1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Biopsja piersi - guz do dalszej diagnostyki
Autor Wiadomość
Anuska 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2010-10-08, 11:59  Biopsja piersi - guz do dalszej diagnostyki


Witam.
Pisze na tym forum poniewaz szukam informacji w internecie co oznacza moje rozpoznanie.
Czytajac jestem wystraszona i nie wiem czy mam sie oswoic z najgoszym czy jest szansa ze moze bedzie dobrze???
Ostatnie Usg mialam w grudniu. Bylo wszystko ok. 2 meisiace temu wyczulam guzek. Mialam robiona bopsje:
rozpoznanie kliniczne: tumor mammae sin
opis: piers lewa-material obfitokomorkowy-dominuja platy lagodnych komorek gruczolowych, nagie jadra komorek mioepitelium, takze platy o nieprawidlowym wygladzie. konieczne szczegolowe badanie histopatologiczne zmienionej tkanki.

Dodam ze na Usg jezeli chdozi o pachy i przewody mlekow- sa w granich normy.

Czy moze ktos mi odp czy stwierdzono u mnie juz raka piersi? Czy to juz to?
Czy tylko tak wyogolnione aby to zbadac i mzoe sie okazac ze to nie bedzie rak???

Proszę o pomoc :(
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2010-10-08, 12:24  


Anuska, witaj.

Tumor mammae sin - guz piersi lewej.
Badanie histopatologiczne określi dokładnie charakter tego guza, jego stopień złośliwości.
Powinno to nastąpić możliwie szybko podczas zabiegu usunięcia tego guza a także oznaczenia i przebadania węzła chłonnego wartowniczego (zobacz: SLN).
Czy dostałaś skierowanie na zabieg ? Na kiedy jest przewidziany ?

Twoja sytuacja wymaga szybkiego działania, ale wcale nie musi być zła.
Całkiem możliwe, że guz jest jeszcze we wczesnym stadium rozwoju, możliwe że nie są zajęte przerzutowo węzły chłonne. Trzeba to pilnie wyjaśnić.

Czekamy na dalsze wiadomości. Pozdrawiam.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Anuska 


Dołączyła: 08 Paź 2010
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2010-10-08, 12:40  


Lekarz dala mi tylko skierowani do poradni onkologicznej gdzie najblizszy termin wizyty jest na 6 grudnia.
w moim miescie nie ma takiej poradni.
Czyli rozumiem ze mam guza ( raka) ? Czy termin guz a rak znacza cos innego?
I rozumiem ze moze byc lagodny badz zlozliwy?
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #4  Wysłany: 2010-10-08, 13:39  


Termin 6 grudnia - za 2 miesiące - wydaje mi się zbyt odległy. Uważam, że dobrze byłoby iść jak najszybciej do onkologa, tym bardziej, że nie potrzeba do niego mieć skierowania.
Wystarczy, że poszukasz najbliższego, lub najbardziej Ci odpowiadającego miejsca, gdzie taki lekarz przyjmuje. Uważam, że powinnaś postarać się załatwić to najdalej w przyszłym tygodniu.

Masz rację, że nie każdy guz musi być złośliwy, nie każdy nowotwór (określenie to obejmuje również zmiany łagodne) musi być rakiem (są to niektóre ze złośliwych nowotworów).
Ale koniecznie trzeba - i to jak najszybciej - wyjaśnić, jaki charakter ma guz, którego obecność stwierdzono u Ciebie.

Nie zwlekaj, działaj dla swojego dobra. Pozdrawiam i życzę powodzenia. Daj znać, co załatwiłaś ...
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
urania 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 03 Maj 2010
Posty: 421
Pomogła: 178 razy

 #5  Wysłany: 2010-10-08, 18:53  


Anuska,
Była taka zasada i pewnie dalej jest, że pacjent , który jest po raz pierwszy w Centrum Onkologii w Bydgoszczy , w dniu w którym się zgłosi do Centrum zostanie zarejestrowany i tego samego dnia przyjęty przez onkologa. Na miejscu jednak trzeba było być odpowiednio wcześnie tj. ok. 7.00. Dowiedz się telefonicznie jak jest teraz, również w innych centrach onkologii, namiary znajdziesz w internecie. Wielu z nas podróżuje po kraju (bywa, że także poza)za doświadczonym lekarzem, za korzystniejszym terminem (wizyty, badania, zabiegu itp.) za specjalistyczną placówką (PET, radioterapia, oznaczenie wartownika, inne). Tak jak pisze Richelieu, do onkologa nie potrzebujesz skierowania.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group