1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nowotwór trzustki? ;/
Autor Wiadomość
civic 


Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 110
Pomógł: 3 razy

 #1  Wysłany: 2012-07-03, 11:42  Nowotwór trzustki? ;/


witam

3 lata temu mój ojciec zmarł z powodu rozlania się pęcherzyka żółciowego. Teraz moja matka trafiła do szpitala na chirurgię, jestem załamany ;/

mama dzień przed zawiezieniem jej na SOR miała usg jamy brzusznej. Trzustka, nerki, węzły, wątroba - wszystko w normie. Wymiotowała i nic nie jadła - żoładek ze stenoza (zwężeniem). Konieczna pilna gastroskopia. W szpitalu zrobili jej gastroskopie i kilka dni potem operację. Żoładek naprawili, ale znaleźli dużego guza na trzustce. Niestety lekarz nic nie mówił o badaniu guza, stwierdził makroskopowo że to rak i że nic się nie da zrobić.

czy to możliwe że usg nie wykryło tak wielkiego guza? I czy trzeba zrobić jego biopsję? Może to nie rak ;/

proszę o odpowiedź, wątek będzie kontynuowany kiedy zdobęde jakieś wyniki ;/

[ Dodano: 2012-07-03, 11:45 ]
dodam, że mama nie miała żadnych objawów, nic zupełnie, zero bólu itp, tylko problemy z żołądkiem
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-07-03, 11:54  


civic napisał/a:
wątek będzie kontynuowany kiedy zdobęde jakieś wyniki

Czekamy w takim razie na wyniki.

Makroskopowo można podejrzewać raka, natomiast aby mieć pewność trzeba wykonać badanie histopatologiczne.
_________________
 
kaczak 


Dołączył: 23 Kwi 2012
Posty: 39
Pomógł: 3 razy

 #3  Wysłany: 2012-07-08, 20:30  


niestety badanie USG jest chyba jednym z mniej dokładnych badań, moj tsato też miał guza trzystki i na USG w opisie czytałem " Trzustka bez zmian ogniskowych, niepowiekszona"dopiero w CT wyszło szydło z worka
trzymajcie sie ciepło
pozdr
 
civic 


Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 110
Pomógł: 3 razy

 #4  Wysłany: 2012-07-08, 21:37  


witam

dzieki za zainteresowanie, mam nadzieje ze wyniki beda w tym tygodniu, mama czuje sie dobrze, chodzi, wszsytko jest jak dawniej, nie widac po niej nic a nic zeby cos jej dolegalo...
_________________
cały czas do przodu ;-)
 
Luna78 


Dołączyła: 27 Cze 2012
Posty: 15
Skąd: Kujawsko-Pomorskie

 #5  Wysłany: 2012-07-09, 17:43  


civic jestem z wami myślami , mama czuje się dobrze , więc trzeba miec nadzieję , że wszystko ułoży się równiez dobrze i za to będę trzymac kciuki :okok"
_________________
Pozdrawiam~~Sylwia
 
 
soja 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 1263
Pomogła: 194 razy

 #6  Wysłany: 2012-07-11, 15:12  


Civic, czy macie już wyniki badań ?
_________________
Mamuś ur. 01.08.1955 - zm. 28.11.2011 godz.22.27 (*) .
 
civic 


Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 110
Pomógł: 3 razy

 #7  Wysłany: 2012-07-11, 18:19  


wyników zero, lekarz tylko powiedział że w przypadku takiego sporego i dobrze widocznego guza nie robią biopsji :?ale?:

[ Dodano: 2012-07-11, 20:03 ]
stan mamy się pogorszył, doszło zapalenie płuc (prawego), podają bardzo silny antybiotyk, wszystko się może zdarzyć ;/ wciąż zero objawów - temp 36,6, zero bólu, zero kaszlu, duszności czy coś takiego
_________________
cały czas do przodu ;-)
 
civic 


Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 110
Pomógł: 3 razy

 #8  Wysłany: 2012-07-14, 22:48  


u mamy widoczna poprawa - wiecej sily i normalnie mowi, mam nadzieje ze jutro bedzie jeszcze lepiej, chyba zapalenie pluc mija
_________________
cały czas do przodu ;-)
 
civic 


Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 110
Pomógł: 3 razy

 #9  Wysłany: 2012-07-16, 22:23  


u mamy bez zmian, moze jest troche lepiej

mamy dwie opcje - dom albo hospicjum, wybieramy dom

nie mam wynikow badan, ale wiem wszystko od lekarza - mama ma raka trzustki w stadium g3, sa przerzuty w wezlach, jest zle

lekarz mowi ze mama moze pozyc kilka dni lub tygodni, ale oczywiscie to tylko Bóg wie

mama niedlugo wyjdzie bo juz je i nie zwraca, w domu sie nia zajmiemy

NAJWAZNIEJSZE - nic a nic jej nie boli! super!!! po drugie - wszystko mamie mowie to co lekarz powiedzial - jestem zdania ze pacjent powinien wiedziec wszystko, absolutnie wszystko. Dlatego mama jest w pelni swiadoma co moze ja czekac. Na szczescie to twarda baba (starsze pokolenie). Mowi ze co bedzie to bedzie i tyle, nie obi sie, nie zalamuje. Jest super!! Zeby tylko Bóg pozwolił jej żyć jeszcze i jeszcze...

