1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BIRADS 4c - czy jest bardzo źle??
Autor Wiadomość
hanka2501 


Dołączyła: 18 Cze 2023
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2023-06-20, 14:38  BIRADS 4c - czy jest bardzo źle??


Witam wszystkich serdecznie.
Na początku maja wymacałam sobie guzka w lewej piersi. Zapisałam się prywatnie na USG. USG wykonałam po miesiącu (tyle czekałam na wizytę) i niestety lekarz powiedział, że zmiana jest bardzo podejrzana, że potrzebna będzie biopsja gruboigłowa. Wczoraj miałam wizytę w Poradni Chorób Piersi, wykonana mammografia a dziś biopsja gruboigłowa ze wspomaganiem próżni.
Teraz trzeba czekać na wynik.

Poniżej opis USG:
"Piersi tłuszczowo-gruczołowe z obecnością zmian mastopatycznych.
W piersi lewej na godz. 7, około 2-3cm od brodawki (na granicy otoczki), na głębokości 1 cm widoczna jest zmiana hypoechogeniczna o wym. 11x7x6mm.
Zarysy zmiany są nieregularne, częściowo zatarte-zmiana podejrzana konieczna weryfikacja hist-pat.
W sąsiedztwie tej zmiany 9o ok. 8mm) kolejne ognisko hypoechogeniczne o podobnej morfologii-satelitarne? - na godz.7, ok. 3 cm od brodawki, na głębokości 1-2 cm o wymiarach 7x3x4mm.

W piersi prawej patologicznych zmian ogniskowych nie uwidoczniono. W jej obrębie zaznaczone nieco poszerzone do 3mm przewody mlekowe w kwadracie dolnym zewnętrznym.

Węzły chłonne pachowe niepowiększone - sonograficznie niepodejrzane (największy po stronie prawej o wym. 30x9mm, po stronie lewej 28x8mm) z niepogrubiałą warstwą korową (grubości do 2mm).

BIRADS 4c"

Czy rokowania są bardzo złe? Jestem przerażona. Nie mogę jeść, mam koszmary.
 
mVeltan 


Dołączył: 10 Lip 2020
Posty: 142
Skąd: Lublin
Pomógł: 16 razy

 #2  Wysłany: 2023-06-21, 09:58  


Witaj, w skali BIRADS stopięń 4C oznacza że szacunkowe ryzyko wystąpienia zmiany złośliwej oscyluje w granicach 50-95%. To duże ryzyko ale nie przesądza o wystąpieniu nowotworu, u ciebie wszystko poszło sprawnie była wykonana biopsja, teraz trzeba czekać na wynik. Zmiany nie są duże, , węzły chłonne wyglądają na czyste a to bardzo dobra wiadomość. Pozdrawiam
 
hanka2501 


Dołączyła: 18 Cze 2023
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2023-06-26, 14:00  


Dzień dobry,
Mam wyniki biopsji. Niestety potwierdziło się. Może ktoś pomoże mi zinterpretować wyniki??

Opis rozpoznania: Rak inwazyjny piersi (typ zrazikowy) G1 (3+1+1) (B5).
Największy wymiar raka inwazyjnego:0,7 cm.
Immunofenotyp: p63 (-), e-cadheryna (-), ER(+ w 95% komórek, reakcja 3+), PR (+ w 95% komórek, reakcja 3+), Ki67 (+ w 30% komórek),
HER-2 (reakcja 0).
ICD10: C50
8520/3 T-04030)* (ICD-10: C50 - Nowotwór złośliwy sutka)
Opis rozpoznania: (M-00012 T-04030)*
Opis makroskopowy Do badania nadesłano 2 fragmenty tkankowe po około 1,5 cm w największym wymiarze każdy. Materiał zbadano w całości (2 wycinki).

Czy rokowania są złe??? Nie mogę zebrać myśli.
 
mVeltan 


Dołączył: 10 Lip 2020
Posty: 142
Skąd: Lublin
Pomógł: 16 razy

 #4  Wysłany: 2023-06-26, 18:38  


hanka2501 napisał/a:
Opis rozpoznania: Rak inwazyjny piersi (typ zrazikowy) G1 (3+1+1) (B5)

Witaj, Niestety potwierdziło się rozpoznanie nowotworu, ale na szczęście jest to G1 czyli nowotwór o niskiej złośliwości, dobrze zróżnicowany co jest bardzo pozytywną wiadomością. Niewielki wymiar guza niska złośliwość i bardzo prawdopodbny brak przerzutów węzłowych i odległych daje dużą szansę na pomyślne rokowanie. Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group