1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Balsam Szostakowskiego
Autor Wiadomość
skiper 



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 137
Skąd: Zalipie-Piotrków
Pomógł: 25 razy

 #1  Wysłany: 2011-01-12, 17:17  Balsam Szostakowskiego


Przypomniałem sobie o Balsamie Szostakowskiego przypadkowo, dziś - wpadł mi w oko pewien artykuł w internecie.

Lekarz onkolog zalecił mojej mamie po operacji stosowanie tego preparatu, pamiętam, że zamawiałem go przez jakiś sklep zielarski w Łodzi. Balsam Szostakowskiego sprawdził się rewelacyjnie, ślicznie się goiło.
Dziś przeczytałem, że posiada więcej właściwości m.in. na oparzenia popromienne, więc pomyślałem, że być może przyda się taka informacja na tym forum, tym bardziej, że lek zalecił onkolog z Łodzkiego "Kopernika"

Cytat:
...Reasumując doniesienia naukowe i zebrane doświadczenia praktyczne można śmiało stwierdzić, że Balsam Szostakowskiego jest efektywny w leczeniu zapalenia sutka, czyraczności, ropnych stanów zapalnych skóry, oparzeń popromiennych, chemicznych i termicznych, odmrożeń, świądu odbytu, nadżerek ginekologicznych, bolesnych owrzodzeń w jamie ustnej, zapalenia dziąseł, stanów zapalnych moszny i prącia, odleżyn i owrzodzeń żylakowatych podudzi. W recepturze kosmetycznej może stanowić skuteczny składnik ochronny w kremach, mleczkach i maściach zapobiegających uszkodzeniom i infekcjom skóry w przemyśle (przy narażeniu na substancje toksyczne, mikroby, suche powietrze)....


Rozszerzone informacje znajdziecie tutaj:
http://rozanski.li/?p=2264

Pozdrawiam
Sławek
_________________
To co nas nie zabije- czyni nas silniejszymi.
 
profWoland 
Lekarz STOMATOLOG


Dołączył: 28 Paź 2011
Posty: 1
Pomógł: 1 raz

 #2  Wysłany: 2011-10-28, 21:30  


Witam Panie Sławku , mam wrażenie , że po przeczytaniu Pańskiego postu pacjenci zaczną stosować również ten balsam na zmiany nowotworowe. A przecież jest to balsam, który przyspiesza nabłonkowanie, czyli pobudza do wytwarzania komórek (tak więc przy zmianach nowotworowych jest on przeciwwskazany)

Sprawdza się natomiast świetnie przy owrzodzeniach,poparzeniach i innych zmianach pochodzenia nienowotworowego. Na jednym forum pacjentka napisała,że po poparzeniu noga wygląda jak nowa i jest nawet gładsza po zastosowaniu balsamu. Co prawda lek polecił Panu lekarz onkolog,ale chyba nie zalecił smarowania zmian nowotworowych?

lek.dent. Tomasz Zdziarski
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #3  Wysłany: 2014-08-17, 23:47  


Balsam Szostakowskiego stosuję regularnie w postaci opatrunku (polecił mi go chirurg szczękowo-twarzowy) od ośmiu miesięcy dzień w dzień na przewlekły stan zapalny będący skutkiem radioterapii. Na dziurę w dziąśle i w kości żuchwy. Pomaga umiarkowanie. Ale łagodzi objawy martwicy popromiennej najlepiej ze wszystkich stosowanych dotąd (w moim przypadku) środków. Stary dobry specyfik godny polecenia. Dla wytrwałych ;)
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #4  Wysłany: 2014-08-18, 00:25  


Zoi,
a jak z dietą? Stosujesz się do zaleceń lekarza?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group