[ Dodano: 2012-07-16, 22:26 ]
mama nei ma tez goraczki, temperatura 36,6, zero lekow przeciwbolowych

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-07-16, 22:41 ]
To świetnie, że mama nie odczuwa bólu i ma takie nastawienie :)
_________________
cały czas do przodu ;-)
 
beata1978 


Dołączyła: 03 Lip 2012
Posty: 30

 #10  Wysłany: 2012-07-17, 07:33  


civic napisał/a:
NAJWAZNIEJSZE - nic a nic jej nie boli! super!!! po drugie - wszystko mamie mowie to co lekarz powiedzial - jestem zdania ze pacjent powinien wiedziec wszystko, absolutnie wszystko. Dlatego mama jest w pelni swiadoma co moze ja czekac. Na szczescie to twarda baba (starsze pokolenie). Mowi ze co bedzie to bedzie i tyle, nie obi sie, nie zalamuje. Jest super!! Zeby tylko Bóg pozwolił jej żyć jeszcze i jeszcze...


To super ze mama tak sie czuje i ze ma takie podejscie. Ja mamie nic nie powiedziałam :( Do końca mówiłam ze bedziemy walczyc. Nie wiem czy to dobrze czy żle, na to pytanie mogłaby jedynie odpowiedzie mi mama ale to chyba kiedyś jedynie w tym przyszłym życiu :(
_________________
Mamo nie bój się.
 
civic 


Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 110
Pomógł: 3 razy

 #11  Wysłany: 2012-07-17, 21:40  


wielkie dzięki za wsparcie, to bardzo ważne, pozdrawiam wszystkich walczących i ich rodziny

mama z dnia na dzień jest coraz silniejsza, jest coraz lepiej. Dzisiaj w końcu po tygodniu usiadła i rozprostowała kości, wstała na chwilę. Jutro będziemy z bratem dalej stawiać ją na nogi. Nie ma już sondy i monitora. Ciśnienie, krew, temperatura - wszystko w normie. Mama ma apetyt, dużo pije (była odwodniona). Kiedy trafi do domu i zaczną odwiedzać ją znajomi, rodzina i przyjaciele będzie jeszcze lepiej (mama jak moj ojciec nikogo w szpitalu nie chciala widzec oprocz nas - synów).

pozdrawiam
_________________
cały czas do przodu ;-)
 
beata1978 


Dołączyła: 03 Lip 2012
Posty: 30

 #12  Wysłany: 2012-07-18, 07:45  


civic napisał/a:
mama z dnia na dzień jest coraz silniejsza, jest coraz lepiej. Dzisiaj w końcu po tygodniu usiadła i rozprostowała kości, wstała na chwilę.

Ciesze się razem z Tobą! Korzystajcie więc z tego ze mama tak dobrze sie czuje :)
_________________
Mamo nie bój się.
 
civic 


Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 110
Pomógł: 3 razy

 #13  Wysłany: 2012-07-20, 22:57  


witam

a wiec u mamy dzisiaj poprawa, jest lepiej i to sporo lepiej, je oczywiście, jest silneijsza, lepiej sie czuje, dalej zero bólu. Zastanawiam sie kiedy wyjdzie... mam nadzieje ze niedlugo ;-)
pozdro

[ Dodano: 2012-07-20, 23:14 ]
ciesze sie dosłownie każdym dniem!
_________________
cały czas do przodu ;-)
 
civic 


Dołączył: 01 Lut 2010
Posty: 110
Pomógł: 3 razy

 #14  Wysłany: 2012-08-02, 19:11  


mam wyniki, na razie mam pytanie - stwierdzono rozsiew i duzego guza trzustki, ale po operacji zoladka w TK napisane jest ze wszsytko jest w normie tylko ogon trzustki pogrubialy do 4cm. Czy moze byc tak, że wszystko jest OK czyli zgodnie z poprzednimi wynikami (rozsiew), a nie zmienilo sie nic w stosunku do niego?
_________________
cały czas do przodu ;-)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #15  Wysłany: 2012-08-02, 20:28  


civic napisał/a:
Czy moze byc tak, że wszystko jest OK czyli zgodnie z poprzednimi wynikami (rozsiew), a nie zmienilo sie nic w stosunku do niego?

Kurcze, pogubiłam się w pytaniu - poproszę jaśniej :)
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group