1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2012-12-17, 18:13
Ból uda ??
Autor Wiadomość
mojamila 


Dołączyła: 17 Gru 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-12-17, 17:12  Ból uda ??


Witam po raz pierwszy

Wszystko zaczęło się we IX od bólu całego uda, oczywiście leczenie neurologiczne -rwa kulszowa. 1,5 m-ca temu wyczułam w udzie zgrubienie -bolesne i od tego się zaczęło. Zrobiłam badania krwi są ok, CRP ok, fosfataza zasadowa ok. Miałam robione badanie RTG wyszło ok.
Badanie radiologiczne wykazało maź po prawej str uda, radiolog podejrzewał kaletkę.

Odebrałam dziś RM z opisem:

MR stawów biodrowych:
Badanie MR stawów biodrowych, sekwencje SE, FSE, FAT-SAT, GE (Po uwidocznieniu patologii w tkankach miękkich uda prawego, badanie rozszerzono o badanie 1/2 górnej uda prawego)
Badanie wykazuje prawidłowy obraz obu stawów biodrowych. Patologicznego sygnału ze szpiku kostnego nie stwierdzono. Zarys, grubość i sygnał chrząstek stawowych są PRAWIDŁOWE. Nie wykazano zwiększonej ilości płynu w jamach stawowych.
W tkankach miękkich bocznej części uda prawego, bocznie od mięśni pośladkowego średniego i pośladkowego wielkiego oraz obszernego bocznego i napinacza powięzi szerokiej widoczna jest nieprawidłowa, dobrze odgraniczona, podłużna, niejednorodna zmiana podwyższonego sygnału w obrazach T2 o wymiarze a-p ok. 70 mm, dwubocznym ok. 42, górno-dolnym ok. 215 mm, ulegająca wzmocnieniu, głównie obwodowemu po podaniu środka paramagnetycznego.
Opisywana zmiana łączy się w przedniej części z mięśniem napinaczem powięzi szerokiej.
Obraz MR może odpowiadać poszerzonej kaletce do różnicowania ze zmianą o innym charakterze.

Bardzo proszę o interpretację, święta za pasem a ja się tak bardzooo boję :cry:

[ Dodano: 2012-12-17, 17:14 ]
Przepraszam, źle umiejscowiłam post, mogę prosić o przeniesienie???
 
srrokkka 


Dołączyła: 14 Gru 2012
Posty: 22
Pomogła: 1 raz

 #2  Wysłany: 2012-12-17, 18:55  


Witaj,
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłaby wizyta w Centrum Onkologii w Warszawie, a dokładnie w KNTMiK (Klinika Nowotworów tkanek miękkich i kości) postaraj się zarejestrować w przychodni do specjalisty.
Przesyłam Ci link ze stroną gdzie są nazwiska lekarzy, niestety nie wiem, który z nich zajmuję się tkankami miękkimi. http://www.coi.pl/index.p...-mikkich-i-koci

Najlepszy byłby prof. Rutkowski, jednak bardzo trudno się do niego dostać, może najpierw spróbuj umówić się prywatnie, z tego co wiem też tak przyjmuję.
http://www.znanylekarz.pl...hirurg/warszawa

Nie denerwuj się, może okazać się, że to np torbiel...bądź dobrej myśli.
Daj znać, czy coś udało się załatwić.

Pozdrawiam
 
mojamila 


Dołączyła: 17 Gru 2012
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2012-12-17, 19:07  


Wróciłam od lekarza, dał mi skierowanie właśnie w to miejsce.
Niby stwierdził, że z RM nie jest to rakowe, ale czy może tak stwierdzić?

Zadzwoniłam na Onkologie a pani mi powiedziała, że moje skierowanie powinnam przepisać do Poradni chirurgii onkologicznej :roll:
Umówiła mnie na 7 stycznia.

Proszę mi powiedzieć, czy na 1 wizycie jest szansa, ze coś będą mi robić czy to tylko wizyta pro forma.

Odnośnie doktora, słyszałam, że to dobry lekarz, a jak z umówieniem się do niego trudno?
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #4  Wysłany: 2012-12-18, 09:30  


mojamila napisał/a:
Obraz MR może odpowiadać poszerzonej kaletce do różnicowania ze zmianą o innym charakterze.

Radiolog sugeruje, że może to by kaletka, ale diagnostyka musi byc poszerzona, aby wykluczyc inne zmiany (dlatego masz skierowanie - musi byc do chirurga onkologa, bo w Warszawie przechodzi się zawsze najpierw przez chirurga, a później dopiero do onkologa klinicznego)
mojamila napisał/a:
Proszę mi powiedzieć, czy na 1 wizycie jest szansa, ze coś będą mi robić czy to tylko wizyta pro forma.

Na pewno wyznaczą termin na biopsje i wtedy będzie wiadomo z czym mamy do czynienia.
mojamila napisał/a:
Odnośnie doktora, słyszałam, że to dobry lekarz, a jak z umówieniem się do niego trudno?

...kolejki, kolejki
 
mojamila 


Dołączyła: 17 Gru 2012
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2012-12-19, 20:57  


Dziękuję Wam za odpowiedź.

Niestety siedzę :uuu: myślę ... i bardzoooooo się boje :cry:

Na pewno jesteście już wdrożeni w temat, czy moje objawy mogą sugerować raka?
 
aislinn 


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 211
Skąd: Warszawa
Pomogła: 19 razy

 #6  Wysłany: 2012-12-20, 08:49  


mojamila, postaraj się nie martwić na zapas :) W chwili obecnej sytuacja jest taka, że nie wiadomo co to jest - stąd konieczność konsultacji i dalszej diagnostyki.
Póki co nie myśl o tym za dużo i żyj normalnie. Zawsze w sytuacjach oczekiwania na wynik/ konsultację etc. powtarzałam sobie, że nie ma co się denerwować, bo wyniku i tak już nie zmienię... Jedyne co mogę zmienić to własne nastawienie ;)
Serdecznie pozdrawiam :)
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #7  Wysłany: 2012-12-20, 20:56  


mojamila napisał/a:
Na pewno jesteście już wdrożeni w temat, czy moje objawy mogą sugerować raka?

Twój radiolog i onkolog sugerują, że NIE MASZ raka. Ale jako odpowiedzialni lekarze poszerzają diagnostykę.
Ciesz się życiem i świętami.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group