1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 30
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz głowy trzustki.Czy to jest pewne?
beata1978

Odpowiedzi: 68
Wyświetleń: 28183

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-05-04, 00:06   Temat: Guz głowy trzustki.Czy to jest pewne?
Kubuś robisz wszystko co mozesz dla swojej Mamy. Masz racje - szkoda ze nie mozna wyciąć guza i by było po kłopocie. Niestety nie ma tak łatwo. U mojej Mamy tez nie spieszyli sie ze "spuszczaniem" wody. panikowałam bo miała staraszny ten brzuch, ale pomimo wezwania lekarza nic nie zrobili :( Duzo sił zycze. Pamietaj ze jestesmy z Toba i z Twoja Mamą.
  Temat: Czy to na pewno rak trzustki?
beata1978

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 30742

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-25, 16:52   Temat: Czy to na pewno rak trzustki?
Majko zrób wszystko zeby siostra nie cierpiala. Trzeba miec nadzije, trzeba walczyc ale jednoczesnie rob wszysto zeby siostra nie cierpiala. Moja mama umierala kilka tygodni temu na raka trzustki. Wspomnienie tego koszmaru jest we mnie tak głeboko ze ze wszystkich sił jestem z Toba i z Twoja i siostra. Mojej mamie pomoglo hispicjum domowe. Plastry ktore tam otrzymalismy co prawda bardzo otumanily mame ale nie cierpiala, spokojnie spała. Trzymajcie sie
  Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
beata1978

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 55273

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-08-23, 07:58   Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
pelagia napisał/a:
Boję się ,że to początek końca. Jutro u mamy ma być pielęgniarka zobaczymy jak ona oceni stan mamy...

Pelagia co u Was? Trzymacie się?
  Temat: co ja mam zrobić?
beata1978

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 19132

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-08-23, 07:53   Temat: co ja mam zrobić?
jolapol napisał/a:
uwierz, te dni same sie zamażą, ale musi minąć trochę czasu. ja przez pół roku od śmierci mamy- byłam z nią non stop przez ostatni tydzień- miałam koszmary wieczorami( mama umarła po 22.) nie mogłam zasnąć, miałam przed oczyma Ją w najgorszym stadium, czyli jak nie miała już sił , ale chciała iść do toalety. prowadziłyśmy ją we dwie, a Mama wyglądała i poruszała sie jak zombie.teraz -1,5 roku od smierci- pamiętam ją cudną. ŻYCZE SIŁY, bo jeszcze sporo płaczu, smutku , buntu i tym podobnych stanów. ALE NAPRAWDĘ , BĘDZIE DOBRZE, choc nie tak samo

Dziękuje za te słowa pocieszenia. Narazie wydaje mi sie to tak trudne. Mma wrazenie ze nigdy nie wymarze tych ostatnich dni z pamieci
  Temat: Rak trzustki / nadnercza, rozsiany proces nowotworowy
beata1978

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 12199

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-24, 23:14   Temat: Rak trzustki / nadnercza, rozsiany proces nowotworowy
Bardzo mi przykro. Wiem co czujesz, moja Mama odchodziła podobnie :( Jestem z Toba myslami :(
  Temat: Guz głowy trzustki, przerzuty do wątroby
beata1978

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 23242

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-22, 21:52   Temat: Guz głowy trzustki, przerzuty do wątroby
Asia to co piszesz nic dobrego nie wróży. Jakbym czytała o mojej mamusi :( Wierze ze nie mozesz utrzymac juz emocji, mi łzy leciały nawet jak szłam ulicą i pomyslalam tylko o mojej mamusi, której nie potrafie pomoc. To są cięzkie dni, jestem z Tobą, tylko tyle mogę zrobic :(
Pelagia - wydaje mi sie ze dotarło do Twojje Mamy to ze jej wybaczyłas. Niestety przechodzilam przez to co Ty.Moja Mama tez piła. To co przeszłam to było piekło, ale to ani nie czas ani nie miejsce na to aby o tym pisać. Wiem jednak jedno - wybaczyłam jej i powiedziałam jej o tym, kiedy już myslałam ze i tak nie słyszy, poprosiłam tez sioste zeby jej powiedziała ze wybacza wszystko. Wiem ze to mogl byc zbieg ololicznosci ale kiedy siostra powiedziala jej ze wybacza wszystko, mama jakby chciala cos na to odpowiedziec, ale to byly ostatnie jej rychy warg. Wtedy odeszła. Czyżby naprawde słyszała, czy na to czekała? Mysle ze tak. Tak wiec Asia staraj sie powiedziec to co chcesz Mamie przekazac, masz teraz na to czas.
  Temat: Nowotwór trzustki? ;/
beata1978

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-18, 07:45   Temat: Nowotwór trzustki? ;/
civic napisał/a:
mama z dnia na dzień jest coraz silniejsza, jest coraz lepiej. Dzisiaj w końcu po tygodniu usiadła i rozprostowała kości, wstała na chwilę.

Ciesze się razem z Tobą! Korzystajcie więc z tego ze mama tak dobrze sie czuje :)
  Temat: Nowotwór trzustki? ;/
beata1978

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18940

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-17, 07:33   Temat: Nowotwór trzustki? ;/
civic napisał/a:
NAJWAZNIEJSZE - nic a nic jej nie boli! super!!! po drugie - wszystko mamie mowie to co lekarz powiedzial - jestem zdania ze pacjent powinien wiedziec wszystko, absolutnie wszystko. Dlatego mama jest w pelni swiadoma co moze ja czekac. Na szczescie to twarda baba (starsze pokolenie). Mowi ze co bedzie to bedzie i tyle, nie obi sie, nie zalamuje. Jest super!! Zeby tylko Bóg pozwolił jej żyć jeszcze i jeszcze...


