródeł, ale dla pewności zlecił jeszcze usg jamy brzusznej i inne badania krwi by wyjaśnić bóle kości. Zapalenie wyszło na rtg które odebrałam przed samą wizytą. Może wyszłam na matkę histeryczkę, ale się tego nie wstydzę jeśli chodzi i zdrowie moich dzieci. Daj Boże wszystkim czekającym na diagnozę by okazywała się tym "niczym" jak u mojego syna.
Dziękuję wszystkim że kolejny raz wysłuchaliście mnie na tym forum i poświęciliście swój czas by wyczytać to co napisałam
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #12  Wysłany: 2013-04-27, 07:57  


Spike40, cieszymy się razem z Tobą. ;) Pozdrawiam :)
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #13  Wysłany: 2013-04-27, 10:02  


Lepiej być histeryczką niż coś zaniedbać;)
Bobrze, że to tylko zapalenie płuc.
A sprawdzałaś u synka robale i grzyby?
Przy ich obecności w organizmie dzieja się różne dziwne rzeczy....
 
Katarzynka36 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Cze 2010
Posty: 2253
Skąd: Poznań
Pomogła: 393 razy

 #14  Wysłany: 2013-04-27, 11:34  


Kasiu,
Bardzo się cieszę, że to "tylko" zapalenie płuc. Tylko, bo wiadomo - przy wizji ewentualnej choroby onkologicznej zapalenie to prawie pryszcz.
A synek ma w ogóle jakis kaszel, czy to takie specyficzne zapalenie płuc? Bo w wynikach typu OB, CRP i leukocyty chyba powinien być jakiś ślad zapalenia. Pytanie czy to wirusowe czy bakteryjne zapalenie pluc...

Kasieńko, zdrowia dla Synka i mimo, że jesteś mi bliska, to nie zakladaj już Kochana więcej wątków:)

ściskam mocno!!!
_________________
Katarzynka36
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group