1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Biotene żel znikł z aptek
Autor Wiadomość
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #1  Wysłany: 2013-02-14, 15:23  Biotene żel znikł z aptek


Biotene oralbalance żel; zastępujący ślinę, który pomagał nam tak bardzo w Xerostomi, nam po Radioterapii, znikł z aptek. Hurtownie świecą pustkami a na moje poszukiwania w kolejnych hurtowniach usłyszałem odpowiedz, że sprawa ma się wyjaśnić w miesiącu maju. Lek dostępny do tej pory w aptekach, bez recepty, jest bardzo pomocny w walce z brakiem śliny. Pomaga też, bardzo dobrze, w przesypaniu spokojnie nocy. Czy ekonomia znów wzięła górę nad rozsądkiem? Na pytania innych Forumowiczów; 'Jak sprawa ma się w aptekach na moim terenie...'? Z moich ustaleń, ma się tak jak napisałem na wstępie. W aptekach internetowych lek także już nie dostępny...
Prosimy więc poprzez Forum i Fundację DSS, o zadanie pytania Firmom Farmaceutycznym, w tej istotnej dla nas sprawie .
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #2  Wysłany: 2013-02-14, 20:12  


W mojej aptece jest to dostępne, bo sprowadzili jakiś czas temu to dla mnie i mają zapas, a mnie jakoś ślina wróciła, i nie potrzebuję. Mogę wykupić i podesłać.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2013-02-14, 20:42  


Jutro dopytam w hurtowniach zaopatrujących moją aptekę.
kmis757, w jakich hurtowniach Ty pytałeś?
_________________
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #4  Wysłany: 2013-02-14, 21:40  


Na chwilę obecną bardzo dziękuję. Jutro w swojej aptece wykupi ten lek Ewa (ewka1) i podeśle mi a ja odeślę jedno opakowanie też poszukującej Basi (Basiajani). Jeśli będzie taka potrzeba to napisze i poproszę Was, moi drodzy. Wcześniej sprawdzałem w hurtowniach na dolnym śląsku i sprawdzała Małgosia43 w rejonie Łodzi (brak w aptekach i w hurtowniach). Basia szukała też w aptekach we Włoszech dla mamy ale i tam nagle znikł z aptek. Poruszyłem ten problem po sprawdzeniu go... :|
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2013-02-14, 21:42  


kmis757 napisał/a:
sprawdzała Małgosia43 w rejonie Łodzi (brak w aptekach i w hurtowniach).

Tylko że apteki zaopatrują się w różnych hurtowniach, stąd moje pytanie jakie konkretnie były sprawdzane (hurtowni jest sporo), by nie dublować ewent. poszukiwań :) Jeśli nawet już nie Tobie/Wam przyda się ta informacja, to inni być może będą zainteresowani.
_________________
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #6  Wysłany: 2013-02-14, 21:51  


absenteeism, Mamy Basi i mój problem pomoże rozwiązać Ewa i Artur. Dzięki za podjecie tematu a nasza rozmowa i dane mogą być pomocne innym. Podam jutro co to za hurtownie...

[ Dodano: 2013-02-14, 22:05 ]
Ewa sprawdziła, tez jest jedna sztuka ze starego zapasu...

[ Dodano: 2013-02-15, 18:35 ]
Po przeprowadzonym śledztwie telefonicznym przez Małgosie ( na terenie hurtowni łódzkich), potwierdziło się to co i ja wczoraj dowiedziałem się w dwóch hurtowniach na terenia dolnego śląska. Lek z datą ważności (jeszcze ważny) do 3-ch miesięcy, musi zostać wycofany z apteki. Jeśli klient potrzebuje go do użytku natychmiastowego, to jest informowany przez aptekę o krótkim terminie ważności leku i jeśli mu to odpowiada to może zakupić ten specyfik. Na terenie naszego kraju znajduje się gdzieniegdzie jeszcze w hurtowniach i aptekach ten specyfik, z terminem ważności do kwietnia tego roku.
Nowego (z nowym terminem ważności, czyli po IV 2013) specyfiku; 'Biotene żel' nie ma w tej chwili w całym kraju i hurtownie nie potrafią odpowiedzieć czy ten lek sprowadzany do polski (i UE) z ameryki, będzie nadal dostępny i jaki los czeka ten specyfik na naszym rynku. Hurtownie podają jedynie informację: 'sprawa wyjaśni się w miesiącu maju 2013'. Nie wiadomo też co mogło by go zastąpić.
Co z tego wynika:
- wykupienie go na zapas, jeśli oczywiście jest jeszcze gdzieś w starych zapasach, nie ma sensu ze względu na krótki termin ważności (IV 2013),
- zadanie pytania Firmom Farmaceutycznym o jego dalszy los, na naszym rynku, jest poza zasięgiem zwykłego wyjadacza... :|
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #7  Wysłany: 2013-02-16, 06:40  