To super ze mama tak sie czuje i ze ma takie podejscie. Ja mamie nic nie powiedziałam :( Do końca mówiłam ze bedziemy walczyc. Nie wiem czy to dobrze czy żle, na to pytanie mogłaby jedynie odpowiedzie mi mama ale to chyba kiedyś jedynie w tym przyszłym życiu :(
  Temat: Guz głowy trzustki, przerzuty do wątroby
beata1978

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 23242

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-14, 11:52   Temat: Guz głowy trzustki, przerzuty do wątroby
Asiu niestey cos wiem na temat szybkiego postępowania choroby. U mojej mamy wykryto 18 maja guza trzustki z przerzutami do watroby a wczoraj moją mamusię pochowaliśmy. To jest tak trudne ze tego nie da sie opisać. Ciesz sie każdym dniem z mamą i doceniaj to, że tak wiele wspolnych dni jest Wam dane od momentu diagnozy, u nas niestety było bardzo szybko
  Temat: co ja mam zrobić?
beata1978

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 19132

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-14, 11:44   Temat: co ja mam zrobić?
asereT napisał/a:
Niestety, pamięta się wszystko i wciąż od nowa rozpamiętuje, wciąż i wciąż.... i ciągle myśli się, co zrobiłam nie tak..co mogłam jeszcze zrobić...a może tego nie powinnam robić, ..i tak w kółko dzień i noc...


Niestety jest tak dokładnie jak mówisz :(
  Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
beata1978

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 55273

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-12, 22:52   Temat: Rak trzustki -czego się dalej spodziewać?
Pelagia, uzaleznienie jest widocznie silniejsze. Jestes cudowną córka i mama to wie ale tez wie ze niewiele czasu jej pozostało więc chce przez ten ostatni czas robic to co sprawia jej przyjemność. Musi Ci byc strasznie cieżko, bo włożyłaś tyle serca, czasu, sprytu, żeby jej pomoc a ona to odrzuciła. Niestety na chwile obecna to najlepsze wyjscie odciąć się. Wybrała dawne życie :( Niestety cholernie Cię rozumiem :(
  Temat: co ja mam zrobić?
beata1978

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 19132

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-12, 22:14   Temat: co ja mam zrobić?
Dziękuje Wam za wsparcie. Mam pytanie do tych których bliscy odchodzili na raka. Czy naprawde da sie chocia ztroche wymazac z pamieci te ostatnie dni?Ciagle powraca mi we wspomnieniach ta mama cierpiaca, te ostatnie dni :( Jutro pogrzeb, boje sie. Wydwaalo mi sie ze jestem slina ale przeliczyłam sie.
  Temat: co ja mam zrobić?
beata1978

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 19132

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-11, 22:34   Temat: co ja mam zrobić?
Mama odeszła dzisiaj o 10.30. Nadal nie mogę w to uwierzyc. I niech mi nikt nie mowi ze chory nie słyszy. Wydaje mi sie ze mama pomimo ze sprawiała wrazenie iz nie jest świadoma, wszystko słyszała i rozumiała. Albo to taki moje złudzenie. Powiem Wam ze przejscie z mamą przez te kilka dni Jej umierania to chyba prawdziwa droga krzyzowa. patrzenie n ato jakukochana osoba sie zmienia z dnia na dzień, jak zanika, jak odchodzi. To koszmar jest

[ Dodano: 2012-07-11, 22:36 ]
A tak w ogole to za wszystko Wam bardzo dziękuje. tak jak wczesniej pisałam Wasze rady były nieocenione. Naprawde to forum spełnia swoja role. dziękuje Wamz całego serca
  Temat: Guz trzonu trzustki. Podejrzenie zmian wtórnych w wątrobie.
beata1978

Odpowiedzi: 95
Wyświetleń: 52624

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-09, 22:29   Temat: Guz trzonu trzustki. Podejrzenie zmian wtórnych w wątrobie.
Tomek0 napisał/a:
Czy jest ktoś kto miał guza trzonu trzustki a teraz bawi się ze swoimi wnukami?
A może mój tata będzie pierwszy?
Tak będzie pierwszy


Trzymam kciuki zeby tak było w Waszym przypadku
  Temat: co ja mam zrobić?
beata1978

Odpowiedzi: 61
Wyświetleń: 19132

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-07-09, 22:04   Temat: co ja mam zrobić?
Jestem z mama w domu. wczoraj jeszcze powolutku szła do wc i zjadla kilka lyzek kaszmi i troche piła. Dzis juz nie wstaje, nieje, nie pije, rzadko otwiera oczy. Ma strasznie duzy brzuch, zółte oczy i mało robi siku. Nie mam prawie juz z Mama kontaktu chciaz wydaje mi sie ze mnie słyszy. Jak długo potrwa ten koszmar! Nawet nie wiem czy ją boli. Czasmi postękuje ale to jak próbuję zmienic jej pozycje lezenia. A moze ją boli ale nie ma siły dac znac. Skad ja mam wiedziec co mam robic, jak jej pomoc. A jesli ona nie moze mi nic powiedziec, pokazac bo jest taka słabiutka> czy moze byc od tych palstrów taka słaba?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group