kmis757 napisał/a:
zadanie pytania Firmom Farmaceutycznym o jego dalszy los, na naszym rynku, jest poza zasięgiem zwykłego wyjadacza...

Eeetam, zadzwonię do Glaxo (oni są producentem Biotene) i zapytam :)
_________________
 
małgosia_43 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Cze 2011
Posty: 768
Skąd: Łódź
Pomogła: 75 razy

 #8  Wysłany: 2013-02-16, 09:00  


Pytanie o dostępność Biotene przez kierowniczkę jednego z największych składów konsygncyjnych w Polsce było skierowane bezpośrednio do Glaxo i właśnie z tego źrodła wiem, że informacja o dostępności Biotene będzie podana na przełomie kwietnia i maja br..
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #9  Wysłany: 2013-07-27, 15:50  


małgosia_43 napisał/a:
Pytanie o dostępność Biotene przez kierowniczkę jednego z największych składów konsygncyjnych w Polsce było skierowane bezpośrednio do Glaxo i właśnie z tego źrodła wiem, że informacja o dostępności Biotene będzie podana na przełomie kwietnia i maja br..
. I mamy co mamy; tak pomocny zel Biotene przy braku sliny, po radioterapi przelyku, jest niedostepny dla nas w polskich hurtowniach. Dobrze, ze sa Przyjaciele za granica :-) no i tam sie oplaca sprzedawac ten specyfik...
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
ina_b 


Dołączyła: 28 Lip 2012
Posty: 92
Pomogła: 16 razy

 #10  Wysłany: 2013-07-27, 22:42  


Niestety, coraz więcej leków jest niedostępnych w Polsce...

Ostatnio sama miałam taki problem i nawiązałam kontakt z internetową apteką niemiecką (może komuś przydadzą się te informacje). Ja akurat mailowałam z apteką , która realizuje również zamówienia z Polski, także na leki na receptę.
Recepta musi zawierać następujące informacje: imię i nazwisko pacjenta, datę urodzin pacjenta, nazwisko i imię lekarza + jego adres + pieczątkę + podpis, nazwę leku i ilość.
 
Matta666 


Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 1

 #11  Wysłany: 2014-08-06, 12:59  


Witam,

Żel Biotene jest dostępny do zamówienia przez internet z niemieckiej apteki http://www.apo-discounter...nej-p-5358.html
Biotene dostępne jest tam także w formie pasty i sprayu.
znalazłam również taki żel http://www.apo-discounter...iny-p-3070.html Czy ktoś stosował i może coś o nim powiedzieć?
 
ewka1 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 2300
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 226 razy

 #12  Wysłany: 2014-08-06, 13:15  


Niestety również w Niemczech już jest problem z kupieniem tego żelu.Nawet w takich miastach jak Hamburg czy Berlin już go nie można kupić.

[ Dodano: 2014-08-06, 14:18 ]
Wiem,że można go kupić w Anglii.W Danii był niedostępny już w 2013 roku.
_________________
ewka
 
r.skibniewski 


Dołączył: 04 Sie 2014
Posty: 9

 #13  Wysłany: 2014-08-06, 21:58  


Czy ktos wie czemu to wycofali ? lub wstrzymali czasowo produkcje ?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group